Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

@ MorganaApsolutno potpisujem sve sto je St.Anger napisao. Ja sam tako kupila neki omanji krs bajs - jedino sto sam ikada uspela da ostvarim na njemu je bol u kolenima jer koliko god podesavala visinu sedista apsolutno nista sem kolena nisam uspevala da opteretim....Meni licno su najbolji efekat imali oni polulezeci bajsovi u teretani ali mogu tek da zamislim koliko to kosta....I ja se izvinjavam na trolu :)

Link to comment

nijedno trčanje mi nije bilo tolko dosadno (u stvari ne sećem se da je i bilo )ko par puta voznja sobnog bicikla, eno moja sobna bicikla trpi zbog toga višegodišnju kaznu,čami po raznim ćoškovima kuće sad je mučenica trenutno na terasi a sve mi miriše da je vidjena za podrum kolko u sledećem velikom spremanju...al dobro ko voli što da ne...

Edited by lena21
Link to comment
nijedno trčanje mi nije bilo tolko dosadno (u stvari ne sećem se da je i bilo )ko par puta voznja sobnog bicikla, eno moja sobna bicikla trpi zbog toga višegodišnju kaznu,čami po raznim ćoškovima kuće sad je mučenica trenutno na terasi a sve mi miriše da je vidjena za podrum kolko u sledećem velikom spremanju...al dobro ko voli što da ne...
Slažem se :) ja sam imao ozbiljnu i bolnu ozljedu (skakačko koljeno i morao sam 2x vaditi vodu iz koljena) i nisam mogao trčati u tom periodu (cca 6 meseci)- sobni bicikl je dobra zamjena u periodu rehabilitacije - oporavka od ozljede, a kasnije sam zaključio da nije loš ni u zimskom periodu kad vani pada kiša/snijeg.Naravno, uvijek kad je to moguće radije odem trčati negdje vani
Link to comment
@ MorganaApsolutno potpisujem sve sto je St.Anger napisao. Ja sam tako kupila neki omanji krs bajs - jedino sto sam ikada uspela da ostvarim na njemu je bol u kolenima jer koliko god podesavala visinu sedista apsolutno nista sem kolena nisam uspevala da opteretim....
hvala :)i mene strah tih neprijatnih nuspojava. ne trebaju mi napredne funkcije, cak ni mjerac pulsa, ali ne bih bas ni hemoroide i sjebane zglobovesobni bajk (+tv serija, mada fundamentalisti insistiraju na potpunoj koncentraciji na voznju) djeluje kao dobar kardio trening za osobe koje iz nekog razloga ne mogu da trcenaisla sam na neke ruske modele, djeluju dobro i nisu narocito skupi, ali po ovom sto pisete mozda i nisu pravi izbor. ili da odradim probnu voznju...(ovaj pdf vapi za moderatorom)
Link to comment
sobni bajk (+tv serija, mada fundamentalisti insistiraju na potpunoj koncentraciji na voznju) djeluje kao dobar kardio trening za osobe koje iz nekog razloga ne mogu da trce
I meni je delovalo svojevremeno pa sam investirala u spravu za nordijsko trcanje (a posto nisam bila raspolozena da izdvojim bog zna kakav budzet kupila sam onu sto radi na magnetnom principu ---> velika greska) i evo je skuplja prasinu iza vrata, istina, izvucem je s vremena na vreme upravo u nadi da cu izgurati makar pola sata uz neku seriju, ali se svaki put uzasno smorim i jedva izdrzim 20 min. Sprava em nije ni u pola stamena kao one po fitnes centrima, em non stop mora da se zateze, doteze, ponekad i u pola treninga, pedale od neke lagane plastike i grozno neudobne, ima nekakav merac ali o razlicitim programima kao kod sprava na elekto pogon ni govora (sto inace dosadan trening moze da ucini podnosljivijim) - jedino sto moze da se podesava je opterecenje. Ako poredim sa treningom u fitnes centru na onim fensi - smensi spravama, u kucnim uslovima sam bila mnogo manje produktivna - u teretani sam kombinujuci traku, steper i bicikl uspevala da izguram i do dva sata, kod kuce, kao sto rekoh jedva dvadeset minuta. Tako da se slazem sa ostalima u vezi investiranja u kvalitetniju spravu, ako si vec odlucila za trening kod kuce. Mada je tu kljucno pitanje motivacija, koja je u mom slucaju evoluirala od euforije do potpune nezainteresovanosti za kucni trening (osim nordijske sprave bilo je i par pokusaja pilatesa uz dvd - nijedan nije uspeo) - i iako moze biti da je to individualna stvar, na osnovu sopstvenog i par iskustava iz neposrednog okruzenja cenim da se vezbanjem u fitnes centru ili napolju postize iole veci stepen samodiscipline.
Link to comment

ja sam pre 2 godine kupio veoma pristojan sobni bajk za nesto manje od 300 ojra. mislim da je u pitanju vrlo pristojna kopija pomenutog ketlera.ako se pazari magnetni, treba voditi racuna da ima sto vise magneta i da je sto masivniji. koliko god da ste lagani, amaterski sobni bajk se usled svakodnevne upotrebe da lako deformisati.

Link to comment
zelim da:- skinem ovaj ~cm sala sa stomaka, da mi se jos bolje vide trbusnjaci (jeste glupo ali jebiga, napacen sam za plocicama...
priznaj, miki, koliko sati dnevno poziraš nag pred ogledalom?...
Link to comment
Hm.. ako hoćeš da manje opteretiš zglobove onda nema baš logike da izvodiš sprinteve.
sustina je da opteretim zglobove manje nego sto bih ih opteretio da samo trcim, tako sto cu kombinovati sprintove i voznju biciklom.sprintovi su za potrebe sporta koji se, kao, bavim, a bajs je tu da skinem par kg vishka.
Link to comment

Čemu uopće potreba za kupnjom sobnog bicikla. Meni je sama ta scena vrtnje pedala i znojenja u 4 zida smiješna. Zar nije bolje uzeti pravi bicikl i voziti se vani. Nije da smo u Skandinaviji pa nam vremenske prilike ne dopuštaju.

Edited by Mister No
Link to comment

Pa evo npr. kod mene u kraju nema smisla voziti bajs jer je gadno brdovito i stvarno se iskilavim dok iz ulice izadjem a kamoli negde dalje da odem...onda mi voznja uopste nije uzivanje kao po Adi npr. i radje bih ga vozila u cetiri zida.. da ne spominjem situacije poput zime i loseg vremena generalno....a mozda me i mrzi da se obucem i hocu u pocepanoj trenerci i sa rascupanom kosom da ga vozim u svoja cetiri zida...ili da gledam film dok vozim.... Dovoljno razloga? :D

Link to comment

slicno, ako krenem biciklom napolje, saranice me neko od ucesnika u javnom saobracaju, ili u najboljem slucaju turisti koji se setalistem krecu u formaciji smogovaca, ne mogu da kontrolisem tempo voznje jer zavisim od prometnih uslova i ne mogu da gledam dr hausa dok vozimovaj topik udomio je mnogo korisnih savjeta nama alternativnim biciklistima, ako naidje neki admin nek splitne sto se splitnut mora :)

Link to comment

po mom mišljenju, sobni bajs predstavlja drastično osiromašenje kompletnog zdravstvenog, sportskog i kompetativnog ugođaja koji nam pruža stvarni bajs. isto tako, prilikom eksploatacije sobnog totalno smo uskraćeni za korisne interakcije sa spoljnim svetom, tačnije naša Ja zaštićena su od njih. sledstveno, ideja da se nabaci sobni bajs je, jebeš ga, prvi simptom devijacije ličnosti, nekog eskapizma, anksioznosti i tome sl.

Link to comment

nonsens.moguce je da neko jednostavno zivi u brdovitom delu grada, i da tesko moze da stigne da pedala vise od 20 minuta dnevno, poput mene.mislim, to ne znaci da nemam devijantnu licnost, ali isti bih bio i sa obicnim bajsom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...