Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Ona se povredila posle prva dva km i svi smo je pretekli :rolleyes: , a delovala je dosta bolno.
Ma... nije bila sustina u stvarnom dogadjaju nego u konstrukciji recenice :P (ja sam je obisao posle Brankovog mosta, na 7.km)Odlican ti je rezultat za prvi put! Meni je 2 sata jos magicna crta koju treba da predjem. Edited by Takeshi
Link to comment

Ја сам истрчао за нешто мање од 2 сата, што је иначе лошије време од мог стандардног резултата који већ годинама уназад износи око 1 сат и 50 минута. Ове године амбиција ми је била да оборим свој лични рекорд међутим омело ме је јако лоше време. Не могу другачије да објасним слабији резултат пошто сам био расположен за трку и сигурно нисам спорије трчао него иначе, али ветар ме је ''убио''. У прилог томе говори и јака главобоља коју сам имао синоћ, зато што сам се на свакој станици за окрепу поливао водом коју је ветар хладио. Уопште, сви који су трчали са мном (6-7 људи) а који су трчали и неколико прошлих полумаратона, имали су ове године лошији резултат него иначе.

Link to comment

evo jedne pocetnice / povratniceelem, krenula da trcim prosle nedelje, a po savetu lekara u sklopu rehabilitacije (to jest, preporucene su mi aerobne vezbe, pa mi je trcanje zvucalo kao najizglednija i najjednostavnija varijanta, posebno imajuci u vidu cinjenicu da sam do pre par godina trcala pet puta nedeljno) danas nabacila novu opremu posto se stare patike dezintegrisale (pazarila sam neke adidas, mrzi me da idem do kutije da procitam tacan naziv modela, ali imaju one providne valjcice umesto djona) i spremam se popodne na osvajanje 45og minuta (josh uvek kombinujem brzo hodanje i trcanje, posto em nisam u formi, em se rekreiram po brdovitom terenu)nego me zanima gde bih mogla da nabavim neku dzidzu za merenje pulsa - ranije mi nije bila potrebna, to jest merila sam puls rucno i bila u prilicno dobroj formi, a sad, zbog odredjenih zdravstvenih okolnosti ne bi bilo zgoreg da vodim belesku - da l mozda postoji neka mp3 cvrca, da spojim 2 u 1?hvala :)

Link to comment

šta ti se desilo? Ne znam koliko imaš godina, ali trčanje je poslednja stvar koju treba da upražnjavaš ako imaš preko trideset godina. Stradaju ti kičma i kolena.

Link to comment

slažem se. za gospođe u poznim godinama (> 30) je najsigurniji oblik rekreacije i relaksacije slobodno pletenje. za eksplozivnost radite kraće serije sa zahtjevnijim kosim očicama i tvrdom neraščešljanom vunom. za izdržljivost je bolje uzest lakše igle, najbolje od titana, pa radit duge serije pravih očica. ako želite postići više aerobni efekt onda uz pletenje možete dodat i vježbe disanja (dva kratka udaha, jedan izdah). uz ovu se rekreaciju možete zaokupiti i gledanjem nekog zanimljivog i edukativnog sadržaja, npr. ponos ratkayevih

Link to comment

:) Moja baka je ranije dosta plela, nijednom nisam uspea da je ubedim da mi isplete rukavice "na prste" već je uvek plela one sa palcem i ostatkom :) Posle je počela da pucketa prstima, zglob po zglob pa sam se ubedila da ej to posledica toga. A ove aerobne vežbe, kakve su to vežbe? Je l' to znači da više kiseonika dođe do mišića?

Link to comment
nego me zanima gde bih mogla da nabavim neku dzidzu za merenje pulsa - ranije mi nije bila potrebna, to jest merila sam puls rucno i bila u prilicno dobroj formi, a sad, zbog odredjenih zdravstvenih okolnosti ne bi bilo zgoreg da vodim belesku - da l mozda postoji neka mp3 cvrca, da spojim 2 u 1?
Ovi su zastupnici Polar heart-rate monitora, koji vaze za najkvalitetnije (i najskuplje). Ja imam Sigma, odavde. Zadovoljan sam.Vidjao sam po hiper-marketima neke od meni nepoznatih proizvodjaca, ali ipak ne bi savetovao.Imaju mp3 plejeri za trcanje (Nike+), ali ne mere puls. Isto kao i razni "sportski" mobilni telefoni. Mada, nedavno se pojavio jedan u saradnji Samsunga i Adidasa koji moze.
Link to comment
slažem se. za gospođe u poznim godinama (> 30) je najsigurniji oblik rekreacije i relaksacije slobodno pletenje. za eksplozivnost radite kraće serije sa zahtjevnijim kosim očicama i tvrdom neraščešljanom vunom. za izdržljivost je bolje uzest lakše igle, najbolje od titana, pa radit duge serije pravih očica. ako želite postići više aerobni efekt onda uz pletenje možete dodat i vježbe disanja (dva kratka udaha, jedan izdah). uz ovu se rekreaciju možete zaokupiti i gledanjem nekog zanimljivog i edukativnog sadržaja, npr. ponos ratkayevih
a sta bi muski u poznim godinama [>30] mogli raditi dok gospodje pletu? :lol:
Link to comment
a sta bi muski u poznim godinama [>30] mogli raditi dok gospodje pletu? :lol:
pa ukrstene reci, sudoku...a i palac se dosta zamori od neprestanog saltranja po kanalima na tv-u :P
Link to comment
šta ti se desilo? Ne znam koliko imaš godina, ali trčanje je poslednja stvar koju treba da upražnjavaš ako imaš preko trideset godina. Stradaju ti kičma i kolena.
Sorry, couldn't disagree more... Dakle trčanje, za razliku od gotovo svih drugih sportova, počinje da se razume i ceni tek u nekim "zrelijim" godinama, i.e. posle 25-te ili 30-te. Pritom pogotovo mislim na trčanje na duže staze. Negde sam pročitala da je potrebno barem 8 godina maratonstva da se postigne peak performance. Ako je to tačno, super, to znači da moje vreme tek dolazi! :P Moj PB na polumaratonu je 1.41, na maratonu 3.54.Kolena stradaju od trčanja, fact, bez obzira na godine, ali to je vezano za način treniranja i opremu. Trenirajte pametno i neće biti povreda.
Link to comment
Ovi su zastupnici Polar heart-rate monitora, koji vaze za najkvalitetnije (i najskuplje). Ja imam Sigma, odavde. Zadovoljan sam.Vidjao sam po hiper-marketima neke od meni nepoznatih proizvodjaca, ali ipak ne bi savetovao.Imaju mp3 plejeri za trcanje (Nike+), ali ne mere puls. Isto kao i razni "sportski" mobilni telefoni. Mada, nedavno se pojavio jedan u saradnji Samsunga i Adidasa koji moze.
Hvala:) Gledala sam cenovnik za Polar, ali me zbunjuje izbor modela koje nudi uvoznik i onih na polarovom sajtu (ne slazu se oznake, to jest, ono sto je na sajtu ne postoji u cenovniku i obrnuto). Uglavnom, pozvacu ih pa cu videti. Inace, nove patike su zasluzile :thumbsup: ne mogu da nadjem identican model na netu, ali recimo da su najslicnije ovome:adidas_training_shoes.jpg
Link to comment
Kolena stradaju od trčanja, fact, bez obzira na godine, ali to je vezano za način treniranja i opremu. Trenirajte pametno i neće biti povreda.
Ovo bi, prevedeno, značilo da metabolizam hrskavice u potpunosti zavisi od, recimo, Adidasa.
Link to comment
Ovo bi, prevedeno, značilo da metabolizam hrskavice u potpunosti zavisi od, recimo, Adidasa.
Kada bi banalizovali stvari, da.Ipak, cini se da iznad Adidasa i bilo koga stoji sam covek. Ako ima problema ili ako se oni ponavljaju to je znak da trcanjem dobro nece postici, isto tako, povecavate sansu za povredu losim patikama, neadekvatnim treninzima, trcanjem na losem terenu ili insistiranju na najtvrdjim podlogama. Ovo je pitanje oko kojeg ce se uvek sporiti misljenja bas kao i poput nekoliko drugih kad je trcanje u pitanju. Po onome sto se zna, pritisak na zglobove i misice je visestruko povecan svakim udarcem o tlo u odnosu na hodanje, sto svakako moze da ostavi posledice, ali sa druge strane radjene su studije koje nisu pokazale nikakvu vezu trcanja na duge staze i potencjalnog povecanja sansi za oboljenja kostiju i sl. Kako istina cesto nije na sredini, ovde se najblize nalazi u tacki da je trcanje uglavnom preporucljivo, a da su problemi/posledice moguce, ali i pojedinacne.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...