Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Uf, pa ti bi trčao maraton trčao malo više od 3h :Hail: ...
Hahaha :D Iako mislim da sam u sasvim zadovoljavajucoj kondiciji, eventualno bi' izdrzao neki polumaraton - maraton nikako, a sigurno ne za "malo vise od 3 sata". Obicno trcim po 7-8km, par komada sa drugovima?(posto?su?uglavnom?svi?preko 100kg,?relativno?brzo?se?raspadnu) i onda jos par komada solo, jer ne bih previse da se trosim ili gubim kilazu (trenutno 90kg na 193cm visine). Dovoljno se istresam u teretani + 4 puta nedeljno na fudbalu, na trcanje idem najvise zbog odrzavanja trbusnjaka, kao imam neke plocice..
Link to comment
Uf, pa ti bi trčao maraton trčao malo više od 3h :Hail:...A mojih 6min/km
Isto i ja istrčavam 6min/km kad trčim, :wub: moja trkačka srodna dušoNego, da li ste provalili da ako trčite sa nekim, i pričate, možete duže i više da istrčite.Meni se ranije dešavalo da uskladim ritam disanja, brzinu i sve ostalo, ali kad trčim sa nekim i pričam, nekako se organizam super snađe i adaptira na taj neravnomeran unos kiseonika i kroz određeno vreme skapiramo koliko smo pretrčali.U čemu je fora? Psiha, odnosno čim zaboravim na činjenicu da nešto moram da uradim, ja to radim bolje, ili se kod mene snabdevanje kiseonikom bolje događa tokom neravnomernih udisaja i izdisaja?
Link to comment

To ti zavisi sve od osobe sa kojom trčiš i što ti to društvo odgovara pa ti trčanje brzo prodje... :rolleyes: to što pričaš i trčiš govori da si u nekoj za tvoj organizam optimalnoj zoni,ja recimo volim solo trčanje al kad krenem, mlooogo se obradujem kad vidim drugare sa kojima se srećem mesecima na istim stazama,promrljamo ili ne par kratkih u prolazu i onda svako na svoje trčanje...

Link to comment
Isto i ja istrčavam 6min/km kad trčim, :wub: moja trkačka srodna dušoNego, da li ste provalili da ako trčite sa nekim, i pričate, možete duže i više da istrčite.Meni se ranije dešavalo da uskladim ritam disanja, brzinu i sve ostalo, ali kad trčim sa nekim i pričam, nekako se organizam super snađe i adaptira na taj neravnomeran unos kiseonika i kroz određeno vreme skapiramo koliko smo pretrčali.U čemu je fora? Psiha, odnosno čim zaboravim na činjenicu da nešto moram da uradim, ja to radim bolje, ili se kod mene snabdevanje kiseonikom bolje događa tokom neravnomernih udisaja i izdisaja?
Фора је у томе што ако си у стању да разговараш са неким за време трчања, то је обично показатељ да си у аеробној зони.А аеробна зона = мања брзина = мање кисеоничког дуга = мање млечне киселине = субјективно лепши осећај ;)
Link to comment

U ponedeljak sam bio na trcanju posle ~jednomesecne pauze i nije bilo lose, izdrzao sam 5+6 krugova (1 krug = 1km) i posle jos 5 serija zgibova. Sve ukupno - sat i dva minuta, sa krugovima od 4:44 do 5 minuta + zadnji sa standardnim ubrzanjem za 4:03.Par losih stvari:- patike su mi "knap" pa sam nabio prste, moracu da kupim druge (patike, ne prste)- levo koleno mi je malo zamrlo- prvobitno sam planirao da istrcim odjednom 10km ali sam obilno jeo neposredno pre polaska na trcanje pa nije bilo sansePar dobrih stvari:- istrcao sam 11km i ziv sam i dalje- istrcao sam 11km za manje od 54 minuta- (maloletne? :o ) atleticarke "Srema" treniraju na istoj stazi, sa sve onim utegnutim kratkim sorcicima :thumbup::s_w:

Link to comment
- patike su mi "knap" pa sam nabio prste, moracu da kupim druge (patike, ne prste)
skontao sam po tvojim postovima da se razumes u tematiku, ali da naglasim jos jedared koliko je glupo odlagati kupovinu patika. ja sam na tu foru sjebao komplet stopalo (2 prsta i tetivu), pa sam lepo tjopao 3 meseca. pu pu pu daleko bilo :)nego, kad smo kod opreme - neke preporuke za patike za trcanje? trenutno imam neke poluduboke reebok ali su u fazi poluraspada (ili u polufazi raspada) pa da krenem u skauting ;)
Link to comment
skontao sam po tvojim postovima da se razumes u tematiku, ali da naglasim jos jedared koliko je glupo odlagati kupovinu patika.
Gresis silno ali lepo zvuci :DSto se tice ovog drugog, nisam nista odlagao nego sam uvek kupovao duboke patike. Jednostavno,?plitkih?i?poludubokih uglavnom ima do brojeva 46/47 :( ?Sad?u ponedeljak je ovde otvoren "Intersport", video sam u prolazu da ima otprilike milion vrsta patika pa cu valjda naci neke odgovarajuce... a ako ne nadjem, ne ostaje mi nista drugo nego da im zapalim radnju.
Link to comment

Eeee, zna li neko lek protiv grtcheva u listovima tokom trcanja i brzog hodanja?Imam strashne probleme - super ide disanje, rad srca, ne zamaram se - ali grcevi me paralishu posle nekog vremena.edit: pronasao odgovor na trecoj strani.

Edited by CowBoy
Link to comment

Да ли неко од парапсихопатолога сутра учествује на полумаратонској или, не дај Боже, маратонској трци?Или бар на трци (не)задовољства? cool.gif

Link to comment

ja se "spremam" za trku zadovoljstva od 2003.tada sam prvi put rekao sebi :"e, sledece godine u ovo vreme ima da budes u dovoljno dobroj formi da trcis tih 5km".doduse, isto govorim i za trku uz beogradjanku :Dda, da... ovo doba godine mi prilicno tesko pada...:)

Link to comment
Да ли неко од парапсихопатолога™ сутра учествује на полумаратонској или, не дај Боже, маратонској трци?Или бар на трци (не)задовољства?
da se zapljunem. danas sam istcao prvi zvanicni polumaraton.
Link to comment

Ja popravio proslogodisnje vreme u polumaratonu za 5 min. :blush: Al' sam zato, za razliku od prosle, zbog forsiranja osetio kako izgleda to sto se u trcanju zove "udarac u zid". Uf. Za par minuta kao da nestane sva snaga u nogama, poslednjih 10 minuta sam samo razmisljao da l' da krenem malo da setam ili da nastavim u ritmu. Jos sam imao par bombona dekstroze, ali sam vrlo pametno zaboravio da ostavim neku za kraj. I pretekao sam atleticarku iz Afrike! Dobro, ona je bila povredjena i hramala, al' nema veze :lol:

Link to comment
I pretekao sam atleticarku iz Afrike! Dobro, ona je bila povredjena i hramala, al' nema veze
Ona se povredila posle prva dva km i svi smo je pretekli :rolleyes: , a delovala je dosta bolno.Moje vreme za premijeru je 1:54, ali sam bio isuvise pod pritiskom da zavrsim i istrcim sigurno, nego da jurim rezultat po svaku cenu. Da sam isao tempom kao u prvih 12 km (5 minuta km), zavrsio bih sa vremenom dobranim ispod 1:50 kako je i zavrsio moj drug koji me "ostavio" kod novog Merkatora. Ali i ovako ja sam vrlo zadovoljan jer sam jedini cilj imao da istrcim polumaraton i ako moze da to bude ispod dva sata. Koliko snage je ostalo u meni svedoci neverovatan finis koji sam trcao kao da sam tek izasao na stazu i cinjenica da sam nakon toga ispesacio dodatnih 6 km i da se sada osecam odlicno i bez ikakvog bola i sl. Organizacija je bila zadovoljavajuca. Mogli su eventualno da ubace jos poneku tacku za osvezenje (mislim na polumaraton). Edited by Bane5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...