Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Srpska vs. nemacka sportska medicina.

 

Letos sam u Beogradu bio na nekom sistematskom pregledu i kardiolog nadje malecni problem sa mitralnim zaliskom. Kaze nista opasno, ali posto trcim da se uradi test opterecenja. Koji sam i uradio u Beogradu par dana kasnije (bicikl), i doktorka prvo nije uspela da me umori obicnim programom namenjenim prosecnim srpskim muskarcima nego je ukljucila neke testove za specijalce, poterala do 175W, ja se oznojio i sve super, kaze rezultat dobar, i jos me nahvali odlicna kondicija, svaka cast za moje godine. Srbin srecan. :s_w:

 

Dobio sam preporuku da se pregledam redovno dalje kod kuce u Berlinu. Otisao sad prvi put ovde kod doktorke, ona potvrdi dijagnozu i kaze sve ok. Medjutim gleda onaj test opterecenja, na koji sam ja tako ponosan zbog pohvale koju sam dobio u Beogradu i kaze: hmmmm, sta je ovo, hmmmm, samo 175W, muskarac, maratonac, mlad. Moze to i bolje, mnogo bolje. Kad budem ja radila poteracemo da vidimo gde je stvarno granica. :hitler:

 

a Srbin nevera :gospode:

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 23.11.2022. at 8:38, Niveamen said:

Bio sam na Krfu ovog leta,tamo je 90% britanca sto mladjih sto starijih i vecina njih dok setate,trcite,sedite u restoranu vas pozdravlja,mase,osmehuje..Onda dodjem u Srbadiju gde mi prvi komsija na selu okrece ledja dok prolazi pored mene a zna me 30 god.O trcanju tek ne bi trosio reci,u gradu te apsolutno ne j...ni 2%(devojke kao da su uzjahale neku konjinu pa kad prodju pored tebe uobrazenost je high level) a ovde u selu te gledaju kao da si debil. Samo jos neko da mi kaze kako smo mi gostoljubiv narod.Bolestina od soc.sredine.F...Off!

Ja tek citajuci ovu temu povezujem sto mi se neki trkaci javljaju dok trcim 🤣

 

Uvek se posle okrenem da nije neko iza mene ili provedem narednih pet minuta razmisljajuci ko je bio to i odakle me zna 🤣

 

Eto, sad bih po tebi ispao nekulturan, a sustini ni ne znam da je to nekakav obicaj i sve se desi u delicu sekunde da ni ne stignem da reagujem.

 

Uostalom, uvek je bio neki pozitivac kome faca i nije pokazivala da zahteva da dobije i otpozdrav.

 

Na kraju, i sad kad znam za ovaj obicaj, sasvim je moguce da iako imas nameru, sve se desi previse brzo i ni ne stignes da otpozdravis.

 

A Britanci su pijani 🤣 A i to su ljudi koji su dosli na odmor, imas i tamo koliko hoces ljudi koji iz svog sela nisu izasli i mrze ceo svet.

Link to comment
  • 3 weeks later...

sve najbolje u 2023.trkaci!

da ste zivi i zdravi,da padaju kilometri i rekordi

vidim da je za 17.9. najavljena trka na adi od strane 11triclub-a

ima vremena da se pripremimo za mini trijatlon :D

  • +1 2
Link to comment
  • 2 months later...

Da probudimo temu iz zimskog sna.

 

Danas je bio berlinski polu, prva zvanicna trka sezone. 1:38:06, pb. Planirao sam 1:40 ali kad sam video da moze i vise pogurao sam. Sto sam matoriji to sam brzi.
 

Trcao sam za Kinderherz fondaciju pa je to bio dodatni motiv.

 

Takodje pre tacno sest meseci u dan, a isto je bila nedelja, napustio nas je tata. Ova je bila za tebe tajo. 

  • +1 8
  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

uskoro ce krece bostonski maraton, da vidimo supermena za koje vreme ce istcati

juce je roben, ex fudbaler bajerna, istrcao maraton u roterdamu za manje od 3 sata

Link to comment
On 11.4.2023. at 23:11, smorenko said:

Da li neko trci beogradski maraton?

 

Ja ovog puta idem bez nekog narocitog cilja. Da budem.ispod 4:30 i da pevam.

1x posle 2017. preskacem bg maraton i malo mi je krivo...

srecno u nedelju!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...