Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Dri-fit majicu dugih rukava do tela, dri-fit duks preko nje i šuškavac preko svega toga. Ne na trčanje, nego na mali fudbal koji igramo napolju, doduše. Oduševljen sam tom kombinacijom, nosim je i na 0 stepeni i na 1-2 ispod, ni u jednom momentu mi nije bilo hladno.

Link to comment

to je dosta individualno, moras sam pronaci kombinaciju koja ti odgovara.

 

neko osnovno "pravilo" je 2 sloja za 5-6 stepeni, 3 sloja za hladnije od toga. 

+tanka jakna, ako nesto duva ili pada.

Link to comment

helanke sorts preko, gore duks za trcanje i majica preko, nabavio sam neku opremu za surf pa taj duks gornji deo super zavrsava posao. imam i majice za trcanje na duge rukave pa ide kombo a ponekad nosim i rukavice. fantomku pa kapu navucem nakon trcanja. idealno je ovih dana za trcanje.

da li i koji sat nosite dok trcite? nesto mi zapao za oko garmin 235 mislim da ga je neko pominjao.

Link to comment

pre svega - izaći napolje zagrejan i odmah početi sa trčanjem.

 

dole tanke helanke

gore 2 sloja tankog sintentičkog termo veša, od kojih je jedan sa dugim rukavima

ako je ispod nule, ide i treći sloj

ako duva, onda i šuškavac, tanak najobičniji

tanke rukavice - po potrebi

bandana na glavi - po potrebi

Link to comment
helanke sorts preko, gore duks za trcanje i majica preko, nabavio sam neku opremu za surf pa taj duks gornji deo super zavrsava posao. imam i majice za trcanje na duge rukave pa ide kombo a ponekad nosim i rukavice. fantomku pa kapu navucem nakon trcanja. idealno je ovih dana za trcanje.
da li i koji sat nosite dok trcite? nesto mi zapao za oko garmin 235 mislim da ga je neko pominjao.
235 sam uzeo, između ostalog, po preporukama odavde, i više nego sam zadovoljan.. Baterija dugo drži, trenutno ne trčim par meseci, ali mi je tada sa uključenim gps-om trajala 5 do 10 dana.. Naravno ima merenje pulsa, alarm (ton + vibracija ili pojedinačno, vibracija drnda nema šanse da se ne probudiš), kontrolu muzike ili šta već slušaš preko plavog zuba, notifikacije za poruke i pozive (možeš da isključiš svaku aplikaciju na telefonu posebno).. Garmin connect je isto odlična aplikacija na telefonu..

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment

Ja isto koristim Garmin 235 i izuzetno sam zadovoljan. Zadovoljava sve moje osnovne potrebe.

Sto se tice trcanja zimi, helanke ispod 5, dva sloja nosim do nekih 3,4 stepena. Svaka temperatura ispod te dodajem i treci sloj (neki suskavac). S godinama mi je sve teze da se nateram da izadjem i trcim ujutro po mraku (da startujem u 6), pogotovo ove zime se jedva nakanim da istrim nesto dvaput nedeljno.

Edited by smorenko
Link to comment

+1 ponosan sam vlasnik 245. Ne koristim baš pun potencijal (tj muzika), ali drugar je imao 235 pa sam ga često testirao, baš baš se vidi veliki generacijski skok. Plus, ima tisuću add-ona i modova, od kojih su neki watchface-ovi, a neki modifikovani data ekrančići, mogućnosti prilagođavanja su ogromne.

 

Potpuni spas za trčanje po ovim mračnim mesecima je sposobnost da ako iskrenete ruku tako da okrenete sat na gore, ka sebi, kao da ga pogledate, da se automatski upali svetlo na njemu, jer sat zaključuje da ga gledate.

 

Aj sad mi kažite da je to postojalo još na ranijim generacijama :D

Link to comment
4 minutes ago, goofs said:

Naravno da je postojalo :D ja imam to na vivosportu starom 2-3 godine.

 

Sta je fora sa muzikom na toj 245ici? Imas muziku na satu ili preko sata kontrolises muziku na telefonu?

 

Starom 2-3 godine naravno :D Nego ja imao pre 245 matori 220, na njemu koliko znam barem, nije. Taj je 5-6 godina mator.

 

245 dolazi sa nekoliko gigabajta prostora na koji možeš da rokneš muziku ili podkastove, i slušaš dok trčiš.

  • +1 1
Link to comment

ma lozi te Hamlet, pusti ga :)

 

ima dosta razlika izmedju 235 i 245.

Osim muzike (Spotify sljaka), ima pulse oximeter (nelosa fja u ova tmurna vremena), ima all-day-stress tracking, mogu se dodati rute (mape), moze se koristiti i za plivanje/bike (dosta retko za satove u ovom rangu), ima WIFI, ima Incident Detection (ako se skrsis negde onda obavesti nekoga), bolji mu je HR opticki senzor, znacajno mu je bolja baterija. 

Link to comment

To za muziku mi se svidja jer znaci da potencijalno mozes da ostavis telefon kod kuce. 
 

Ovo ostalo sve ima i na mom saticju i po mom iskustvu je beskorisno djubre, ti heart-monitori, stres mojitori i munje rade samo ako pritegnes narukvicu sata neprirodno jako na zglob, sto je nelagodno za nosenje. Sleep monitor isto, distance tracking bez upaljenog GPSa ume da se razlikuje i po 20% u odnosu na telefon (sto je mozda do saticja, mozda do telefona, a mozda i do oba).

 

Na kraju mi se svelo na to da ga nosim samo na trcanje/biciklovanje i tu, uz upaljen GPS, stvarno radi odličan posao (radi ko sat štobisereklo).

Link to comment

nemoj se ljutiti, ali to sto ti imas je jedan - kako da kazem - merac aktivnosti. to je fancy "smart" narukvica za mamike and/or tatike koji ponekad odu na jogu/trcanje/teretanu.

ima svoju ulogu/korisnike, na kraju krajeva i cena mu je takva ali se ne moze porediti sa ozbiljnim sportskim satom.

 

mada, ako su stvarno sve te funkcije = beskorisno djubre, onda razumem. mozda i nema potrebe da uzimas sportski sat.

na kraju krajeva, isprobaj sat. pozajmi od nekoga FR 245 pa vidi da li ti odgovara. licno, mislim da ces i sam zakljuciti da je razlika nebo i zemlja.

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...