Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

u vreme kada sam trcao 1:30-1:31 polumaratone i 3:18-3:20 maratone, 5k mi je nikad nije bio bolji od 20:20.

tako da tebi, @burekdzija,  treba samo dobar trening plan. 

 

p.s. pre mesec dana sam trcao 5k za 19:16, tako da sam pun optimizma pred jesenja takmicenja.

ako ih bude.

Link to comment
  • 3 months later...

Epidemija cini da ove zime nema teretane, a ni saune (:sad:). Znaci, izbor pao na trcanje. Moje je pitanje dakle kako se obuci za trcanje kad je hladno? Tipa izmedju 0 i 10 stepeni. Koliko slojeva? Da li kapu i kakvu? Da li nesto oko vrata i sta? Blagodarim unapred.

Link to comment

3 sloja - majica kr rukava (ne pamuk!), majica dugih rukava (ne pamuk!), i neki polar. Ako duva vetar ili nesto pada, onda tanka jakna za trcanje (ili prsluk).

Oko vrata bandana ili nista.

Kapa za trcanje: vuna ili poliester. Moze i pamuk, ako ne trcis dugo (do 1 h).

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Djuro said:

3 sloja - majica kr rukava (ne pamuk!), majica dugih rukava (ne pamuk!), i neki polar. Ako duva vetar ili nesto pada, onda tanka jakna za trcanje (ili prsluk).

Oko vrata bandana ili nista.

Kapa za trcanje: vuna ili poliester. Moze i pamuk, ako ne trcis dugo (do 1 h).

 

Alles klar, hvala puno!

Link to comment

Ako ti staza za trcanje nije daleko od kuce, kao meni, mozes da praktikujes lagani dzog do staze, tamo se izjuri, i onda solidan dzog nazad do kuce. Time izbegavas onaj najgori deo kada si vruc, a stanes sa aktivnoscu pa ti vetar drma kosti.

 

To i izbegavaj trcanje po snegu, mnogo je cudno, nema gripa uopste, mnogo se trosis a sporo napredujes. Rade tu i neki misici sigurno, kao trening nije lose, ali mi se cini kao velika verovatnoca za povredu pod stare dane, a to (bar meni) ne treba.

Link to comment
54 minutes ago, goofs said:

Ako ti staza za trcanje nije daleko od kuce, kao meni, mozes da praktikujes lagani dzog do staze, tamo se izjuri, i onda solidan dzog nazad do kuce. Time izbegavas onaj najgori deo kada si vruc, a stanes sa aktivnoscu pa ti vetar drma kosti.

 

To i izbegavaj trcanje po snegu, mnogo je cudno, nema gripa uopste, mnogo se trosis a sporo napredujes. Rade tu i neki misici sigurno, kao trening nije lose, ali mi se cini kao velika verovatnoca za povredu pod stare dane, a to (bar meni) ne treba.

Patike sa kramponima?

 

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Probao sad da nadjem, nema za vivosport nista, a i ta narukvica je nekako sjedinjena sa saticjem :mellow: porucio sam neku za vivofit, vidim na netu da moze da se nesto skarabudzi, isprobacu pa sta bude.

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Trkači, jel trčite po zimoći? Šta oblačite za to?

Probao da istrčim, navukao one uske dryfit gaće i majicu u nekoliko slojeva, plus duks preko, smrzo se ko guzica. Majice se ohladile za tren.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...