Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

je l' imate ideju za neki heart rate monitor koji bi bio sličan počivšem micoach? Gledam garmin forerunner 235, ali ne znam kakve nudi opcije u vidu unapred definisanih programa za trening. Stari micoach mi je savršeno odgovarao, ali su rešili da ga ubiju, a naslednik sa programima mi ne odgovara...

Link to comment
1 hour ago, Kelt said:

je l' imate ideju za neki heart rate monitor koji bi bio sličan počivšem micoach? Gledam garmin forerunner 235, ali ne znam kakve nudi opcije u vidu unapred definisanih programa za trening. Stari micoach mi je savršeno odgovarao, ali su rešili da ga ubiju, a naslednik sa programima mi ne odgovara...

 

235 je zver od sata. Na žalost nemam njega nego 220, mator već, hteo bih da kupim novi a sve se nadam da će 245 uskoro da izađe.

 

Elem, 235 meri HR non stop, govori koliko je vremena treninga provedeno u kojoj zoni, samo mislim da nema unapred definisane programe. Za to se već ide na 735XT, ali to je ipak cross-trainer, ne samo za trčanje, a na takvim satovima uvek ima kompromisa.

Link to comment
29 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

235 je zver od sata. Na žalost nemam njega nego 220, mator već, hteo bih da kupim novi a sve se nadam da će 245 uskoro da izađe.

 

Elem, 235 meri HR non stop, govori koliko je vremena treninga provedeno u kojoj zoni, samo mislim da nema unapred definisane programe. Za to se već ide na 735XT, ali to je ipak cross-trainer, ne samo za trčanje, a na takvim satovima uvek ima kompromisa.

 

E, pa to je problem. Pošto sam uradio sam sebi VO2 max stress test i imam zone za pragove, tehnički bih mogao da osmislim, ali me realno mrzi. Micoach pacer je lepo imao blue zone, green zone, kaže ti kada da usporiš, kada da ubrzaš i sve je savršeno funkcionisalo, ali ga ubiše. Adidas ionic neću sad da kupim iz principa, a i isto nema u ponudi programe. 

 

I šta ja sad da radim.. Neki Polar?

 

1 hour ago, Caligula said:

Gde si bre Kelte

 

:by:

Link to comment
7 minutes ago, Kelt said:

 

E, pa to je problem. Pošto sam uradio sam sebi VO2 max stress test i imam zone za pragove, tehnički bih mogao da osmislim, ali me realno mrzi. Micoach pacer je lepo imao blue zone, green zone, kaže ti kada da usporiš, kada da ubrzaš i sve je savršeno funkcionisalo, ali ga ubiše. Adidas ionic neću sad da kupim iz principa, a i isto nema u ponudi programe. 

 

I šta ja sad da radim.. Neki Polar?

 

Ne Polar, za boga milog. Inače, i ja sam obožavao Micoach.

 

Čekaj čekaj, dakle tebi treba nešto što će odmah da ti govori ako recimo zalutaš iz zone 2 u zonu 3? Pa tebi ne treba ništa drugo, pazi, na mom primitivnijem 220 sam zapamtio vrednosti, dakle ako mi HR pređe 135 odma sebi lupim čvrgu i usporim, a na 235 ne moraš čak ni da pamtiš, sat ti sam pokazuje grafički u kojoj si zoni. Osim ako ti bi voleo zvučni signal kad pređeš iz 2 u 3, ili da setuješ program tipa "prvih 20 minuta zona 2, onda 5 minuta zona 4"?

Link to comment
17 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Osim ako ti bi voleo zvučni signal kad pređeš iz 2 u 3, ili da setuješ program tipa "prvih 20 minuta zona 2, onda 5 minuta zona 4"?

 

Upravo to. Both. A najradije bih da mi kaže "speed up to green zone for 10 minutes" :)  

 

Ne znam da li si gledao, ali svi micoach users su migrirali na neki runtastic sa premium nalogom. Nema veze, druga platforma, šta sad.. Međutim, programi su potpuno idiotski. Learn to run kreće sa nekim intervalima 1:1, minut hoda, minut trčanja. Pa frekvenca za tako kratko vreme ne može ni da se podigne ni da se spusti. 

Link to comment

Ma beži. Probao Runtastic jer su mi kao miCoach juzeru dali 1 year premium service, tj i dalje ga držim na telefonu i uključujem, a nemam pojma zašto. Pogledao sam mu statistiku možda 3-4 puta.

 

Samo Strava i Garmin :evilsmile:

Link to comment
13 hours ago, Kelt said:

je l' imate ideju za neki heart rate monitor koji bi bio sličan počivšem micoach? Gledam garmin forerunner 235, ali ne znam kakve nudi opcije u vidu unapred definisanih programa za trening. Stari micoach mi je savršeno odgovarao, ali su rešili da ga ubiju, a naslednik sa programima mi ne odgovara...

 

235 je odlican sat, ne treba ti nista vise/bolje.

 

Ako ti je vazan precizan HR, nemoj se oslanjati na ugradjeni nego uzmi traku.

 

11 hours ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Za to se već ide na 735XT, ali to je ipak cross-trainer, ne samo za trčanje, a na takvim satovima uvek ima kompromisa.

 

Koliko znam, nema kompromisa - sto se trcanja tice, 735 ima sve sto ima 235. Plus je znatno brzi (benchmark, ne trcis brze sa njim :))

 

 

 

Link to comment
12 minutes ago, Djuro said:

 

235 je odlican sat, ne treba ti nista vise/bolje.

 

Ako ti je vazan precizan HR, nemoj se oslanjati na ugradjeni nego uzmi traku.

 

 

Ovo bih i ja uradio (tim pre što je traka samo 7-8 evritja, nema nikakve potrebe uzimati Garminovu fenseraj traku od 40), ali čitao sam baš studiju čoveka koji je uporedio HR merenja sa sata direktno i trake. Odstupanja su bukvalno minorna. Današnji HR merači koji su na samom satu su vrlo vrlo pouzdani, možda dođe do nekog malog odstupanja ako te zasipa kiša. Eto, čisto da napomenem, i mene je iznenadilo.

 

 

12 minutes ago, Djuro said:

Koliko znam, nema kompromisa - sto se trcanja tice, 735 ima sve sto ima 235. Plus je znatno brzi (benchmark, ne trcis brze sa njim :))

 

 

Vredi znati ako 245 ne izađe uskoro :)

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...