Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Da se ustedi baterija, a i zbog nekih tehnickih problema, GPS hvata poziciju malo redje nego sto bi mogao u idealnom slucaju. Onda kad spajas tacke na kojima je imao poziciju dobijes aproksimaciju krive i, kao i uvek kod aproksimacija, nesavrsen rezultat. 

Naravno, zbog interpolacije postoje neke greške. Poneki uređaji misle da su mnogo pametni, (verovatno ima i programa koji još imaju i neke algoritme gde uključe i čitanje mape), pa ako vide da si recimo prešao ulicu cik-cak, kažu "ma daj da ovo ispravimo, ovo je greška" i povuku pravu. A ti si recimo stvarno prelazio ulicu tamo-vamo.

E sad, ja kapiram da različiti uređaji i različiti programi rade te aproksimacije na različite načine, pa onda jedni neku smetnju "isprave" na jedan način, a neki drugi na svoj način i otuda razlike.

 

Što se tiče visine, meni je uvek bilo neobično to što kada sam trčao na ravnom, uređaj mi je merio da sam imao neku visinsku razliku od 4-5 metara (recimo na Adi, a tamo nema šance da ima više od 1.5m visinske razlike), a kada sam išao po brdovitom terenu, bio je precizan po pitanju visine.

 

Najjeftiniji Garmin za trčanje je 16.000 dinara.

 

Na kraju, najvažnije je da trčite, pa makar i bez bilo kakvih gedžeta. Ako se ima, super, ali suština nije u tome, zar ne?

Link to comment

Ja sam nedavno kupio neki satic za plivanje, meri sve kurce i mislim da nisam dao vise od 5-6 soma pa sam mislio da te gluposti mogu da se nadju i za manje. Deru smradovi, to im Kinez sklopi za 10 evra, mora na Aliju da se nadje slicno sranje samo bez marke.

Link to comment

Mislim na to da trkač može da pređe, lupam, 10.2 km iako trči distancu koja je satelitski iskazana kao 10km. Zaobilaženje drugih ljudi na stazi, širi ulazak u krivine, itd. Možda se zbog toga dešavaju odstupanja o kojima govorite? 

 

Ima puno razloga zašto bi izmerena dužina bila neprecizna. Mislim da baš 2% ne može da se pogreši, kao u primeru koji si naveo, osim ako baš puno trčiš cik-cak :) Rekao bih da je to puno.

Ali do nekih 50m greške na 10km je sasvim moguće. A onda se upitaš, da li je baš toliko bitno ako si već pretrčao 10km, da li si pretrčao 20m manje ili 20m više? Koliko ti to znači u životu?

Ima na netu verovatno puno materijala za čitanje u vezi preciznosti navigacionih uređaja, koga ne mrzi da čita. Mene mrzi. Merim uvek sa istim uređajem, i smatram ga tačnim (iako znam da verovatno pravi neku grešku). 

Link to comment

Ja sam nedavno kupio neki satic za plivanje, meri sve kurce i mislim da nisam dao vise od 5-6 soma pa sam mislio da te gluposti mogu da se nadju i za manje. 

Teško sine sa GPS-om za 5 somića...

Ajd kaži šta si kupio pa da vidimo na webu šta kažu za to tvoje sokoćalo.

Link to comment

Teško sine sa GPS-om za 5 somića...

Ajd kaži šta si kupio pa da vidimo na webu šta kažu za to tvoje sokoćalo.

 

Nije mi tu, sasvim je moguce da nema GPS, poenta mu je u nepropusnosti i merenju pulsa. Samo kazem da mi je iznenadjenje da ta govanca toliko drze cenu, nema racionalnog objasnjenja za to.

Link to comment

Kažu ljudi da je beton tvđi od trake. Pošto je za zglobove bolje da se trči po mekšim podlogama, trebalo bi da je traka za zglobove povoljnija.

Meni je traka pre svega dosadna, ne može se porediti trčanje po otvorenom sa trčanjem u mestu u zatvorenom prostoru.

ako traka ima tv to pravi veliku razliku. ja sam prvo trčao po fudbalskim terenima i video da mi vrtenje u krug ne prija, traka još manje. međutim traka koja ima tv sa family guy, simpsons, ili nešto sl je dobra opcija.

Link to comment

Nije mi tu, sasvim je moguce da nema GPS, poenta mu je u nepropusnosti i merenju pulsa. Samo kazem da mi je iznenadjenje da ta govanca toliko drze cenu, nema racionalnog objasnjenja za to.

E pa to je, nema GPS.

A zašto ti je iznenađenje? Na osnovu čega sudiš šta je racionalno?

Pre 10 godina je bilo nezamislivo da samo za 130 evrića dobiješ sat sa GPS-om.

Link to comment

ako traka ima tv to pravi veliku razliku. ja sam prvo trčao po fudbalskim terenima i video da mi vrtenje u krug ne prija, traka još manje. međutim traka koja ima tv sa family guy, simpsons, ili nešto sl je dobra opcija.

Meni ne bi pravilo razliku. Trčiš u mestu - dosadno.

Ako ti je mali krug oko fudbalskog terena, ti pravi veće krugove. Ja se uvek trudim da ne prolazim više od 2 puta istim delom staze. Ako pravim 3 kruga negde, to mi je već smor.

Naravno, sve je individualno.

Link to comment

E pa to je, nema GPS.

A zašto ti je iznenađenje? Na osnovu čega sudiš šta je racionalno?

Pre 10 godina je bilo nezamislivo da samo za 130 evrića dobiješ sat sa GPS-om.

Na osnovu toga sto sam pre skoro 10 godina bio u Shenzenu u fabrici koja ih pravi i dogovarao kupovinu na veliko, na osnovu toga sto sam pravio aplikacije koje koriste GPS na niskom nivou vise puta na vise platformi, koristeci tudje komercijalne i praveci svoje softvere i na osnovu toga sto znam da isti taj hardver u ukupnoj ceni smartfona ucestvuje zanemarljivo malo. Postoji neka devijacija tu i sumnjam da se verovatno radi o nepoverenju kupaca u neafirmisane brendove sto Garmin i slicni velikani obilato koriste.

Link to comment

ju, mogu da se kladim da si klonirao mchale nalog samo da bi se ovako ishvalio

:D 

Zvuci mnogo bolje kad ovako slozim samo cinjenice koje mi odgovaraju za pricu nego sto je bilo u realnosti. Jadan je taj svet proizvodnje gedzeta, a posebno ga je jadno videti uzivo.

Link to comment

Na osnovu toga sto sam pre skoro 10 godina bio u Shenzenu u fabrici koja ih pravi i dogovarao kupovinu na veliko, na osnovu toga sto sam pravio aplikacije koje koriste GPS na niskom nivou vise puta na vise platformi, koristeci tudje komercijalne i praveci svoje softvere i na osnovu toga sto znam da isti taj hardver u ukupnoj ceni smartfona ucestvuje zanemarljivo malo. Postoji neka devijacija tu i sumnjam da se verovatno radi o nepoverenju kupaca u neafirmisane brendove sto Garmin i slicni velikani obilato koriste.

Slab ti je CV, nisi napisao da si sposoban da radiš pod stresom i da si timski igrač :)

Elem, ne napisa ti šta je racionalno. Naravno da znamo da je proizvodnja komponente kod žutaća mnogo niža od cene uređaja u koji se ova ugrađuje, i to nije ništa novo.

A ako treba da biram između Garmina od 200EUR i no-name kineza preko AliExpresa od 20EUR, ja biram Garmin, jer ovo potonje mi je "mačak u vreći" što bi rekli naši stari...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...