Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Ja sam takođe imao odbojnost prema helankama, međutim čuo sam da je to prava stvar - i kupim ih ja. Malo sam se osećao glupo prvih par puta kad sam trčao u njima, posle sam se navikao.

Sad ih ne bih menjao ni za šta. Helanke - za zimu zakon!

Link to comment

Sad ih ne bih menjao ni za šta. Helanke - za zimu zakon!

 

To je to :lolol: . Kad sam prvi put trcao u dugim helankama znao sam da vise nikad necu trcati u sorcu ili trenerci. Posle toga idu varijacije, 3/4 ili klasicne kratke za toplije vreme. Gore majica sintetika, dugi ili kratki rukav, toga imas izbor kakav hoces i sto se tice izgleda i budzetskih opcija. 

Link to comment

Zimi ne trcim ali svakako ne bih mogao u helankama ni po koju cenu :D Trazim neku sinteticku majicu, uzecu neku od boljih i skupljih jer za to ne treba zaliti.

Link to comment

Zimi ne trcim ali svakako ne bih mogao u helankama ni po koju cenu :D Trazim neku sinteticku majicu, uzecu neku od boljih i skupljih jer za to ne treba zaliti.

Nemoj imati predrasude. Zimi je lepše za trčanje jer nema vrućine. Nezgodno je kad je košava ili poledica ali nisu svi dani takvi. A za helanke sam već rekao.
Link to comment
  • 2 weeks later...

ja krećem od sutra s trčanjem wish me luck

intervalni trening 2min trčanja pa 2 min hodanja/bljuvanja pluća

pa tako 8 puta

ujutru na prazan stomak

cilj - skinuti 30kg sala

Link to comment

Ajd' sa srećom, pa da stigneš i do 12x5min, 5x15min, 1x100min i sl. Samo nemoj da odustaneš, mada krećeš po lošim meteo uslovima. I naravno batali grickalice. I što više povrća...danas zeleno, sutra crveno, prekosutra, je li, žuto...

[emoji4]

Edited by McHale
Link to comment

hvala

imam čeličnu volju

samo da ne sjebem kolena il nešto

ne želim da imam stomačinu više ne stoji mi

ujutru ovsene sa dodacima

u podne meso sa povrćem

uveče povrće

i voće ako baš baš ne mogu da izdržim bez šećera

Link to comment

hvala

imam čeličnu volju

samo da ne sjebem kolena il nešto

ne želim da imam stomačinu više ne stoji mi

ujutru ovsene sa dodacima

u podne meso sa povrćem

uveče povrće

i voće ako baš baš ne mogu da izdržim bez šećera

Ako mogu da te posavetujem, batali trčanje i fokusiraj se na brzo hodanje (dok ne skineš nešto kila i očvrsneš)

Što se tiče ishrane najbolje da kreneš sa rotacijom UH jer početna greška kod skidanja je odmah srezati kalorije.

Ovako počećeš da unosiš čiste kalorije i vremenom ćeš smanjivati porcije/kalorije a kada skineš teret/salo onda kreni na trčanje  :)

Link to comment

možeš slobodno da me posavetuješ :)

 

ti si već druga osoba koja mi kaže nono za trčanje

i razmisliću dobro o tome

 

naravno problem je što bih ja rezultate juče

a intervalni trening mi to obećava

plus mi izgleda zanimljivije od hodanja 

da ne pominjem da je potrebno kraće raditi intervalni trening (tipa pola sata u početku naspram sat dva hodanja)

i što je najvažnije - instalirao sam sve potrebne app iščitao sve što se da naći na netu te sam napravio 1 plan&program

 

ali nemoj da brineš ništa

jer to trčanje neće biti ništa drugo nego malo brže hodanje

ko da gledam...

ja za više nemam kondicije

iako sam se kao pripremao prošle nedelje praveći šetnje od po sat i po dva po brdama i dolinama mog novog zavičaja

 

za uh rotaciju ne znam baš

mislio sam da to ostavim za poslednjih par kila

ja bih dijetu koju mogu dugo da držim e ne bi li požnjeo i druge zdravstvene koristi

(kupio sam na primer organsko sočivo organsku heljdu organsko ovo organsko ono)

Link to comment

Razmisli dobro. Imaš dosta viška plus ovo vreme...ali jeste trčanje zanimljivije i učinkovitije, da ne kažem; brže dobijaš rezultate.

Onda biraj trčanje po travi ili trim stazi/kroz šumu i obavezno dobru obuću (ako imaš više od 30god mikropovrede su ti zagarantovane sa tom kilažom)

Slušaj svoje telo i po meni ključ uspeha kod skidanja kilograma je u ishrani, a sport samo ubrzava proces :)

 

Znaš kako rotacija UH ti je dijeta/ishrana na duge staze. Fora je što sa tom ishranom počinješ da usvajaš čiste kalorije i videćeš tek onda koliko nepotrebnog smeća si unosio u organizam a energija ti je bila na niskom nivou. Sa ovom ishranom imaćeš višak energije a gubićeš kile, to je sigurno.

Moraš da shvatiš da se nisi ugojio za kratko vreme i logično nećeš moći da skineš sve to za kratko vreme. Tako da napravi dugotrajan plan ishrane.

Ova tvoja ishrana mi deluje kao low carb i sa takvim načinom ishrane nećeš moći na duge staze. Zvuči ludo ali moraš više da jedeš da bi mršavio.

Ako već želiš tako onda probaj hrono ishranu-restrikcija, ali meni te dijete koje isključuju jednu vrstu nutrijenata uopšte nisu jasne...

Puno sreće i šta god odlučio već si uradio jednu pozitivnu stvar što si prestao sa lošim navikama i ne slušaj svaku budalu na internetu :) slušaj svoje telo.

Link to comment

posle raznih peripetij sa povredom i neuspesnog pokusaja u maju, od cetvrtka sam krenuo opet u jutarnja trcanja. plan maraton, najverovatnije beogradski.

 

polako bez zurbe. sad ionako trcim sa kucetom, da udjem u ritam i napravim neku osnovu, posle cemo da se nosimo, ima vremena. uzeo sam i nove patike, tako da takoreci krecem od 0.

Link to comment

Razmisli dobro. Imaš dosta viška plus ovo vreme...ali jeste trčanje zanimljivije i učinkovitije, da ne kažem; brže dobijaš rezultate.

Onda biraj trčanje po travi ili trim stazi/kroz šumu i obavezno dobru obuću (ako imaš više od 30god mikropovrede su ti zagarantovane sa tom kilažom)

Slušaj svoje telo i po meni ključ uspeha kod skidanja kilograma je u ishrani, a sport samo ubrzava proces :)

 

Znaš kako rotacija UH ti je dijeta/ishrana na duge staze. Fora je što sa tom ishranom počinješ da usvajaš čiste kalorije i videćeš tek onda koliko nepotrebnog smeća si unosio u organizam a energija ti je bila na niskom nivou. Sa ovom ishranom imaćeš višak energije a gubićeš kile, to je sigurno.

Moraš da shvatiš da se nisi ugojio za kratko vreme i logično nećeš moći da skineš sve to za kratko vreme. Tako da napravi dugotrajan plan ishrane.

Ova tvoja ishrana mi deluje kao low carb i sa takvim načinom ishrane nećeš moći na duge staze. Zvuči ludo ali moraš više da jedeš da bi mršavio.

Ako već želiš tako onda probaj hrono ishranu-restrikcija, ali meni te dijete koje isključuju jednu vrstu nutrijenata uopšte nisu jasne...

Puno sreće i šta god odlučio već si uradio jednu pozitivnu stvar što si prestao sa lošim navikama i ne slušaj svaku budalu na internetu :) slušaj svoje telo.

 

i slikaj se pa da vidimo razliku pre i sada

 

ni ja ne bih trcanje odmah vec brzo hodanje. makar prvih nedelju dana.

 

 

uh sramota me da se slikam nema ništa od toga

i nisam trčao danas bio sam u malinama

a sutra u bolnicu ranom zorom

nema veze krećem u srredu

patike za trčanje sam kupio i trčaću po fudbalskom stadionu

 

što se tiče ishrane mislim da si u pravu da je važnija za mršavljenje samo što ja težim.. khm... holističkom pristupu

i nečemu što psihići zovu "lošom matematikom" (1+1>2)

cilj mi je da budem i psihički i fizički zdrav (organska hrana+suplementi+lekovi+joga+meditacija+...)

ne samo da skinem kg

za skidanje kg ću prosto da uvedem restriktivnu ishranu nalik na plan koji je moja sestra dobila od dijetetičara na vma

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...