Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

helou, bojs, nismo ni rekle da su patike za trcanje, nego za letenje kroz zivot :)

 

koliko sam pratila slucaj, taj problem s djonom koji se trosi ispravljen je posle prve serije, podebljan je i nove bust su teze. 

 

zlatne izlaze na jesen:

 

adidas-ultra-boost-silver-gold-heel-5.pn

Edited by darling
Link to comment

Sutra zavrsavam drugu nedelju ovog Nike+ programa i malopre sam istrcao 5km za 33minuta, ali striktno postujuci njihov savet da trcim minut i hodam minut. Svi oni bolovi u "cevanici" ili stopalima bukvalno ne postoje, a javljali su mi se prvhi par trcanja ove sezone, pogotovu ako krenem jacim tempom. Ovako dozirano, da nisam morao da slozim tim za fantazi, mogao bi jos bar 1-2km.

Link to comment

Sutra zavrsavam drugu nedelju ovog Nike+ programa i malopre sam istrcao 5km za 33minuta, ali striktno postujuci njihov savet da trcim minut i hodam minut. Svi oni bolovi u "cevanici" ili stopalima bukvalno ne postoje, a javljali su mi se prvhi par trcanja ove sezone, pogotovu ako krenem jacim tempom. Ovako dozirano, da nisam morao da slozim tim za fantazi, mogao bi jos bar 1-2km.

 

lek za ovo: zagrevanje pre trcanja, istezanje posle.

Link to comment

Imam ravna stopala, gazim kao umereni overpronator i lagano istrčim 5 km za 30 min.

 

Medjutim, kupio sam po 4 put Asics patriot seriju i po prvi put mi ovaj model više ne odgovara.(cepaju me kolena i tabane posle trčanja)

 

Dakle trebaju mi stability model patika i dvoumim se između:

- GT1000 4 (http://runrepeat.com/asics-gt-1000) 320g

- Noosa tri 10 (http://runrepeat.com/asics-gel-noosa-tri) 266g

 

Ako neko ima iskustva sa ovim modelima, neka napiše dve tri reči : ) hvala

 

Bdw pare za Kayano nemam : )

Link to comment

oba modela su dobra i korak napred u odnosu na Patriot. 

probao si oba?

 

GT1000 pruza bolji osecaj cvrstoce i stabilnosti, sto moze biti znacajno ako tlo prvo dotices petom (heel strike, cak i za midfoot strike) i/ili spadas u vece/teze ljude. GT1000 je jedna od najbolje prodavanih running patika ikada. dobra je za amatere, dugo traje, dobar odnos kvalitet/cena itd. 

 

sa druge strane, Noosa je senzacionalna i omiljena medju triatloncima - onima koji treba da trce maraton na kraju ironmana. to je udobna race patika sa koje su skinuli sve sto su mogli (da bi smanjili tezinu) ali su zadrzali i stabilnost, koja pruza dobar oslonac umornim nogama.

 

osim razlicitih ciljnih grupa koje love, razlikuju im se i cene: Noosa je za 30% skuplja od GT1000.

Link to comment

@Djuro

 

Hvala na pomoći. Probao sam oba modela i ne mogu da se porede sa patriotom, tj. sam osećaj je drugačiji kada trčkam po radnji (nepoznat). To je ono što me i plaši.

 

Da, peta je najveći problem. U mom slučaju svu težinu "trpi" ona.

Iskreno visok sam 177cm i težak 71-2 kg. Trčim po betonu i tartan podlozi, i shvatio sam da u patriotu mi je lakše da izguram poslednja dva kilometra na betonu nego prva tri na tartanu...

 

Trenutno Noosa tri 10 je jeftinija nego GT1000 4 kod nas. : )

 

Mada, mIslim da ću uzeti GT 1000 - 4. ne znam....

Edited by madazulu
Link to comment

nije to velika tezina za Noosa. mozes uzeti to, ako ti sve ostalo odgovara. ako trcis samo po par km, 2-3 puta nedeljno, dugo ce ti trajati i te. pre ce se raspasti od starosti nego od upotrebe. :) 

gde ima jevtina Noosa, koliko kosta?

Link to comment

Nikakva tajna. Ovlašćeni uvoznik Asics patika ima neko sniženje. 

 

Jedino što me brine kod GT 1000 - 4, je samo težina patike. Znam da kenjam, ali ne volim tešku obuću, a takođe bih voleo da u novim patikama istrčim prvi polumaraton. : )

Link to comment

Stigle mi juce ove Duramo 7 i danas sam ih probao. Posto nemaju 48.5 uzeo sam 49 1/3 i otprilike su mi taman, mozda neki 2-3 milimetra velike, ako i toliko, tako da sam s te strane super zadovoljan. Lagane su prilicno i dovoljno udobne, mada ni blizu kao one Reebok sto sam pomenuo, sa memorijskom penom, koje su savrsene iznutra. Naravno, nisam nista brzi i izdrzljiviji u njima pa sam se raspao na 5km ali patike su sasvim korektne i ko hoce neke dobre za prilicno male pare, slobodno neka uzme.

Link to comment
  • 1 month later...

Ljudi, u cemu vi trcite? Evo listam ovaj sajt sportsdirect i pod "running clothes" ima mali milion majica, sorceva, dukseva i svega necega specijalnog za trcanje. Hocu da kupim i ja sebi nesto ali pojma nemam sta da gledam, pomagajte :D Moze sve osim onih gej muskih helanki, za ostalo prihvatam savete. Konkretno se trazi nesto za trcanje preko leta, naravno, a za jesen i zimu cu naruciti kad dodje vreme.

Edited by Zli Gli
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...