Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Bravo svima za juce :Hail: Bravo i tebi Pejsi, samo napred :)

 
A uzmem juce da pogledam raspored polumaratona u ovoj godini i vidim savrseni nocni maraton u NS 25. juna. Taman. I period, 10 nedelja od sada, a i to sto se trci nocu kad je em hladnije, em vreme u koje ja trcim. Teze mi je dosta ujutru... I prijavismo se zena i ja. Sutra placamo kotizaciju i krecu zvanicne pripreme. Cilj je da ga zavrsimo. Drugi cilj da to uradimo za 2 i po sata. Mislimo da mozemo i dosta brze, ali bez opterecivanja - glavni cilj je zavrsetak trke.
 
Posebno mi je drago sto se tada obelezava medjunarodeni dan Dunava i trka je obalom istog :wub:
Link to comment

Svaka cast svima koji su istrcali trku!

 

Vreme je apsolutno nebitno, uzivajte u uspehu. Nadam se da cu za sledecu godinu biti pametniji i da se prikljucujem.

 

Ako bude srece s ovredama, eto me na 42.

Link to comment

Isao sam sinoc u onaj TC Capitol Park u Sapcu, da probam one Duramo broj 48 tj. duzinu 31cm i ne moze, prsti udaraju skroz gore, recimo da su mi knap ali bi to posle trcanja na betonu bilo jako zajebano po moje noge pa sam odustao. Probao sam usput i ove: http://www.6pm.com/reebok-yourflex-train-8-0-l-mt-collegiate-navy-blue-sport-white

 

Najudobnije patike svih vremena, imaju neku memorijsku penu ili sta vec, duzina 32cm a broj valjda 48.5, kao saliveno za moje stopalo, ali sam odustao kad sam poceo da hodam jer mi se ucinilo kao da previse osetim tlo tj. da je djon nekako tanji nego sto bi mozda trebao da bude. Sad sve vise imam filing da sam se zajebao i da sam ih trebao kupiti ali sinoc mi nesto bila frka, jebem li ga. Cenim da su jako dobre za trcanje po nekim drugim podlogama, recimo zemlji, dok za beton nisam pametan... Sto se tice udobnosti, od mene sve preporuke a cena je tek za nijansu veca od ovih Duramo.

 

Dakle, posto postoje brojevi 48 i 49 1/3, narucicu ove druge koje ce mi verovatno biti koji milimetar velike ali bolje to nego da me zuljaju :D

Edited by Zli Gli
Link to comment

Reebok YourFlex Train 8.0 NIJE patika za trcanje, vec obuca za (laki) fitnes. ono, teretanica, gde si maco, malo kardio, malo crossfit, caozdrao.

to ce se raspasti napolju nakon 100km hodanja/trcanja. sto je jos gore, vrlo verovatno ce ti i upropastiti stopala i/ili tetive.

 

to ti je za kucu, umesto puf papuca.

Link to comment

Reebok YourFlex Train 8.0 NIJE patika za trcanje, vec obuca za (laki) fitnes. ono, teretanica, gde si maco, malo kardio, malo crossfit, caozdrao.

to ce se raspasti napolju nakon 100km hodanja/trcanja. sto je jos gore, vrlo verovatno ce ti i upropastiti stopala i/ili tetive.

 

to ti je za kucu, umesto puf papuca.

 

Znace posveceni trkaci, ali ljudi masovno uzimaju te "penaste" za trcanje, kao lake su ovo-ono.Pa to asfalt obrije samo tako...

Link to comment

memory foam iznutra je dobra stvar i ubacuje je sve vise proizvodjaca. odmah se stvara osecaj udobnosti i obuca prija stopalu.

ali to nije dovoljno. evo, i Gli je primetio da nesto nije u redu sa njima i da ne bi bilo dobro trcati u njima. on je osetio da ovo nije running model.

 

postoji kategorija patika za takmicenje (race day modeli), koje su lake i brze, i kod kojih je sve ogoljeno. tezina je bitna na trkama: nije svejedno da li na maratonu (pa jos ako je deo ironmana), 40.000 puta dignes 330g (Asics Kayano npr) ili 180g (npr Brooks T7 Racer). medjutim, ti modeli su samo za lake i brze ljude, ciji je trkacki pokret sasvim pravilan. oni pored tog para patika imaju jos nekoliko drugih (raznih vrsta za razne treninge) a te brze patike koriste iskljucivo za takmicenja i eventualno za interval treninge na tartanu. 

 

ove gore, Reebok, nisu u toj kategoriji. ono nisu patike za trcanje vec model zapokuci.

Link to comment

Znaci dobro sam osetio sinoc, osecaj za filing me nije prevario :D Narucicu Duramo 7 sad a drug iz Engleske dolazi za koji mesec malo kuci pa cu izabrati Saucony koje ce mi doneti, imaju dva modela sa mojim brojem na tom nekom sajtu - Triumph ISO i Stabil 3, i jedne i druge medju najbolje ocenjenima na runrepeat-u. Cene ok, 76 i 57 funti.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Link to comment

 Samo da se zahvalim;

na ovom topicu sam prvi put čula za Adidas Boost i sad sam si ih priuštila, naišla na neko veliko sniženje. 

Adidas Energy Boost -  nikad u životu nisam imala ništa udobnije. Ja letim  :wub:

Link to comment

Daaa, divno! Hvala puno za preporuku! :)

 

Bilo je i ultrabust, ali ove su na sniženju 44%, neki outlet zato jer su stigli novi modeli, pa je odluka pala. Ali i energy su za mene šok jer nikad nisam imala ništa slično. Uglavnom sam dosad nosila Nike. I sad imam jedne najkice ali one će odsad služiti kao nužna rezerva. Ovo bust čudo me je kupilo doživotno. 

Link to comment

a jos vise ces ih voleti kad shvatis da su nepoderive i da se peru u masini. :) 

 

ultrabust slabo ima na snizenju, na adidasovom sajtu su izuzete od svih redovnih popusta. verovatno mogu u ponekoj prodavnici da se nadju kad prodje sezona u brojevima koji se slabo traze. ali ni enerdzicama nista ne fali. tek ces uzivati u njima. 

Link to comment

ultra boost ima problem sa donjim delom djona koji se jako brzo trosi na asfaltu, vec nakon 50km. bas cudno za patike koje kostaju 180 evra.

energy je tu znatno bolji. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...