Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Evo mojih patikica:08KN843s.jpgKada kazem patikica, mislim patiketina... eto to je jedna stvar koja je malkice nezgodna sa trcanjem (barem sto se mene tice): otkrila sam da mi stopala rastu otkako sam pocela intenzivno da trcim. Od obuce br. 37 trenutno sam na br.40. angry.gif Bezveze, narocito sto se zenskog sveta tice... Ostala obuca je ok, odnosno i dalje mogu da nosim sandale br. 38, ali patike samo 40.Uvek imam barem dva "aktivna" para patika koje nosim naizmenicno, znaci svaki drugi dan. Patike menjam svakih 600-700 km, bacam u djubre i kupujem nove. To je jako vazno inace lako dolazi do povreda.E, a jel ide neko na Bg maraton/polumaraton?

Link to comment
Evo mojih patikica:08KN843s.jpgKada kazem patikica, mislim patiketina... eto to je jedna stvar koja je malkice nezgodna sa trcanjem (barem sto se mene tice): otkrila sam da mi stopala rastu otkako sam pocela intenzivno da trcim. Od obuce br. 37 trenutno sam na br.40. angry.gif Bezveze, narocito sto se zenskog sveta tice... Ostala obuca je ok, odnosno i dalje mogu da nosim sandale br. 38, ali patike samo 40.Uvek imam barem dva "aktivna" para patika koje nosim naizmenicno, znaci svaki drugi dan. Patike menjam svakih 600-700 km, bacam u djubre i kupujem nove. To je jako vazno inace lako dolazi do povreda.E, a jel ide neko na Bg maraton/polumaraton?
Patike i trebaju broj-dva vece od standardnog broja obuce, noga se malo "rasiri" zbog povecane cirkulacije, a i zbog udobnosti tokom trcanja. Trebalo bi voditi racuna i o sirini stopala.Idem ja na polumaraton -_-
Link to comment

danas i ja počela sa trčanjem...30 mina, duša mi izašla...eh, mladost srbije. što se mjuze tiče, zveknula electro u plejeru...samo još da me sutra ne mrzi da istrčim... :wub:

Link to comment

Pre par dana od drugara sa medicinskog pokupih dobar savet za nabijanje kondicije i sagorevanje masti, sto moze dobro da dodje onima koji tek krecu sa trcanjem ili bi da se doteraju za leto.Pretpostavljam da su neki culi za ovo, al za one koji nisu evo programa:-----------------------------------Potrebno: 1 fudbalski terenKako?: Potrebno je izdrzati 10 krugova i trening prilagoditi svojim mogucnostima.Uzduz terena (100m) trcati sprint ili najbrze moguce, tako da mozes izdrzati 10 krugovaPopreko (~65m) trckarati ili hodatiDakle sprintas koliko brzo mozes i popreko hodas ili trckaras u skladu sa svojim mogucnostima.-----------------------------------Danas sam trcao i valjano se iskrckao. Kontam da tako trcim jos dva meseca, pa da predjem na obicno trcanje.

E da znas strwaberry da si me lepo motivisala a i hvala ostalima na savetima.... :)Ja medjutim trenutno imam problem - pocela sam da trcim pre par dana,i ovih dana mi se javio nevidjen bol u ...ovaj kako da to definisem - repnom delu kicme, skrooooz na dnu? :unsure: Toliko me boli danas da u nekim polozajima dok se namestim da sednem lepo jedva izdrzim od bola.... :mellow: Prosto ne znam sta sam toliko mogla da zeznem (mada s'obzirom na to da mi se aktivnost u prethodnih 5 godina svodila na trcanje do poslednjeg keksa u ciniji ko zna sta sam s*ebala... :unsure: )
Ne bi da te frkam, al moj drugar ima problem sa ovim jer je zeznuo kicmu. Mozda da popricas sa nekim strucnim oko toga? Edited by Hustler
Link to comment

@ SaristeHehehe i moj izbor muzike za trcanje cool.gif @ HustlerUffff na svu srecu sve je proslo! Drzali su me bolovi jedno 2-3 nedelje, ali posle perioda intenzivnog mirovanja (zabila sam se u kucu da ucim) cini mi se da sam se potpuno zalecila jer me vise ne boli ni u nekim polozajima pri sedanju, a ranije me je bolelo... Jedino sto me brine je sto nameravam opet da krenem u neku aktivnost ( ovaj put na neke blaze vezbe dok se ne priviknem) pa se nadam da se nece opet tako bol aktivirati...mada ne deluje da hoce.... :)

Link to comment

moje trkacko iskustvo:1. dan- 7 krugova oko fudbalskog terena2. Dan- isto3. dan- 4 kruga4. dan- 7 krugova5. dan -7 krugova6. dan -frustriran nenapredovanjem odustao zauvekMada, tad nisam imao iPod?

Link to comment
moje trkacko iskustvo:1. dan- 7 krugova oko fudbalskog terena2. Dan- isto3. dan- 4 kruga4. dan- 7 krugova5. dan -7 krugova6. dan -frustriran nenapredovanjem odustao zauvekMada, tad nisam imao iPod?
Ako si tad bio na početku tj.a da pre nisi bio u formi, i ako su krugovi od bar 400m mislim da ti je početak odličan, a to što si frustriran odustao...mislim ipak posle samo 6 dana :rolleyes:,uglavnom je početak trčanja frustrirajući pogotovu ako se krene iz nekog stadijuma neaktivnosti, moj bio više nego deprimirajuci km trčala 9 min neki hodali brze od mene kad trčim :rolf::blush: a danas trcim slabih 6min/km al ipak bolje od početnih 9min...
Link to comment

Mislim da 6min/km uopste nije slabo za zenske :unsure: Meni najvise odgovara tempo od nekih 4:50/km a jedini put kad sam trcao kao sprint, istrcao sam za 3:30... Mislim da moze i do 3:15, skoro k'o Hicham El Guerrouj :s_w:

Link to comment

Uf, pa ti bi trčao maraton trčao malo više od 3h :Hail:...A mojih 6min/km nije slabo al nije ni nešto bogznašta mada ruku na srce uopšte se ne opterećujem time nego sam skoro morala da se testiram da bi otprilike imala predstavu koliko bi vremena tekla maraton - ako uopste do njega stignem :unsure:, al ta početna frustracija stvarno zna da odvrati od trčanja, ja je imala i više puta zbog nje odustajala od trčanja,mislim da su prva tri meseca redovnog trčanja kritična, posle toga trčanje prelazi u rutinu...da ne kažem u venu dajrekt.

Link to comment

Ni ja ne idem bas previse brzo, prosle godine istrcao polu-maraton za dva sata (otprilike, isto 6 min za 1km). Ali vise vodim racuna o pulsu nego o sekundama. A i to brzo trcanje ima smisla na pravim stazama, ovako po gradu/asfaltu/trotoaru bi zaradio neku povredu brlo brzo..

Link to comment
A i to brzo trcanje ima smisla na pravim stazama, ovako po gradu/asfaltu/trotoaru bi zaradio neku povredu brlo brzo..
Naravno,mada ja zaradih povredu posle trčanja :s_w: i to kad iztezah umorne noge, i povredih ništa manje nego mišić zadnje lože desne butine baš na pripoju, tako da sad hodam,trčim ko Hromi Daba, spavam sa savijenom nogom,boli me i kad sedim...ma zabava,da nema Ketonal gela i malo painkiller-a zasad onih lajt varijanti zavrsila bih na nervnom od bolova :frust:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...