Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Svaki čovek koji istrči maratonsku stazu je heroj. To je jedna brutalna borba, pre svega, sa samim sobom ... Treba mentalno nadvladati sve one upside-down faze ...  

Link to comment

Bravo!
Jbga ja sve što trčim to je za busom [emoji41].
Ali se divim uspesima drugih ;-)
Sve nešto razmišljam da je pre svega psihička komponenta ovde najveća pobeda!

Link to comment
17 minutes ago, Frank Pembleton said:

Bravo!
Jbga ja sve što trčim to je za busom emoji41.png.
Ali se divim uspesima drugih ;-)
Sve nešto razmišljam da je pre svega psihička komponenta ovde najveća pobeda!

 

Ako mozes za autobusom, slobodno se oprobaj i na stazi ;)

Link to comment

bravo @Tolaa, od srca ti cestitam!

grmis! :)

 

neizmerno mi je drago da si uspela i osetila ono zadovoljstvo nakon ulaska u cilj. taj nezaboravan osecaj ce te zauvek podsecati na put koji si presla: na odluku da se uopste pokrenes i pocnes da trcis, na planiranje, na sve treninge (po mraku, po hladnoci/vrucini/kisi/snegu), na sve one dane kad ti se nije treniralo ali si ipak izasla, na prvu trku, na prvi polumaraton, na dugi proces ucenja i svakodnevnog napredovanja.

a sve to samo da bi se doslo do cilja, koji ti se u pocetku cinio tako dalekim i neostvarivim. 

 

budi ponosna na sebe Tolaa, velika je to stvar.  

Link to comment

vec danas treba da se posvetis oporavku.

misici treba da se razmrdaju i oslobode mlecne kiseline. moras ostati aktivna, bar do srede. svakoga dana setaj 1-2 sata, ili vozi lagano bicikl, ili plivaj. ako koristis masaze, sada je vreme za jednu laganu. pazljivo istezanje i SMR ce takodje pomoci (15-20min dnevno). najgore sto mozes da uradis je da prelezis ceo dan u krevetu

sada treba da unosis vodu, vitamine (voce i povrce) i proteine. probaj da uneses kvalitetnu hranu, organizam ti je juce izgubio sve korisno sto je imao.   

 

u sredu vec mozes sve 4 uvis ali samo na dan/dva. nakon toga ce ti telo vec samo traziti neku aktivnost.

Link to comment

Hvala svima! :) 

 

Djuro, hvala i na ovim savetima. Ponosna na sebe svakako jesam, a oporavak krece danas. Nece biti mirovanje, posto sutra putujem na more, a danas treba da se pakujem i odem do raznih prodavnica (svakako ce to biti bar sat-sat ipo setnje), a onda od sutra plivanje i setanje do plaza i po plazama. :) Iako mastam o nekom socnom hamburgeru jos od cetvrtka, drzacu se neceg kvalitetnijeg makar par dana. :) 

 

Aleksandar da se javi! 

Link to comment

Bravo Tola!!! Ja nažalost loše vesti, povukao sam se na 45 km. Zuljevi su mi prokrvarili, napisaću valjda nešto duže kad dođem kući, teško mi je palo odustajanje.

Link to comment
5 hours ago, Aleksandar88 said:

Bravo Tola!!! Ja nažalost loše vesti, povukao sam se na 45 km. Zuljevi su mi prokrvarili, napisaću valjda nešto duže kad dođem kući, teško mi je palo odustajanje.

a sta si ti trcao kada si presao 45?!

Link to comment

Bravo Aleksandre. 45km, takve trke sa zuljevima... nema razloga za razocaranje. Mislim, razumem da se ti tako osecas, ali sagledaj i sa druge strane :) 

 

Od mene imas samo veliko BRAVO!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...