Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

  • 1 month later...

Sutra noćni maraton u NS. Trčim 21 km, sve se nadao da će otkazati zbog korone, ali ipak se trči. Jbg, šta bude biće, maksimalna distanca od ostalih pa polako.

Link to comment
18 hours ago, Djuro said:

daj petama vjetra!

 

Bogami dao sam, ali nekog lahora 😀

Jedva završih ispod 2:00, doduše bez ijednog treninga. Program vodio čuveni Lee Man, kaže na startu "molim vas poštujte distancu" i počne da se guši od smejanja 🙂

Link to comment
3 hours ago, Djuro said:

:)

bilo vas je puno? Kako su organizovali okrepu?

 

Pa blizu 400 na 21km (računam i devojke). Maraton je trčalo oko 150, a bila je i neka trka na 7 km, tu je bilo dosta. Okrepa, standardno, na dva punkta, na jednom samo voda, na drugom još i voće, grickalice i ostalo. Sve kao i uvek, sem što su čini mi se nosili rukavice ti što okrepljuju. Baš mi je drago što sam trčao, na kraju. Pogotovo jer mi je vreme ravno 2:00:00 😁

Link to comment

Bravo.

 

Sa zakasnjenjem odgovaram Djuri:

Virtual racing me ne interesuje.

 

Trenutno se spremam za BG maraton 18.10. Ako ga otkazu sto je verovatno, videcu da s bratom koji se takodje sprema istrcimo nesto u svojoj reziji.

Link to comment

Kod mene se organizuju drop-in trke. Trčala jednu na 5 km i jednu na 10. Otvori se trka u subotu ujutro, i otvorena je svaki dan od 9-18h do naredne nedelje, pa u tih 9 dana možeš da dodješ da istrčiš kad ti odgovara, bez gužve. Par organizatora i volontera je uvek prisutno, čip dobiješ ili poštom ako se prijaviš dovoljno rano, ili na licu mesta kad dodješ. 

Link to comment

Interesantno kako sam ja izgubio svaku motivaciju za vece duzine od kako nema zvanicnih trka. Ne pamtim kada sam pretrcao vise od 20km, otprilike se trudim da jednom nedeljno istrcim tu distancu da bih ostao u kakvoj takvoj trkackoj formi. A polako i to pocinje da me mrzi.

 

Ali sam zato otkrio novu zabavu, kruznu atletsku stazu i brzinu. Sad mi je kao dobar dan 5 km ispod 20 minuta i 10 km ispod 45, a sledeci cilj da spustim 10km ispod 40 minuta. A na stazi sam poceo da merim u medjuvremenu i 1 i 1.5 km, sto me ranije nikad nije interesovalo.

Link to comment

E upravo tako covek postaje brzi i na dugim distancama. Nedeljno min 3 treninga: jedan VO2max trening (intervali), jedan tempo trening i jedan dugacki (20+,  jaaako sporo).

Link to comment

Hvala, jeste potencijal, ali kod mene i ostaje na tome. Jer da bi se potencijal pretvorio u realizaciju treba ipak mukotrpno to skalirati na duze distance, a meni za to nedostaje vremena (zelja je cak tu). Ovako ostaje da trenutno uzivam u kratkim stazama, do sada mi je pb za hm bio 1:38, hajde da vidim da ga na jesen poteram na 1:30 ili barem 1:35 i presrecan, godina nije izgubljena :D

 

edit: tih 1:38 su doduse bili u "neregularnim" uslovima, na pola staze sam sreo poznanika koji trci maraton oko 3:15, i stao iza njega i u zavetrini istrcao drugu polovinu za mene nenormalno brzim tempom, bio je inverse split na kraju naravno, samo sam stisnuo zube i rekao necu ga pustiti pa makar krepao. I nisam krepao, po ko zna koji put potvrda da je skoro sve u glavi.

Edited by burekdzija
Link to comment

5km ispod 20 minuta, 10km za 45min... idi bre covece, pa ti si forumski Supermen.

Ako nije tajna, koja visina i tezina je u pitanju?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...