Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

On 28.3.2019. at 8:55, smorenko said:

Djuro kako idu pripreme za Boston?

 

 

 

pripreme su prosle skoro pa dobro.

radio sam po programu od 16 nedelja, ciljanom za 3:08-3:10 maraton. uradio sam negde oko 85 posto treninga a ostatak sam morao propustiti zbog bolesti i posla. nazalost, u poslednje tri nedelje sam trcao svega tri puta pa me je malo strah. zbog toga sam A cilj pomerio na 3:15, B cilj na 3:19. 

 

nedeljno sam trcao 4 puta:

utorak - intervali ili brda (10-15km)

cetvrtak - tempo ili fartlek (12-18km)

petak - 10km recovery

vikend - 20 do 32 km, - prve dve trecine sporo, poslednja trecina par sekundi brze od planiranog tempa za maraton (konkretno oko 4:20).

 

u pocetku sam sumnjao da cu uspevati da istrcim zadate treninge, medjutim negde oko 5.nedelje je sve selo na svoje mesto. imao sam nekoliko testova (trka 5km, intervali 10x800m) i svi su pokazivali da sam brzi nego ikad. u martu sam ucestvovao na trci od 25km (sa 200m uspona) i istrcao sam je pejsom od 4:20. tada sam znao da su pripreme prosle dobro.

 

eh sad, koliko ce ove tri poslednje nedelje da uticu na rezultat - ne znam. zao mi je sto nisam 100% spreman, jer sam planirao da na ovom (svom poslednjem, jel') maratonu istrcim PB znacajno bolji od sadasnjih 3:19:10.

ali sa druge strane, kada pomislim na to koliki sam put presao dovde, apsolutno nemam razloga da budem nezadovoljan. velika je stvar taj BQ.

 

uprkos losem vremenu koje se ocekuje, idem tamo da trcim, da uzivam, da se smejem, da se radujem.

Link to comment

Uzivajte svi, u Beogradu neka vas posluzi (hladno) vreme, u Bostonu neka bude brzo — ja sam najbrzi maraton trcao kad sam poslednje tri nedelje skoro potpuno propustio zbog prehlade, i nekako sam na trci bio svez i odmoran. Slucajnost ili ne, bq je vec velika stvar, a vreme kakvo bude.

Link to comment

Ja sam danas na 21, četvrti put!
Isto sam poslednjih 10 dana propustio zbog virusa, smorio se opasno zbog toga ali sad kad vidim da to nije omelo iskusne trkače, malo mi lakše :)

Sve ispod 2 sata za mene amatera će biti uspeh!

Srećno svima!

Link to comment

Danas zaista trcim, ali iz zabave: maraton stafetu sa prijateljima (12.2, 2x10 i 2x5). Proslog vikenda sam trcao Berlin 1/2, a spremam se tj. spremacu se za Berlin, kraj septembra.

Jos jednom puno srece svima!

Link to comment

Ja neki dan iz dosade trcao po keju 10.4 km tempom 4:53 i kao car sam, prvih 9km nisam forsirao, jos bilo suncano, imam lufta za 4:40 lagano... sad vidim Djuro 25km tempom 4:20, zlo i naopako :ohmy: Usvinjio sam se malo, nabacio 2-3kg nepotrebne masnoce pa opet imam 93 na 193cm, ne valja to za trcanje nikako...

Link to comment

Zavrsio ipak. Mrvicu ispod 5 sati. Potpuno sam se raspao, pogotovo posle 30.

Sveukupno zadovoljan s obzirom na pauze koje sam imao.

Djuri srecno sutra u Bostonu

Edited by smorenko
slovce
Link to comment

Ja definitivno neman noge (a verovatno i voljni momenat) za sve one uspone na kraju.. Totalni raspad u poslednja 3km..

Inače, uporedna analiza - Strava, Runtastic i Google :isuse:9560189fc678f8af5b64298097caa2ae.jpg2f078b137da3fb36206a5d16b7955de5.jpgbcf6ee7ec001c3ebb0018605f2702b6f.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...