Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

ne znam za to cvetanje, mada je ova druga sto nije kao tvoja (ona je vise licila na one iz prasuma i crtanih filmova) imala u sredini neko tanko stablo, tj, deblji zeleni list, koji je na vrhu imao lep ali smrdljiv beli, kao, cvet od pola maja do pola septembra.(edit, nije isti cvet, naravno, brzi mi prsti od pameti. traje oko deset dana, otpadne, posle tri-cetiri dana novi pupoljak)a za presadjivanje, mozda stvarno jeste zbog zemlje. mada, ja ionako uvek dodam malo peska u onu zemlju iz kese, mozda je to recept?

Edited by luba
Link to comment

pitanjcetraze mi pelcere od moje sefleresvasta sam uspela da ispelcujem, ali nju, koja ima vise od desetak godina, nisam nikadnema izdanke na dnu, pokusala sam sa grancicamado sada nista nije uspevaloima neko savet i iskustvo ?

Link to comment

ja stavljala pelcere u vodu, oba puta je razvila korenje samo mi je prvi pelcer neko drpio iz case sa sve korenjem, lol. sada je (pelcer br 2) u saksiji i lepo napreduje, cuk-cuk. napomena: voda je bila izvorska, nehlorisana, pelcovanje obavljano leti

Link to comment
  • 2 weeks later...
2 nicol.super je cvecka (bozicna zvezda, tako?), pokusacu da joj dodjem u posed kada idem za nis.
I meni su bas drage. Iako u pravilu ne prežive dugo iz praznika, ima primjeraka koje se održe cilu godinu (listovi im pozelene), da bi oko božića i ng opet pocrvenili.
a stavljala pelcere u vodu, oba puta je razvila korenje samo mi je prvi pelcer neko drpio iz case sa sve korenjem, lol. sada je (pelcer br 2) u saksiji i lepo napreduje, cuk-cuk. napomena: voda je bila izvorska, nehlorisana, pelcovanje obavljano let
Jel ti to njih Evianom tuširaš? :D
Link to comment

Mene zapravo najviše privlače biljke sa sa cvićem, ali nekako ispada da je njih najteže održat kroz dulje vrime. Danas sam gledala prilog o lukovicama zumbula koje se ostave u vodi kraće vrime, u posebnoj posudi duljeg vrata, dok ne puste korijenje, da bi ih se kasnije preesadilo na toplo di procvjetaju. Neko probao?1620720657.jpg

Edited by Nicol
Link to comment

Onomad kad sam otisla po nesto a vratila se sa pet lukovica zumbula evo sta je dalo:DSC02259.jpgsaveti su bili sledeci: na prozor da ne bude mnogo vruce, zalivati ali ne previse, vode treba samo korenju a ne lukovici, moze da pocne da trune ako se pretera i to je bilo sve.posle 2 poceli da otvaraju pupoljke, i trajali nedelju dve, mirisala kancelarija i hodniksad je vec vreme da ih zamenim...

Link to comment

zna li neko neku biljku koja moze da zivi u sobi sa prozorom na severnoj strani (+zasencenu zgradama preko puta)?ja imam neke sukulente i aloju koje mnogo volim ali uzivaju jedino leti kad su na juznoj terasi, sad samo zivotare... i sve se pitam hoce li izdrzati bez fotosinteze (kompletne) ... ali bih neku kojoj je to prirodno stanje, da se oseca kao kod kuce :unsure:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...