Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

  • 5 months later...

kod mene 1 dzungla...3 vodene palme i seflera koja je vislja od mene to je sve u sporednoj sobi i to zalivam

a ima jos gomila muskatli,paprati i svacega jos na tavanu sto tihuje do proleca

 

IMG_20211228_105639.jpg

 

 

IMG_20211228_105619.jpg

 

  • +1 3
  • Wub 2
Link to comment
  • 1 month later...

Screenshot-20220214-152110.png

 

Da li je ovo normalno stanje za Araucaria heterophylla? Prošle godine sam imao problem da joj se suše donje grane na krošnji, i to sam rešio tako što sam je izneo napolje. Sad joj se suše ovako krajnje iglice, ali ne samo u donjem delu, nego svugde, bojim se da joj je minus možda došao glave, pošto ona kao ne bi smela da stoji na manjr od 5C :sad:

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

Svaki buket mi traje 4-5 dana bez obzira koliko vode sipam u vazu. Valjda im je vruce. Zasto je u cvecarama hladno ili ih drze po friziderima? 

 

Dosetim se da dodajem kocke leda u vazu i tako ga hladim...i evo ih ko da su iz cvecare :D  

 

Ponosna sam na svoju domisljatost

 

 

Link to comment
  • 4 months later...

Dobila dam orhideju. Lepo izgleda, u nekoj je zemlji. Pronasla na internetu kako se odrzava. Meni nista nije jasno, ne mogu bas da joj robujem, i jos nemam talenta za cvece. 

Zanime me ako neko ima iskustva, da se nadam necemu ili su bas teske za odrzavanje?

 

Link to comment
2 hours ago, Sandradjer said:

Dobila dam orhideju. Lepo izgleda, u nekoj je zemlji. Pronasla na internetu kako se odrzava. Meni nista nije jasno, ne mogu bas da joj robujem, i jos nemam talenta za cvece. 

Zanime me ako neko ima iskustva, da se nadam necemu ili su bas teske za odrzavanje?

 

laganica

 

jednom u deset dana je potopi(sa posudom u kojoj je) na par min u vodu. voda da joj dosegne do min pola posude, posle je ocedi do kraja

 

i to je to

Link to comment
1 hour ago, oyashirazu said:

Imam ja orhideje. Nije naročito teško. Držim ih na zapadnoj strani, zalivam s vremena na vreme. Nije beznadežno ako si početnik. 

Nemam zapadnu stranu, samo sever i jug. Gde da je stavim? I na koliko dana zalivas? 

Link to comment
26 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

laganica

 

jednom u deset dana je potopi(sa posudom u kojoj je) na par min u vodu. voda da joj dosegne do min pola posude, posle je ocedi do kraja

 

i to je to

Hvala. Jel joj dodajes neka djubriva i slicno? 

Link to comment

Orhideja, nista lakse.

Ja jednom nedeljno potopim u vodu, celu saksiju, bukvalno ispliva ona zemlja. Drzim je minimum pola sata, nekad zaboravim pa ostane duze. Izvadim iz vode, vratim zemlju sto je isplivala,  obrisem listove od prasine i vratim saksiju na mesto.

To je sav posao. 

Cveta kao luda, kad opadne cvet, radis sve isto i cekas da ponovo procveta. 

 

P.S. Ja ne dodajem nista. Meni se i svidja sto je minimum posla , a rezultat spektakl

 

 

 

 

Edited by Sara
  • Hvala 1
Link to comment
20 minutes ago, Sandradjer said:

Hvala. Jel joj dodajes neka djubriva i slicno? 

ma ništa

 

u međuvremenu je likvidirana, smor od biljke. dva cveta ako imaš sreće za 12meseci, u međuvremenu kelj

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...