Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Pojavile su mi se mušice na biljkama, po drugi put. Zemlju sam promenio, ali evo opet napasti. Na temi je svojevremeno pomenut rastvoreni Alifax...ima li još neki način? Svakako ću da pokušam.

 

I, ako neka dobra duša zna kako se zove obeležena biljka...

4844ad47-0300-41bb-87de-891b04debe84-ori

 

 

Link to comment

iako je jako mlada, i nije bas sjajan ugao fotkanja pa mozda i gresim, ali ja bih se zaklela da ti je to neka od vrsti aloje (mada deluje dosta cudno da to ne znas, bas je jako cesta biljka, pa mi malo bilo glupo da  napisem... sve mislim da je neki zez u pitanju :D

https://www.google.com/search?q=aloe+vera&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwipjvmAnIXhAhXDL1AKHfMaBTcQ_AUIDigB&biw=1280&bih=689

 

Link to comment

meni se aloje kao lude razmnozavaju... samo 'op i eto mladog izdanka u susednoj saksiji gde npr. raste japansko drvo :D

jedini mi problem da rastu uspravno, stalno moram da ih krotim, usmeravam i potpomazem im rast, jer polegnu i to cudno, kao da beze od svetla, sve su mi se iskrivile ka ladovini.

Link to comment

Aha, hvala. Imam standardnu Aloju pa nisam bio siguran šta je ovo pošto se razlikuju.

 

Dobio sam preko privatne poruke jedan vudu/štajnerovski savet protiv mušica pa ću ga napisati ako bude uspelo.

Link to comment
On 16.3.2019. at 13:31, ragasto said:

Aha, hvala. Imam standardnu Aloju pa nisam bio siguran šta je ovo pošto se razlikuju.

 

Dobio sam preko privatne poruke jedan vudu/štajnerovski savet protiv mušica pa ću ga napisati ako bude uspelo.

uzmes plasticnu flasu s prskalicom, sipas vodu, dodas par kapi deterdzenta za sudove, promuckas i tim prskas svakih par dana jedno nedelju do dve. meni na ruzama u dvoristu radi besprekorno. valjda moze i za sobno bilje. 

 

edit - doduse nije vudu, bilo bi zanimljivo i to znati pa deli ako proradi. 

Edited by adam
Link to comment

Šibice. :DUzmeš i zabodeš stranu sa fosforom u zemlju, ja sam ovako:

 

f38df641-7f67-4692-9a56-066f2138eb56-ori

 

Rezultat je da ih ima mnogo manje posle 4 dana, ali neke od njih se još uvek muvaju:Jova:okolo. U međuvremenu sam se raspitivao okolo i saznao za deterdžent, duvan, i slično...takođe kažu i da za ovu metodu sa šibicama treba sačekati bar 7 dana, tako da ću nabaviti neku hemiju u poljoprivrednoj apoteci ako ovo ne bude uspelo. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...