Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

Mislim da su Drosophille... Male, crne i dosadne.I mislim da su došle sa izvesnim bosiljkom koji je rastao u privatnom stakleniku; sada se vrte oko prilično svake biljke.

Link to comment
Jedina biljka koju ja znam, a da ispunjava ove vase uslove je ASPIDISTRA. Nije zavisna ni od svetla, ni temperature, nedeljama moze da se ne zaliva- jednom recju - to je to.post-297-1193480223_thumb.jpg
Ne mogu, a da ne trolujem - ima sjajan film sa spomenutom biljkom u nazivu sa Richardom E.Grantom i Helenom Bonham-Carter. :)
Link to comment
Ne mogu, a da ne trolujem - ima sjajan film sa spomenutom biljkom u nazivu sa Richardom E.Grantom i Helenom Bonham-Carter. :)
"Keep the Aspidistra flying"? - Sjajan film, (Orwell-ova autobiografija, ako se dobro secam?!)
Link to comment
Taj. Po Orwellovoj knjizi je rađen, ne znam da li je baš autobiografija.
Pisala sam na brzinu.. mislila sam da kazem da su u filmu dati biografski detalji iz Orwellovog zivota, njegovi poceci u pisanju.
Link to comment
  • 2 weeks later...

a je l' ima neko iskustva sa sredovecnim drvetom zivota? ovaj dasa ima 17 godina, visok je oko 2.5 metra i pre sest meseci sam morala da ga preselim jer je poceo da probija plafon. malo je patio ali, bas ga danas gledam, zivnulo je lisce, ali se nesto cudno desava sa onim malim stablom:pb130224rr2.jpglisce je sasvim ok, dosta donjih se pretvorilo u stablo, ali bojim se da su mnogo tanka da bi drzala ovu prasumu gorepb130225zr8.th.jpg

Edited by luba
Link to comment

moje cvece stalno naglo pomera listove, isprepada me zesce, pogotovu kada gledam neki film. gledala sam da nema neke buve ali nema. pored prozora su, ali to se desava kad su i zatvoreni i otvoreni. da li pokusava da komunicira sa mnom? :blink: sta hoce da mi kaze?

Link to comment

2 andjelija a koje je cvece u pitanju? cini mi se da pojedine vrste pomeraju/otvaraju/zatvaraju lisce u pojedina doba dana i noci. (jednu od takvih vrsta ovde zovu "svaler" lol)2 evribadiglupo pitanje ali sta raditi sa sukulentama preko zime. konkretno me interesuje za aloe vera, kalanchoe, lithops, havorthia i nesto sto lici na cuvarkucu ali nemam pojma sta je (nije cuvarkuca); zalevati ili ne? cuvati u sobi ili na temperatuti od 5-10 stepeni? kalanhoja mi je u predsoblju gde je temperatura niza (5-10); nisam je zalevala i primetila sam da se susi. nakon sto sam je zalila sa malo vode opet je zivnula. sada me je strah da se ne osusi preko zime bez zalevanja. isto mi se desilo sa cuvarkuca-like biljkom. aloju vec cuvam u toploj sobi i zalevam (po uputstvu cvecara), i raste i sve fino i krasno ali...zar ne bi trebala da miruje tokom zime. lithops i havorthia su mi sa kaktusima, kao i kalanhoja ali se cini da se dobro drze zasad. e, da. kakva je situacija sa aloe aristata i zimom (planiram da nabavim) i madagaskarskom palmom (ona je na mirovanju na isti nacin kao i kaktusi ali sam primetila da joj je opao jedan list)2 nicol.super je cvecka (bozicna zvezda, tako?), pokusacu da joj dodjem u posed kada idem za nis.

Link to comment

Opet pitanje: dobila sam biljku mesozderku za rodjendan (sta je doticna osoba htela da kaze, ne zelim da znam :rolleyes:)Sarracenia purpureapurpurea_hybr.jpgU mnogo je maleckoj saksiji pa bih da je preselim ali ne znam u sta; iskopala sam negde da je ne treba saditi u zemlju ( :blink: ). Jel neko ima neko iskustavo sa doticnom?

Link to comment

imala sam dve, jedna je licila na tu tvoju, pozivela skoro tri godine u istoj saksiji u kojoj je dosla, jer su mi svi bastovani tvrdili da ne sme da se presadjuje.ne znam da li je to tacno, ali one navodno imaju "vek trajanja". obe su se, posle par godina, sasusile same od sebe, bas onako, sklopile se.rekli su mi i da ih ne prskam, vec samo zalivanje zimi jednom nedeljno, leti dva puta.obe su stvarno lovile muve, ali nista komarce, nazalost.

Link to comment

:o Koje tri godine, ja na netu nasla da cveta posle 4, hocu to da vidim!!Ali mnogo je mala saksija, stvarno, 5cm...Jadnica :(Isto sam iskopala da zahteva nekakvu posebnu zemlju, mozda zato ne sme da se presadjuje?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...