Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Safari ima isti dibager kao i Chrome koji ne zaostaje za Firebug-om. Malo je potrebno da se navikne na njega, ali je sasvim OK.Ja za surfovanje koristim FF samo zbog boljeg Delicious plugin-a.

Link to comment
Zašto smo mi siromašni :cry:?
Verovatno je retoričko al - zato što smo glupi, onako, globalno, kao nacija.Nego, može neka reč moderatora, makar i na pp, postovao sam ovde nešto oko Ipad-a, nisam znao gde drugde, jer taj post neko krajcovao?
Link to comment

Kad smo kod ipada, da se pohvalim, koristim ga nesto preko mesec dana. Ukratko, utisci su podeljeni: vecina stvari su ocekivano dobre, mnogo dobre - citanje knjiga, filmovi, neke aplikacije. Iznenadjenje za mene je i iznenadjujuce dobar unos teksta (virtuelna tastatura). Surfovanje bi bilo bolje kad bi sajtovi bili prilagodeni ovakvim uredjajima.Medjutim ipad mi je doneo ijedno veliko razocarenje, ne u sam uredjaj vec u appleovu poslovnu politiku. Jedno od prvih neprijatnih iznenadenja mi je bilo to sto na ipad-u ne radi google documents. Prvo sam mislio da je problem do googla, a onda sam probao neke programcice koje sam pisao (html5 o cemu Jobs ne prestaje da prica) i ustanovio da mobile safari ne podrzava editovanje sadrzaja strane. U jednom komentaru na netu nadjoh kako to podrzava cak i nokoja n900. Jos cudniji je bag u ispisu teksta u canvas elementu, koji se vuce ko zna od kada i koji je tek u verziji iOS 4 (nije izasao za ipad) izgleda ispravljen. Sve u svemu, deluje mi kao da postoji veliki raskorak izmedju onoga sto se prica o znacaju html5 i onoga sto se radi.

Link to comment
Nego, može neka reč moderatora, makar i na pp, postovao sam ovde nešto oko Ipad-a, nisam znao gde drugde, jer taj post neko krajcovao?
Ništa nije brisano bar mesec dana.
Link to comment
Ništa nije brisano bar mesec dana.
Možda nisam poslao post, ko će ga znati.Tnx, though.Al dok sam već tu...Treba VEROVATNO da mi stigne neki model Ipad-a od preko. Koliko vidim, na apple Srbija sajtu nema cena, samo aksesorije za njega, pošto koliko vidim ipad predstavlja jako skupu igračkicu, ja sam u fazonu da to prodam i kupim neki brutalis lap top, pa me zanima koja je razlika u cenama za Evropsko i USA tržište, njima su cene od 499$, dok vidim po Evropi malo skuplje.. Da li su možda univerzalne za Evropsko tržište? Nešto malo što sam video na benču i kupujem prodajem, ljudi ih valjaju nešto malo, ali poprilično papreno...p.s. Al kad vidim da baterija traje 10 sati (u jednom testu na netu trajala sat preko toga!), nekako se sve više nosim mišlju da ga ostavim sebi, no videću. Skupa je naprava, a imam netbook.... Edited by Glas RazumaN
Link to comment
Novi iMac, novi MacPro, novi ekran
Vidim da se premeštaju na core ix procesore, mada domaći dileri još drže cenu za C2D modele. Neka, neka, strpljiv sam ja :DŠto se pada tiče, šta ima veze, kupovaće ko će kupovati, kao i sve ostalo na ovom svetu. Za mene je podjednako besmisleno, npr. da dam novce za iPhone ili neki HTC, ali ko voli, kome treba, ko ima novaca za zezanje...
Treba VEROVATNO da mi stigne neki model Ipad-a od preko. Koliko vidim, na apple Srbija sajtu nema cena, samo aksesorije za njega, pošto koliko vidim ipad predstavlja jako skupu igračkicu, ja sam u fazonu da to prodam i kupim neki brutalis lap top, pa me zanima koja je razlika u cenama za Evropsko i USA tržište, njima su cene od 499$, dok vidim po Evropi malo skuplje.. Da li su možda univerzalne za Evropsko tržište?
Ja sam skoro gledao cene, plus sam naložio par ortaka da se i oni bace na Mac-ove :D pa oni sad gledaju svako malo... Za MacBook i MBP modele je USA cifra u dolarima važila kod nas u eurima. Vidim da iStyle drži cene skoro u euro iste i u okolini.
Link to comment

imam situaciju, tj keva je ima - a ja ne umem da joj pomognem da reši - posebno ne na daljinu. kako se menja language (ili koji god) settings tako da komp umesto na nemačkom, ponovo počne da komunicira na engleskom? ako može propraćeno slikama, bilo bi super.

Link to comment

mrzi me da hvatam slike - dosta je jednostavno : kliknes na jabuku u gornjem levom uglu - izaberes System Preferences (ili kako se kaze na nemackom), tu imas Language & Text (ikona je zastava UN), i onda izaberes jezik tj. redosled ako imas podrsku za vise jezika; aktivan je prvi na listiako bas trebaju slike, reciP.S. moras da se izlogujes / ulogujes ponovo (ili restart) da bi primio k znanju

Edited by braca
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...