Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Dear Mr. Jobs, I write to express concern regarding the reception problem with the Apple iPhone 4. While I commend Apple's innovative approach to mobile technology and appreciate its service to millions of iPhone users nationwide, I believe it is incumbent upon Apple to address this flaw in a transparent manner. According to Consumer Reports' review, released Monday on its website, the iPhone 4's signal-strength problem is a hardwire glitch triggered by gripping the device in a particular manner. This finding, according to Consumer Reports, "call into question" Apple's recent claim that the problem is "largely an optical illusion caused by faulty software." Consumer Reports declined to recommend the iPhone 4 because of this hardware design flaw. Given the discrepancy between Consumer Reports' explanation of the reception problem and the explanation provided by Apple in its July 2 letter to customers, I am concerned that the nearly two million purchasers of the iPhone 4 may not have complete information about the quality of the product they have purchased. The burden for consumers caused by this glitch, combined with the confusion over its cause and how it will be fixed, has the potential to undermine the many benefits of this innovative device. To address this concern, I ask that Apple provide iPhone 4 customers with a clearly written explanation of the cause of the reception problem and make a public commitment to remedy it free-of-charge. The solutions offered to date by Apple for dealing with the so-called "death grip" malfunction-such as holding the device differently, or buying a cover for it-seem to be insufficient. These proposed solutions would unfairly place the burden on consumers for resolving a problem they were not aware of when they purchased their phones. I also encourage Apple to keep its promise to provide free software updates so that bars displayed accurately reflect signal strength; I further urge Apple to issue a written explanation of the formula it uses to calculate bar strength, so that consumers can once again trust the product that they have invested in. I look forward to Apple's swift action on this matter, and once again laud Apple for its innovative efforts and service to millions of Americans. Sincerely, Charles E. Schumer
Sent from my SenOffice :P Edited by Roger Sanchez
Link to comment

rikno mi pre neki dan po drugi put punjac za MBPmislim, super je apple i tako to, ali: - mogli bi da naprave normalan punjac, a ne onu skalameriju sa krilima za namotavalje kabla;- da li je normalno da punjac kosta $172.64 USD!? pa da je na marsu prodavnica, ipak je to samo punjac za komp.

Link to comment
- da li je normalno da punjac kosta $172.64 USD!? pa da je na marsu prodavnica, ipak je to samo punjac za komp.
Nije [mi] normalno - ako je onaj od 85W, taj ovde kosta £59 ($90USD), onaj od 60W je £49 ($75USD).
Link to comment

da, 90ak dolara je "normalna" cena, ali i to je previse za punjac. dzaba sto se sam kompjuter retko kvari, ako mu riknjava periferija. prezalio sam tu lovu i skoro zaboravio, ali danas sredjivajuci racune naletih na ovaj i angry.gif

Link to comment
- mogli bi da naprave normalan punjac, a ne onu skalameriju sa krilima za namotavalje kabla;
krilca mogu da se skupe, samo ih gurnes (nezno) prema telu punjanaca :)
Link to comment
krilca mogu da se skupe, samo ih gurnes (nezno) prema telu punjanaca :)
ja sam tek posle godinu i nesto dana otkrio postojanje istih na telu punjaca. objasnili mi u prodavnici da je doslo do kvara bas zbog namotavanja bez krilacaznaci, nista nezno guranje - krilca imaju funkciju i moraju se koristiti <_<
Link to comment
iphone4 (za dz, cak imam i zaradu)... al ne lezi vraze, orange pretrpan i ne stize da aktivira microsim karticu, tako da zasad imam jako lep ipod touch...
Upravo gledam ovu konferenciju za stampu [iako nemam nikakav iPhone, a pogotovo ne 4-orku] - imas li ti nekih problema sa signalom kad se drzi u levoj ruci?
Link to comment
Nisam primetio, a bas ga drzim otprilike kako ne bi trebalo. Sasvim sam zadovoljan i ne pada mi na pamet da ga vracam
A evo, mozes da dobijes i bumper case besplatno.
Link to comment

Mučio me Acer mesecima. Pregrevanje, smrzavnje, boot loop problem, karakterističan za Aspire 7520... U to mi se javila čudna želja da širim vidike na druge platforme. Vidim, celo društvance se naložilo da programira Androide, malo je to mnogo konkurencije, rođaci, a i nema neku draž. Skinuo plaginove za Eclipse, sve to lepo, vidim ja, ali previše slično onome što radim već godinama. Hoću nešto novo, izazovno, malkice egzotično... Vidim i halabuku i pomamu oko iPhone, iPad... Mislim, lično ne kapiram ljude koji daju tolike pare da bi imali džepni računar, slike su za zid, a ne za knjige... Ali šta ima veze. Nikako nisam mogao da isteram da m VMWare image Leoparda radi iole pristojnom brzinom, Acer sve neupotrebljiviji... I sve češće hvtao sebe kako gledam cene Mac računara. Mnogo, kako god okreneš. Da li da se bacim na neki Mac mini... Ma jok, ne uklapa mi se u koncepciju gajbe... I na kraju, okrenuh se polovnim varijantama. Trenutno vlanik polovnog i malkice (sa većim HDD i 2GB RAM) nabudženim MacBook. Slatkiš, maleni. U Leopardu se snašao u roku od odmah. Makinica zadovoljava sve potrebe koje sam imao do tada, plus daje mogćnost za nove stvari. Dakle, tako se postaje deo Jobs-ove sekte. And loving it!E da, instalirao Firefox... Ali.. Nešto tu ne štima. I evo me na Safariju.

Edited by Zabalujev
Link to comment
A ja, pak, nikako nisam uspela da se naviknem na Safari pa mi piči FF. Stvar ukusa. Mada, ima dobrih fora kod njega, ali mi generalno baš ne leži.
Filing mi je za sada slican, mada, FF mi treba zbog Firebug, recimo, plus zgodno kako se ugradjuju search gadgeti sa raznih sajtova... Mozda to ima sve i ovde, ali nisam provalio jos uvek, u svakom slucaju za razvoj nekih mojih aplikacija furam standardno FF i Chrome. Safari mi dodje kao fino osvezenje, a i cover flow me impresionira jos od ajpoda koji uglavnom cami u fioci zadnjih meseci.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...