Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Ali delfini su inteligentni :o ja b njima dao malo da zavire pod haubu, flešuju bios i gepekuju trojance, ko sav pošten svet, a ne ovo.

Link to comment
S obzirom da mi se čini da sam ja jedini osim tebe pominjao Flash (veliko ili malo F, svejedno), razumeo sam te. Ja jesam mislio na Adobe Flash, pošto ima gomila likova koja smatra da je izostavljanje podrške za isti 1 užas.
Za sve one koji koriste internet da bi pogledali neki video svakako jeste. Mozda za Youtube postoji aplikacija i mozda ce poneki sajt da implementira HTML5 video, ali za ogromnu vecinu chovek moze da se slika. E sad, nisam znao da je 'biram ono sto radi' = 'umesto video plejera, na sajtu koji sam posetio vidim veliko nista'.
Link to comment

Dobro, jer možemo da se složimo da je iPad odlična spravica za čitanje knjiga, slušanje muzike i surfovanje netom (bez video sadržaja) i da oni koji od njega očekuju nešto više greše u proceni njegove namene?Ako je tako onda moja jedina zamerka ide na cenu uređaja.

Link to comment

Pa to smo mogli da zaključimo još odavno. Sve piše na Apple sajtu, a Internet prepun demonstracija šta i kako radi sprava.

Link to comment

Ni jedna demonstracija nije pokazala da Flash radi - na nekim sajtovima su bile staticke slike na mestu gde je bio Flash. I nema sanse da radi, Adobiju ne pada na pamet da razvija plejer dok ne bude imao garancije da ce biti prihvacen, sto je potpuno logicno.

Link to comment

Ako biste nastavili da principijalno procenjujete uređaje i kompanije po tokom rada najavljivanim pa potom izbacivanim fičerima™, cenim da biste svi morali da postujete sa nekog 486 kompa na kome piči Netscape 2.0...

Link to comment

Netscape 2.0 na 486 je najbolji browsing experience. Nema flasha, samo chist info. Josh ako je na 56k modemu i centrali s dvojnikom, pa za informaciju mora da se sacheka malo, to je to, nema bolje.

Link to comment

Ok, razumeli smo da nećeš da ga kupiš i da to isto savetuješ drugima. Al slaba smo ti mi ovde ciljna grupa. Kapiram da je bolje da sa transparentom staneš ispred neke Apple radnje, poželjno u inozemstvu.

Link to comment
Ok, razumeli smo da nećeš da ga kupiš i da to isto savetuješ drugima. Al slaba smo ti mi ovde ciljna grupa. Kapiram da je bolje da sa transparentom staneš ispred neke Apple radnje, poželjno u inozemstvu.
Slaba ciljna grupa moze da mi bude neko sa stavom 'razgovor je besmislen, bilo kakvo iznosenje misljenja je potpuno bespotrebno'. Obrati paznju gde sam se i kako ukljucio u razgovor i sta sam rekao tad. Nisam ni tebi ni bilo kom drugom rekao da imam bilo koji problem sa tim sta taj neko misli o iPadu. Znam medjutim sta ja mislim i pomalo me smara nadrkani 'ti to ne razumes' stav, pogotovo sto delovi tog stava nemaju veze sa zivotom - i to prilicno jasno i ocigledno.
Link to comment
Slaba ciljna grupa moze da mi bude neko sa stavom 'razgovor je besmislen, bilo kakvo iznosenje misljenja je potpuno bespotrebno'. Obrati paznju gde sam se i kako ukljucio u razgovor i sta sam rekao tad. Nisam ni tebi ni bilo kom drugom rekao da imam bilo koji problem sa tim sta taj neko misli o iPadu. Znam medjutim sta ja mislim i pomalo me smara nadrkani 'ti to ne razumes' stav, pogotovo sto delovi tog stava nemaju veze sa zivotom - i to prilicno jasno i ocigledno.
Ne, celu ovu iteraciju davno prežvakanih stvari je otvorio raspoloženi Indi, sa jasnim ciljem da prvog ko se 100% ne složi sa njim proglasi zaslepljenim fanbojem. Ti si tek onda uleteo sa najvišim cenama koje si mogao da iskopaš na netu i potom zaključkom da to sve ne vredi kurcu. Tu se negde našao i Idioteque koji je iPad očito pobrkao sa hi-end radnom stanicom, i stvari su krenule uobičajenim tokom.Ali to je standardna varijanta, samo ne razumem zašto su baš Apple uređaji po pravilu pod posebnom lupom svaki put kad se pojavi neki novi. Da malo obrnemo situaciju - da sam ja u tom fazonu, trackovao bih delove foruma gde se komentarišu slične naprave drugih proizvođača, postavljao nezgodna pitanja i onda odmah davao negativne odgovore. Kvaka je samo u tome što stvari koje me ič ne zanimaju i ne ulaze u spektar mog interesovanja (bilo cenovno, bilo funkcionalno) ne komentarišem. Pogotovo ako ih nisam isprobao.
Link to comment

Sta je tvoja percepcija ove price i nije moj preveliki problem. Ja nisam pricao o cenama, pricao sam o sumnjivo upotrebljivom racunalu koje kosta kao vrlo upotrebljivo racunalo, zbog cega je za mene taj proizvod sranje. Kao i o tome da imam pravo to da kazem, i ako su stvari koje su meni bitne takve i takve, ne svidja mi se da mi neko brani da kazem da je nesto sranje. I voleo bih da mozes da mi kazes: jeste, da ja tako vidim stvari i meni bi bilo sranje. Meni nije problem da razumem tvoj "to sto ima je meni dovoljno i super mi je gedzet", ali imam problem da mi objasnjavas da to sto je nekom (pa i meni) neophodno (zbog cega smatram iPad neupotrebljivim) u stvari nije neophodno i zato svi gresimo. I nakon toga jos dodatno moram da se objasnjavam da eto ja nisam tako to... Indi se bavio necim karakteristicno nezanimljivim sto nije imalo veze sa iPadom nego Sony Vaiom i nisam pustio suzu sto niko nije zagrizao za tu dosadnjikavu raspravu. Inace, guess what, ljudi komentarisu mnogo toga ovde - baci pogled na laptop temu. Nekima je Acer govno, drugi HP ne bi pipnuli ni motkom; malo se raspravlja, pa prestane. Apple nije nikakav izuzetak, 100 ljudi, 100 cuti.

mozda vec bilo...uglavnom evo sta Stiv misli.......i jos... My link
Mucno. Stvarno ne znam sta je tacan razlog Apple i Adobe sukoba, ali ova objasnjena su mucna za citati. IT ekvivalent 'da se izvinis Djuri sto te tukao'.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...