Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Apple objavio da je za 28 dana prodao milion iPada (iPhoneu je trebalo tri meseca), i to pre izlaska Wi-Fi G3 varijante. Istovremeno, najavljivani iPad killeri (Microsoft i HP) objavili da odustaju od svojih prototipova. :o Mora da je Apple-u jako tesko samom na vrhu. :D
Hmmm, drago mi je zbog Applea, ali može to i drugačije da se gleda... I da se pita, vrhu - čega?
Link to comment

Kvaliteta, dizajna, naravno i nez ostatka. Tehnologije, aj baš i ne.Komercijalni uspjeh i marža koju ubiru - svaka im čast, zaista. Plus to što su i u smartphone i u ovom novom tabletphone marketu prvi, pa će zakonomerno da poberu pavlaku™, brate..Marketing i support.. Hail.gif

Link to comment

I to svu pavlaku, jer su se glavni konkurenti™ povukli. Naravno bice pokusaja nekih firmi da pokupe bar malo obranog mleka (kao sto su i iPhone iskopirali gotovo svi koji proizvode telefone).

Link to comment
Kvaliteta, dizajna, naravno i nez ostatka. Tehnologije, aj baš i ne.Komercijalni uspjeh i marža koju ubiru - svaka im čast, zaista. Plus to što su i u smartphone i u ovom novom tabletphone marketu prvi, pa će zakonomerno da poberu pavlaku™, brate..Marketing i support.. Hail.gif
Kako mislis da su prvi u smartphone segmentu. Pre bi se moglo da se kaze da su poslednji, kada se iPhone pojavio ostali proizvodjaci su imali iza sebe nekoliko generacija smartphone-a (Symbian, WindowsCE). Ovo iz wikipedie:
Almost 500,000 Symbian phones were shipped in 2001, rising to 2.1 million the following year.
Takodje, nisi u pravu ni sto se tice tableta. Secam se jedne od prvih Sinergija (mislim 2002. godine). Tablet PC je uz .NET bio glavna atrakcija.
Link to comment

Ma..Znaš valjda što mislim - mislim da su na vrhu inovacijskog wanna-have vala, iPhone je ipak spravica koja je 1 nivo smartphona i 1 nivo realizirane(!) per-unit marže koji ostali tek probavaju dostići. Da li će tako biti i sa iPadom, će se vidjet.Već na blogovima™ raznorazmim šuškaju zločesto da je dobri stari PColiki Mac postao 13 prase Applea što se business modela tiče, dokaze vide na meniju WWDCa koji se ove godine sprema..

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Već na blogovima™ raznorazmim šuškaju zločesto da je dobri stari PColiki Mac postao 13 prase Applea što se business modela tiče, dokaze vide na meniju WWDCa koji se ove godine sprema..
Kazu da ce se sada u SF pojaviti novi desktop Pro, ako na vreme stigne novi Intel Hexacor. Dalji razvoj Pro platforme vise zavisi od Intela nego od Apple.
Link to comment
Apple objavio da je za 28 dana prodao milion iPada (iPhoneu je trebalo tri meseca), i to pre izlaska Wi-Fi G3 varijante.
Nastavlja se dranje :(screenshot20100507at223.png
Link to comment

pa kupi ga u americi, jeftinije je 30% nego tuja ga danas drzao u rukama i igrao senikad ne videh bolje sprave za upotrebu na wc solji (ovo za mene izuzetan kompliment)ostalo ovo sto ga pljuju jedino mi se cini da je nedostatak USB ozbiljan faul, narocito ako se pokaze istina da taj photo app komplet od USB kabla i card readera ne prenosi nista drugo nego slike i video tj sadrzaj iz kameremada sam siguran da ce i to biti reseno, isto kao sto je vremenom nadjen nacin da se iz ipoda iskoristi digitalan signal umesto analognog izlazasve u svemu, castiti cu se:)

Link to comment

kakvo dranje. za te pare u srbiji kupujes nokiju E71 u najboljem slucaju. ja ne znam sta ljudi ocekuju za 330 evra da dobiju, preko bare naravno. ma samo da mi ne depilira i spaljuje butine dok surfam na wc solji, vredi tih para!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...