Jump to content

Apple Macintosh

henrik larsson

Recommended Posts

• Replies 2,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• jms_uk

347

• kiki

275

• braca

234

• Aion

222

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Uvezla mejlove, sredila firefox - ja zadovoljna. Još samo određen broj programa i to je to. Hvala svima na pomoći.

Posted Images

henrik larsson

O, matoro je to. Ali nikad ga nisam koristio, ne konzumiram DC++.Btw, daj još malo impresija o Našoj Visti. Ja sam se odlučio na clean install ovih dana dok sam na bolovanju, samo da otrčim sutra po DL drive.Posle odslušanih i pročitanih priča i iskustava, rešio sam da izignorišem ono stacks sranje u docku (pametni ljudi su već napisali softver koji disejbluje onaj odvratni transparentni menu bar u Finderu) i upustim se u avanturu.Utisci su uglavnom da radi znatno brže nego Tiger, mada to uglavnom potiče od ovih svežih svičera na Intelu. Videćemo za PPC.

Ja sam vise iz zezanja hteo da probam DC++, i mogu ti reci da sam naleteo na cuda i ludila. Od muzike, filmova, vintage narodnjackih spotova do Gustav crtaca i bizarnog humora. Shakespeer radi odlicno, preporucujemA sto se tice leopolda... Prosle nedelje sam ponovo zvao AppleCentar, i opet je bilo - na spisku ste, cim stigne kontaktiracemo vas. Dakle, jos uvek nemam sta da probam - mogu samo da citam po netu sta kazu ljudi.Mnogo volim insanelymacPrimetio sam gomilu tweakova za te neke vizuelne glupe fore, izasao je 10.5.1, ne primecujem nikakve ooozbiljne kritike. Cini mi se da stvar vise ne spada u domen avanture...Brzi je sigurno, ja mislim zbog 64bitne arhitekture.Ti se cekas, jer ces ga ocigledno probati pre mene :)Inace, nasao sam konacno SSE2/SSE3 hack verziju leoparda za PC... Skidam sa torenta, ali ide uzasno sporo. Kad bude, javim.

Edited by blek
henrik larsson

Evo 1, Leopard posta, sve ide glatko, osim što Disk Utility javlja one usrane SUID greške za neke stavke pri repair permissions. To se desilo tek kad sam ga apdejtovao na 10.5.1, na golu instalaciju ne.Našao i widget koji automatski konvertuje 3D u 2D dock :) Jedina mana je što dva de ima užasnu crnu pozadinu :(Instaliram svašta lagano, SharePoints prso pri pravljenju sharea, izgleda da će čekati novu verziju. Sad ću da probam Quicksilver.Radi prilično brzo.

henrik larsson

Zaboravio da ispravim, SharePoints više nije potreban :) U sharing panelu u Sys Prefs je moguće dodavati šta god hoćeš da šeruješ.Quicksilver zasad radi, makar kao app launcher. Ne mogu da nađem jebeni disk sa CS3 angry.pngSjajna stvar - kako sam instalirao sistem, tako sam bio u mreži :) Nikakva setovanja, majstor je sve sam prepoznao.Neki su prijavljivali da im Spotlight indeksira hard godinama, ali ja ne. Sve je prošlo brzo i lako.Raduje me da stari font jutilitiji (FontLab, TransTypePro) rade bez problema :) Mail je znatno brži, sad ima i RSS i To Do liste.Quick Look je fantastična stvar. Javljam se nadalje kad budem instalirao sav softver, i probao Spaces, te kad nakačim eksterni hard i isprobam Time Machine.Za sad je bolje nego što sam se nadao :)

Hokahej!Cestitam na prinovi...CS3 imam ako ti zafaliMreza se odmah pojavi i na Hackintosh varijanti, dakle to je za ocekivati :)Meni skidanje hack torrenta ide uuuuzasno sporo, ekipa skrtari sa uploadom, pa ce mi mozda pre stici zvanicni leopard iz apple-a, a onda mogu i njega da hacknem, i gotova stvar.Samo napred sa izvestajima :)

Imam jedno pitanje...potrebna mi je preporuka od vas vrsnih poznavalaca & korisnika gorepomenutih Mac-ova...Potrebna mi je radna stanica za graficki dizajn & prelom.Bio bih zahvalan da mi preporucite nesto konkretno sto ce zavrsavati posao na duzi vremenski period. Takodje bih bio zahvalan da preporucite i kolicinu RAM-a, HDD-a i slicno. Znaci koji osnovni model + sta jos traziti od prodavca da smesti u mashinu. Narocito bih molio preporuku za monitor u ovom slucaju.U isto vreme cu verovatno u kompletu uzeti i MacBook Pro, pa bih voleo da i za njega dobijem neku preporuku.Ne mogu da kazem da imam para za bacanje, ali ne zelim ni da stedim. Potrebno mi je za ozbiljan posao i ne zelim da imam probleme u radu.Unapred hvala :D

Radna stanica - Mac Pro. Turiš što više memorije i to ti je to :)Laptop - MacBook Pro, ako ćeš ga nositi uzmeš 15.4" a ne 17". Već osnovna varijanta je sasvim dovoljno jaka i nema nekih bitnijih razlika u odnosu na onu drugu. Par MHz više na procesoru ne opravdavaju razliku u ceni.

henrik larsson

Koji?Čovek je rekao čime se bavi, tako da mu je HD višak u svakom slučaju. Potreban mu je namenski profi monitor, koji se dobro kalibriše i ima konzistentnu sliku, bez bandinga u gradijentima itd itd.Može da se preporuči i ovo. U stvari, ne da može, nego svaka preporuka. Naravno, ako se uklapa u planirani trošak. Kada bismo to saznali, moglo bi da se nađe rešenje.

Edited by henrik larsson
Koji?Čovek je rekao čime se bavi, tako da mu je HD višak u svakom slučaju. Potreban mu je namenski profi monitor, koji se dobro kalibriše i ima konzistentnu sliku, bez bandinga u gradijentima itd itd.Može da se preporuči i ovo. U stvari, ne da može, nego svaka preporuka. Naravno, ako se uklapa u planirani trošak. Kada bismo to saznali, moglo bi da se nađe rešenje.
Hm, malo sam se zeznuo, to su cene ovde (Pariz). Vidim da su u BG malo vise (stite se EI Nis LCD televizori??). Anyway, 42" je svakako preveliko za bilo koji desktop posao. Ja ga koristim kao Home Cinema, povezan je za jedan Mac Mini + pojacalo + bluetooth tastatura i mis, pa ga vozam iz fotelje :) Edited by braca
Filipenko ti je preporučio deo, a što se tiče monitora, budžet je granica. Ja bih odmah uzeo Cinema Display 30" kada bih imao 2500 evra.Jesi li gledao cene kod naših dilera?
Gledah ono sto od cenovnika moze da se nadje na netu... mada imam i neku kombinaciju da mi donesu i iz Svajcarske...Razmisljao sam o 4GB RAM-a, naravno, samo Apple, ne Kingston ili nesto slicno... mislim da je to dovoljno... nemam bas iskustva sa Macom (mislim imam user iskustvo od par godina sporadicno, a i ovo sad sto pisem, pisem sa MacMini-a) ali imam 17ogodisnje sa PCjem... Koliko OS proguta RAM-a?Sto se tice monitora, razmisljao sam o http://www.eizo.com/products/graphics/cg241w/index.aspmoze da se kupi kod nas, osetno jeftiniji, a cuo sam i da je bolji... jeste da je manji, ali nemam prostor za B2 monitor :lol: odnosno, ono sto je meni bitno, jedino Apple i Eizo monitori imaju SWOP sertifikat za softproof. Kalibrator vec imam GretagMacbeth i1 Pro, a najlepse je sto se uz gorepomenuti monitor dobija jos jedan takav :rolleyes: Pitanje... RAID kod MacPro-a, da li postoji u standardnoj konfiguraciji ili treba da se dokupljuje nesto? posto ne mogu da nadjem po specifikacijama...Nije mi toliko bitan prostor, koliko mi je bitno da mi hard ne bude usko grlo... pa bi vez'o tri komada u RAID 0...planiran buzdet je oko 6000 jevreja...