Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Na SourceForge.net (jako mnogo besplatnog softvera) u kategoriji CRM (http://sourceforge.net/softwaremap/trove_l...hp?form_cat=579) ima 627 proizvoda. Kod izbora vodi racuna o tome koji ce racunar glumiti server (zapravo samo na njemu se nalazi baza podataka). Ako se resis za nesto sto je bazirano na Apche&PHP&MySql (a toga mislim da ima najvise), izbor nekog meka za server ce te resiti brdo problema.

Link to comment

jos jedno pitanjce...LM, pokusavam vec 2-3 dana da spojim MBP sa HDTV...prvo mi lik u bestbuy-u dao pogresan adapter, onda sam danas otisao pa uzeo pravi, mini DVI-VGA (http://store.apple.com/us/product/MB572Z/A?fnode=MTY1NDA5OQ&mco=MTI2OTUyOTU) i onda ga spajam male to male VGA. medjutim MBP ga ne prepoznaje kao displej, poplavi ekran na momenat i kao da se nista nije desilo...na TV-u ista stvar, ide searching for signal jedno 10 sekundi i onda mi izbacuje "no signal" ..(TV je samsung, a MBP je 2 meseca star-od novijih je ovih sa glossy ekranom) ...sa HDMI mi ne vredi, posto u instrukcijama za TV mi kaze da tako spajanje nece uspeti...(takodje u instructions ima samo opisano za PC kako ide spajanje... a sad da stavljam WIN preko bootcamp-a mi se bas ne radi)imam takodje i stariji MBP (sredina 2008) on ima onaj stari veliki DVI ulaz, pa ne znam da li ima smisla da probam i tu foru...e sad, na apple forumu sam procitao da kod ovih novih MBP se desava da je nesto zeznuto u maticnoj ploci i da je cest problem da nece da prepozna ekran?! da ga vracam, ili?ako ima neko savet kako da ovo "sredim" i da sacuvam sebi 2 sata zivota svadjanja i slusajuci indusa u bestbay-u - blagodarim...

Link to comment

Probaj da smanjis rezoluciju na MBP. Kad sam prvi put nakacio MBP preko VGA na projektor imao sam slicnih problema, i kolko se secam ovo je pomoglo. Posle toga vise nikad nisam imao problema sa tim projektorom. Za razliku od toga, kacenje na DVI (drugi projektor) i HDMI (na Samsung TV) mi je proradilo od prve - nije bilo nikakvih problema (ako se izuzme to da mi je trebalo vremena da ukapiram kako se dobija ista slika na racunaru i drugom displeju, ali to je posledica toga sto uputsvo citam samo u krajnjoj nuzdi).

Link to comment
Probaj da smanjis rezoluciju na MBP. Kad sam prvi put nakacio MBP preko VGA na projektor imao sam slicnih problema, i kolko se secam ovo je pomoglo. Posle toga vise nikad nisam imao problema sa tim projektorom. Za razliku od toga, kacenje na DVI (drugi projektor) i HDMI (na Samsung TV) mi je proradilo od prve - nije bilo nikakvih problema (ako se izuzme to da mi je trebalo vremena da ukapiram kako se dobija ista slika na racunaru i drugom displeju, ali to je posledica toga sto uputsvo citam samo u krajnjoj nuzdi).
ma jok, nema sanse...probao sve ponudjene rezolucije...nista...uopste ga ne prepoznaje, poplavi ekran na momenat i onda sve isto... <_<
Link to comment

Jos jedno, kojim redom ih ukljucujes? Sinoc sam imao mali problem kad sam povezao MB sa projetorom (VGA), u trenutku kad su oba bila ukljcena. Nakratko prebacivanje meka u slip (zatvaranjem poklopca) je resilo problem.

Link to comment
Jos jedno, kojim redom ih ukljucujes? Sinoc sam imao mali problem kad sam povezao MB sa projetorom (VGA), u trenutku kad su oba bila ukljcena. Nakratko prebacivanje meka u slip (zatvaranjem poklopca) je resilo problem.
pa spojim ih prvo sve dok su ugaseni, onda TV - prebacim na pc mode i onda ukljucujem MBP...mislim radio sam dok su i svi bili ukljuceni...probacu veceras jos par puta pa javim...a izgleda da nisam jedini.... klik! Edited by scepa
Link to comment
samo tu ljudi kazu da im hdmi lepo radi, sto se i meni cini kao najbolje resenjenemas mogucnot da pozajmis adapter + kabl i probas?
pa nemam, mislim nije frka, 20 baka je, samo sto nemam vremena da se cimam po prodavnicama preko nedelje a i brine me sto u samom samsungovom uputstvu pise da HDMI nece upaliti.....nego uradio sam i neki update za miniport medjutim, update ni ne prepoznaje adapter da bi ga update-ovao... Edited by scepa
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...