Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

kod Photoshopa kada neće da mi se tabom isprebacuje na "don't save" (i slično) već stalno moram da klikćem pacovom po tome.
Kod svih Adobe [a mozda i MS programa] ovo se resava kucanjem na pocetno slovo reci - D za don't save, S za save i td.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Sinoc Bill Gates o Steve Jobs:

Here is the full quote in context from the program Warren Buffett and Bill Gates: Keeping America Great. "Well, he's done a fantastic job," Gates said. "Apple is in a bit of a different business where they make hardware and software together. But when Steve was coming back to Apple, which was actually through an acquisition of NeXT that he ran, Apple was in very tough shape. In fact, most likely it wasn't going to survive." He continued: "And he brought in a team, he brought in inspiration about great products and design that's made Apple back into being an incredible force in doing good things. And it's great to have competitors like that. We write software for Apple, Microsoft does. They compete with Apple. But he, of all the leaders in the industry that I've worked with, he showed more inspiration and he saved the company."
Link to comment

Hvala, probacu. Ovo sto sam procitao na njihovom sajtu deluje OK.

Ja probao (i koristim) samo Little Snitch zbog phone home apps, al on je shareware, pa ako te ne mrzi... sa drugima nisam imao iskustva.
Link to comment
  • 3 weeks later...

ima neko ideju kako da u firmi umrezim pc+mac...ali kroz bazu podataka...znaci treba nesto kao microsoft access da bude pristupno na svakom racunaru...znam za crossover, ali mi nesto nije uspelo danas u toku instaliranja...

Link to comment
ima neko ideju kako da u firmi umrezim pc+mac...ali kroz bazu podataka...znaci treba nesto kao microsoft access da bude pristupno na svakom racunaru...znam za crossover, ali mi nesto nije uspelo danas u toku instaliranja...
MySQL?
Link to comment
ima neko ideju kako da u firmi umrezim pc+mac...ali kroz bazu podataka...znaci treba nesto kao microsoft access da bude pristupno na svakom racunaru...znam za crossover, ali mi nesto nije uspelo danas u toku instaliranja...
Je li vec imas aplikaciju (bazu podataka) ili tek treba da se pravi? Ako tek treba da se pravi onda je najednostavnije neko resenje bazirano na Web tehnologijama. Tako ti nista ne zavisi od OS-a s koga se pristupa, niti ti je, osim web browser-a potreban bilo kakav softver na masinama s kojih se pristupa bazi podataka.
Link to comment
Je li vec imas aplikaciju (bazu podataka) ili tek treba da se pravi? Ako tek treba da se pravi onda je najednostavnije neko resenje bazirano na Web tehnologijama. Tako ti nista ne zavisi od OS-a s koga se pristupa, niti ti je, osim web browser-a potreban bilo kakav softver na masinama s kojih se pristupa bazi podataka.
pa kontam da recimo taj mysql nije los....u principu, vecina stvari u firmi se odvija preko telefona tj prodaja preko telefona, imam 4 mac-a i 3 pc-ja....znaci na 1 pc-ju mi se odvija procesiranje narudzbina, posiljke...ostali salesman-i imaju mac-ove. Trebalo bi mi nesto sto bi recimo kada prodavac primi poziv (prodavci nemaju direktne linije) unese podatke o pozivu, kupcu, koju mu je cenu dao itd...sledeci put kad isti kupac recimo opet nazove ako se drugi salesman javi da moze da ispred sebe izvuce fajl sa podacima iz prethodnih poziva itd...isto tako da kad se uradi porudzbina da se unese u komp i da automatski osoba koja radi procesuiranje porudzbina da ga ima u kompu. Sada sve izgleda manje vise jadno i tako sto prodavci rucno unose podatke o porudzbini - odnose osobi koja to procesuira i ona samo na tom 1 pc-ju ima podatke o svim porudzbinama, naplatama. Jednostavno bi da pojednostavnim komunikaciju izmedju radnika, i da smanjim papire po ofisima, posto ovo kako je pocelo, izgleda jako smesno.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...