Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

pitanjce: jel se moze sa apple remote desktopom pristupiti PC-ju koji nije u networku? tj koji nije u okviru kompanije itd. preciznije, na koju foru da recimo putem IP adrese upadnem na svoj komp u srbiji i da kevi popravim ono sto treba da se popravi....
Ja na poslu ne mogu da pristupim PC-jevima preko ARD-a, ali mogu preko RDC-a [Remote Desktop Connection - pravi ga MS] koristeci IP adresu [ali nisam probao van mreze]picture1wsq.png
Link to comment
pitanjce: jel se moze sa apple remote desktopom pristupiti PC-ju koji nije u networku? tj koji nije u okviru kompanije itd. preciznije, na koju foru da recimo putem IP adrese upadnem na svoj komp u srbiji i da kevi popravim ono sto treba da se popravi....
Windows PC? onda ti treba ovoApple Remote Desktop moze ako na Windows masini instaliras VNCP.S. jms bio brzi... Edited by braca
Link to comment
Windows PC? onda ti treba ovoApple Remote Desktop moze ako na Windows masini instaliras VNCP.S. jms bio brzi...
da, na windows based PC sam mislio....a, da li na host masini (toj kojoj pristupam) takodje treba da bude instaliran RDC da bi mu odobrio konekciju, ili nema veze?
Link to comment
da, na windows based PC sam mislio....a, da li na host masini (toj kojoj pristupam) takodje treba da bude instaliran RDC da bi mu odobrio konekciju, ili nema veze?
Ako je XP Pro, onda nema sta da se instalira, samo treba da se aktivira na System Properties/Remote/Remote Desktop (ne Remote Assistance)
Link to comment

Na kraju sam kupila Transcdent antishock od 320 giga za 6.000. Kriza jbg :D.Koliko sam skapirala, potrebno je da formatiram ovaj hard i to full (bar se tako preporučuje). Trebalo bi da formatiram u NTFS (ili tako nešto)? Takođe, imam neke programe na ovom hardu: Sjelite3 i StoreJetFormatter. Ok, kapiram da je ovo drugo za formatiranje, ali ne znam da li da koristim njega ili disk utility. Ovo prvo je neki njegov softver pomoću kojeg se radi ne znam ni ja šta. To mora da se pokrene? Pretpostavljam da ipak pre toga moram da formatiram hd, ali da te programe sklonim na hard kompa.I kako se isključuje eksterni hard (pošto će jedan usb port da deli on sa štampačem). Dovoljno je da se iskopča?

Link to comment
I kako se isključuje eksterni hard (pošto će jedan usb port da deli on sa štampačem). Dovoljno je da se iskopča?
Desni klik - EjectIli prevuces ikonicu sa desktopa ka Trash-u.
Link to comment
Trebalo bi da formatiram u NTFS (ili tako nešto)? Takođe, imam neke programe na ovom hardu: Sjelite3 i StoreJetFormatter. Ok, kapiram da je ovo drugo za formatiranje, ali ne znam da li da koristim njega ili disk utility.
Nema potrebe da se zamlacujes sa tim glupostima sto isporucuju na disku, kresni Disku Utility i formatiraj u Mac Extended formatu (default). Ako mislis da se igras instaliranja drugih sistema (probas Snow Leopard na primer) ili jedostavno hoces da imas OS X za (re)instalaciju, kazi da ti objasnim kako sam ja to izveo.
Link to comment
Desni klik - EjectIli prevuces ikonicu sa desktopa ka Trash-u.
Nisam ni videla da mi se pojavio na desktopu, sve vreme su mi bili podignuti razni prozorčići. Da, kranje logična operacija :).@bracaMeni bi taj eksterni uglavnom služio samo da držim jedan ogroman program na njemu, kao i za rad sa fajlovima. Ok, verovatno će vremenom svašta nešto tu da se nataloži, ali za sada samo ovo.Dakle, za formatiranje disk utility. Ali ovaj drugi program je nešto vezano za sam hard - nemam pojma, mnogo dugačko i komplikovano ono uputstvo. Evo šta sve može:With StoreJet® elite added to your StoreJet® you can:keep your Internet Explorer Favorites/Firefox Bookmarks synchronized,keep your Outlook Express/Windows Mail data portable,keep your Microsoft Office Outlook data synchronized,keep your Folders, Desktop and My Documents data synchronized,compress your data to save valuable memory space,password protect / (encrypt) all the data on your portable storage device,surf the internet without leaving a trace behind with Internet Explorer and Firefox.Iskreno, meni ovo uopšte ne treba (čak i kada bi postojale paralele sa mekom).Nebitno, skloniću sve to na mekov hard pre formatiranja, kasnije vratiti u neki folder "nepotrebno" i to je to.Edit: da li Mac Extended format podržava rad sa većim fajlovima. Koliko znam, to je razlika između ovog ntsfc-kakogod i fat-a. Edited by kiki
Link to comment

Mozes ladno da bacis taj StoreJet, nece ti nikad trebati. Sto se kapaciteta tice :Mac OS Extended Format: Volume and File LimitsMaximum number of volumes 21 (refer to Note 2)Maximum volume size 2 terabytesMaximum file size 2 terabytes (refer to Note 3)Maximum data fork size 2 terabytes (refer to Note 4)Maximum resource fork size 16 megabytes (refer to Note 5)Maximum number of files more than 2 billion (refer to Note1)Maximum number of files/folders in a folder 32,767Ja imam par fajlova od 200Gb+, radi bez problema.

Link to comment

Odlično. Ovaj moj programčić ima nekih 50 giga bez raspakivanja (ko zna koliki će biti nakon toga) i zato mi je bitno da tu nema nekih ograničenja.Edit: Samo nešto da proverimJa sam formatirala ovo što je osenčeno, ali on je ostao u fat-u, dok je ovaj njegov podfolder (transcedent) prešao u mac extended. To je to?24eak49.jpg

Edited by kiki
Link to comment

Hoću ja, ali neće on :D.16acw8n.jpgNijedno dugmence nije aktivno, a kada kliknem na podfolder transcedent, tab partition se čak i ne pojavljuje. Izgleda da je podfolder u stvari particija (jedna jedina) i da je on u mac extended-u kako i treba da bude.Inače, nešto se pojavi kada tamo gde je Volume Scheme umesto "current" stavim "1 partition" (iako je to zapravo isto). Tada mi se pod "options" nudi da biram neke šeme. Podrazumevana je Master Boot Record, a ima još Guid Partition Table i Apple Partition Map.

Link to comment
Nijedno dugmence nije aktivno, a kada kliknem na podfolder transcedent, tab partition se čak i ne pojavljuje. Izgleda da je podfolder u stvari particija (jedna jedina) i da je on u mac extended-u kako i treba da bude.
Meni prema ovoj slici deluje da je sve u redu, samo da je grafički malo neobično predstavljeno, i kod osnovnog hard diska izgleda kao da je "Macintosh HD" podfolder na "232.9 GB Hitachi HDP72".
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...