Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

mojoj zeni je crni mak nabubrio posle pada sa stola(jms ne citaj ovaj red :lol: ) - ja sam ga gurnuo slucajno :blush:
uuh, pad sa stola, dobro je da nije bio otvoren. jedan moj prof je zakacio bokom metalni macbook pro koji je stajao otvoren na ivici stola i razbio mu ekran: popravka ~1000 dolara. video da mu se opravka ne isplati, tako da je kupio novi.
Za bele sam čuo da su lošiji od crnih (kvalitet izrade).
moj beli, dva crna kod kolega (ne znam za boju kod devojke) su pukli ili imaju pukotine na istom mestu. sve su na ivici sa leve ili desne strane gde nalezu ispupcenja sa poklopca kada se laptop zatvori. verovatno se beli razglavljuje jos na nekim mestima :(.
MacBook Pro je fin, aluminijum je lep & traje. "Jedino" što cena izuva. A kad smo već kod izrade, MacPro-u samo nedostaje natpis сделано в ссср. Kućište seče ruke (kad se nosi)... dobra zaštita protiv krađe. iMac je šampion lepote & izrade.
slazem se (osim kod ovih sto obaljuju sa stolova rasklopljene ;-) - dalekobilo kao kod mog profa ).sto su morali da prelaze na plastiku <_< i kod ne-pro serije kad su ranije koristili metal, onda su izbacili ove serije plasticne, da bi se sad opet vracali na metal.
Link to comment
meni je mnogo bolji stari macpro. prvenstveno sto nije glossy. problem su ovi moderni fotografi i raw fajlovi po 9mb (a mora minimum 10 kom paralelno da se obradjuje u fotoshopu). ta moderna fotografija je jedan bunar bez dna.
na sve muke mi stajes :D
Kako sam čuo, uvek je bilo i glossy i matt verzija
ne bas uvek :( ja imam prvu generaciju unibody-ja od 15" i jedino sto mi se ne svidja u odnosu na prethodni MBP [iz 2006] je to sto ima glossy ekran.
sto su morali da prelaze na plastiku <_< i kod ne-pro serije kad su ranije koristili metal, onda su izbacili ove serije plasticne, da bi se sad opet vracali na metal.
koliko se secam, iBook je uvek bio plastican? :unsure:
A kad smo već kod izrade, MacPro-u samo nedostaje natpis сделано в ссср. Kućište seče ruke (kad se nosi)... dobra zaštita protiv krađe.
kad ga uhvatis za one 'rucke' ? hm, nisam primetio - mada stalno nesto pretumbavam G5-ice po ofisu. mozda su ih prelaskom na intelove procesore malo naostrili :D
Link to comment
...kad ga uhvatis za one 'rucke' ? hm, nisam primetio - mada stalno nesto pretumbavam G5-ice po ofisu. mozda su ih prelaskom na intelove procesore malo naostrili :D
Ja sam mislio da su vama monitirali točkiće na ta kućišta radi lakšeg vučenja po avionu ;)
Link to comment
Mislim, ako se nosi malo duze, tj. dalje (iz zgrade u zgradu), primeti se.
fair enough :)
Ja sam mislio da su vama monitirali točkiće na ta kućišta radi lakšeg vučenja po avionu ;)
nisu, ali sad kad si dao ideju - podnecu zahtev za adaptaciju :lol:
Link to comment
koliko se secam, iBook je uvek bio plastican? :unsure:
da, jeste. (koristila sam ranije sam aluminijumski PowerPook, jedino sto je umeo da se dobro zagreje - drzanje u krilima preko golih nogu je bilo no-no).
Link to comment
kad ga uhvatis za one 'rucke' ? hm, nisam primetio - mada stalno nesto pretumbavam G5-ice po ofisu. mozda su ih prelaskom na intelove procesore malo naostrili :D
Čini ti se, podjednako su oštri. Nije mi bilo ni malo svejedno da ga nosim na 4. sprat.
Link to comment
Čini ti se, podjednako su oštri. Nije mi bilo ni malo svejedno da ga nosim na 4. sprat.
Ne znam, sve intelovo sto smo uzeli u ofisu od 2006 na ovamo su MBPs i iMacs.Ostao nam je samo server i dve radne masine sa G5.
Link to comment

Ja se razmišljao da li da pazarim MBP, ali je presudila sirova snaga. Nije baš da mi je posao vezan za non stop mrdanje, bolje imati desktop ubicu.

Link to comment
ja to ne koristim, ali zar ti nije ovo pitanje za FF temu? jedino ako ne radis na safariю
mislio sam vise na neki stand-alone program, pa zato ovde [a koristim i FF i Safari]
Link to comment

Nađi neki online koji ti odgovara - onda će ti biti svejedno sa odakle i sa koje plaforme i iz kojeg browsera pristupaš. Ovi poznatiji servisi imaju i pluginove za sinhronizaciju sa browserima, a ako i nemaju, staviš kao homepage i završiš posao.

Link to comment

Došlo vreme da se kupi jedan eksterni hard. Imaću uskoro jedan programčić od 50 giga, a i njegovi fajlovi će biti oveći pa bih da malo proširim kapacitete. Elem, meni nije potrebno nešto veliko i mislim da bi 250 giga bilo sasvim dovoljno pošto bih taj eksterni hard uglavnom koristila za rad sa tim programom i njegovim fajlovima, a ne za čuvanje podataka. Nemam poverenja u eksterne hd pa bitne stvari čuvam na dvd-u. Dakle, koji hard da kupim, a da nije zavrtanje ušiju? Bilo bi lepo kada bi dotični bio tih - navikla uz mek :).Naravno, gledala ja i WD passport essential se otprilike uklapa u cenu dok je my book skuplji. Da li da idem na ovo ili neku drugu marku (mada pretpostavljam da je to sve slično)?I još jedno pitanje - svi ti hardići se napajaju preko usb-a. iMac to može da podnese, zar ne?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...