Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

finder i disk utility ne vide hd. nije kabl sigurno, to sam proverio. ukljuci se lampica na disku, ali ga ne cujem da vergla. sto mi je ciniti u ovim teskim trenucima? cu probam sve samo da proradi.
Da nije Lacie FW by any chance?Ako jeste, trokirao i meni i kolegi [istina, moj je pao dvaput sa metar visine :D]Ja sam moje fajlove spasao tako sto sam izvadio hard i stavio u drugo kuciste, mislim da je to mozda problem i kod tebe [da je neki circuit na kucistu otisao]Good luck! Edited by jms_uk
Link to comment

jms tnx, ali mnogo pitas za lacie fw, ovde na pijaci odvojeno hard upakovan u nekoj foliji (ko cokolada), a kuciste i kobajagi koznu futrolu biras manje-vise po boji. moram otvoriti da vidim koji je hard. posto me ne moze udariti struja cu da probam (ako nadjem mali srafciger). ma cirkus, kod mene je zena zaduzena za opravke, ali sam je poslao sa klincima na more do kraja avgusta pa sam ocajan :blush:

Link to comment
Ja sam moje fajlove spasao tako sto sam izvadio hard i stavio u drugo kuciste, mislim da je to mozda problem i kod tebe [da je neki circuit na kucistu otisao]
bravo careto je bio problem. kupim novo kuciste i to je to. hvala :Hail:edti: i pored veoma preciznih instrukcija koje sam dobio, mnogo sam ponosan u sebe :D sad jedva cekam da nekom rikne disk :P Edited by banecare1
Link to comment
izgleda da je samo meni ms office 08 poceo da trazi kod posle update-a -_-
opet si nesto pokvario? :)ovde na lapu imam samo 2004, ali imam na par masina u ofisu 2008 pa cu pogledati sutra.
Link to comment
opet si nesto pokvario? :)
nisam bre. samo kliknuo update gumbic ;)
Uzmi lepo OpenOffice, poslednja verzija radi do jaja.
to sam i uradio sinoc. treba ubiti ms atavizme kad vec postoje dobre alternative :)
Link to comment

vec sam se pozalila pre neki dan kako mi je otpao deo kucista dimenzija (30 x 2)mm - tacno ona povrsina na koju treba da nalegne ispupcenje sa poklopca kada se laptop sklopi (macbook beli).danas sam saznala da nisam jedina - ivice kucista macbookova crnih i belih sa plastikom optadaju. desilo se kolegi-studentu (crni macbook), devojci drugog kolege-studenta, mom kolegi u ofisu se pojavila pukotina i sad meni (leva strana je otpala, dok je na desnoj pukotinica). jedino sto se njima ovo desilo nakon 1.5 i 2 godine sluzenja, a meni je srecom komp pod garancijom do septembra - tj. videcu u petak u apple store-u da li garancija pokriva pukotine koje se pojavljuju same od sebe nakon 10 meseci.ovo pisem samo kao kritiku na ime kvaliteta kucista macbook-ova iz 2007-08 sa plastikom.

Link to comment

mojoj zeni je crni mak nabubrio posle pada sa stola(jms ne citaj ovaj red :lol: ) - ja sam ga gurnuo slucajno :blush: vremenom je baterija prestala da radi a plastika se pocela deformiratimislim da nije isti problem kao kod tebe, ali promenom baterije je sve popravljeno i sada funkcioniseIMO mak ima problem sa debilnim adapterom za struju i koliko cujem crni makbook se znaju pregrejavati i gasiti prilikom rada sa fotoshopom npr. planiram za vikend da pazarim zeni mi i-mac 24'' u baznoj konfiguraciji. crni mb je vec skoro 3 godine star, pa neka ostane kao prenosni komp za put i starbakse. oficijalna cena u pekingu je 1200 euro, ali imam neku vezu i trebalo bi da skinem do 1000. to je vec OK cena cini mi se. ako ima neki valjan razlog da se ne kupuje i-mac say now plz

Link to comment

Za bele sam čuo da su lošiji od crnih (kvalitet izrade).MacBook Pro je fin, aluminijum je lep & traje. "Jedino" što cena izuva. A kad smo već kod izrade, MacPro-u samo nedostaje natpis сделано в ссср. Kućište seče ruke (kad se nosi)... dobra zaštita protiv krađe. iMac je šampion lepote & izrade. Jedva čekam da vidim taj tablet za koji se šuška da će uskoro biti pušten.

Link to comment

meni je mnogo bolji stari macpro. prvenstveno sto nije glossy. u nasem selu se suska da ce sledeca linija opet biti matt. sa mojim zahtevima mislim da mogu laganica 4-5 godina na istom kompu da radim. problem su ovi moderni fotografi i raw fajlovi po 9mb (a mora minimum 10 kom paralelno da se obradjuje u fotoshopu). ta moderna fotografija je jedan bunar bez dna.

Link to comment

Kako sam čuo, uvek je bilo i glossy i matt verzija, samo što trgovci guraju glossy jer lepše izgledaju na stalažama.Inače, moj poznanik profi fotograf ovde u Melbourneu uspešno radi sa iMac-om. (Sve od raw snimka do štampe i/ili slanja na štampanje). Samo još ima onaj specijalni Epson monitor na kome može tačno da se reguliše gama.

Link to comment
Kako sam čuo, uvek je bilo i glossy i matt verzija, samo što trgovci guraju glossy jer lepše izgledaju na stalažama.Inače, moj poznanik profi fotograf ovde u Melbourneu uspešno radi sa iMac-om. (Sve od raw snimka do štampe i/ili slanja na štampanje). Samo još ima onaj specijalni Epson monitor na kome može tačno da se reguliše gama.
da zna, moja troskali zena ne bi mogla spavati dok ne nabavi taj Epson. kako je samo zivela do sada bez regulacije game :lol: tehnika se moze u nedogled kupovati, komp ce biti more than enoughtnx
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...