Jump to content

Apple Macintosh

henrik larsson

Recommended Posts

henrik larsson

Sudeći po onome što mi pričaju i što čitam po forumima, mislim da ću sačekati.Neću hackove, workarounde i eye candy, hoću normalan OS.

• Replies 2,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• jms_uk

358

• kiki

278

• braca

234

• Aion

222

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Uvezla mejlove, sredila firefox - ja zadovoljna. Još samo određen broj programa i to je to. Hvala svima na pomoći.

Ne trošim meka, ali nećeš naći bolji osvrt na (novi) Air od ovog:   

Ovo što je Apple sad uradio je baš potez s mudima. Ovo je toliko različito od trenutnih PCeva u svakom smislu. UMA arhitektura i memorija integrisana u sam chip. Zato je 16GB max. Prva zaista prava in

Posted Images

Sudeći po onome što mi pričaju i što čitam po forumima, mislim da ću sačekati.Neću hackove, workarounde i eye candy, hoću normalan OS.
Windows XP? (izvinjavam se, nisam izdrzao ;-)

Dozvolio bih sebi da napljujem najstrašnije barabu koja se nalupetala onako. Nije Apple platforma zavisna od igara i tako tih gluposti, niti je to vuče unapred, pa da mora da u stopu prati svaku PC komponentu po bilo kom osnovu. Ono što je on napisao može da napiše samo:1) PC novinar koji posmatra Mac kroz prizmu hardverskog poređenja (to sam i sam, pa opet ne bih sebi dozvolio da upadnem u tu zamku)2) neko ko ima Mac veoma dugo, ali primećuje da se na PCu nešto dešava i voleo bi da Mac to intenzivnije prati. Zašto? Čemu? Ko to zna, ali filing je.Ono što je objektivna mana, a to je pad kvaliteta desktop konfiguracija, ali ne sa strane korišćenih Core komponenti i u smislu specifikacija, već zbog toga što se koriste glossy paneli sa ne baš najsjajnijim karakteristikama umesto dosadašnjih vrhunskih S-PVA panela...i tako to. Tu se može pomenuti i majka Stivu Džobsu jer isporučuje npr. iMacove sa samo 1 GB RAMa. Naravno, zašto bismo to pominjali kad možemo kukati jer eto PC ima Radeon 2900 XT ili 2600 XT, a iMac ima 2600 Pro i bedak je što nije stavljen barem 2600 XT? Kome to treba? Možda onima koji bi kupili Mac da instaliraju Vistu i koriste ga kao PC. Bezveze...Uostalom, i sam novinar priznaje da koristi i Mac i PC uporedo i da se spremao u investiciju i high end desktop Mac krajem godine, ali da "je to besmisleno jer je high end PC bolje rešenje"? Pa to znači da mu Mac ni ne treba. Kao neki šatro power user koji je power jer vrti benchmarke na PCu i kucka na Macu. Ćao, prijatelju...

Microsoft stalno izbacuje nedovršene OSove koji su bagoviti i koje je potrebno krpiti, dok to drugi uopšte ne rade, pa je tako Apple izbacio 10.5.1 verziju Leoparda...

Microsoft stalno izbacuje nedovršene OSove koji su bagoviti i koje je potrebno krpiti, dok to drugi uopšte ne rade, pa je tako Apple izbacio 10.5.1 verziju Leoparda...
Zato je Linux po definiciji work in progress... :)