Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

  • 1 month later...

Da li je neko instalirao update Skype 2.8.0.659, posle kojeg skype i dalje radi kako treba?Prilikom startovanja se svaki put skrshi.

Edited by jms_uk
Link to comment
meni radi kako treba
kod mene na MBP nece, morao sam da skinem 2.7 [a vidim i na skupe sajt forumu da se gomila ljudi zali]a ovde u ofisu na G5 update kaze da ni nema noviju verziju od 2.7 :lol:
Link to comment

Imam jedno pitanje vezano za organizaciju fotografija. Da li postoji mogućnost da na jednoj fotografiji na kojoj je nekoliko ljudi, nekako dodelim spisak imena tih ljudi i tako da uradim za sve fotografije? I onda kada ukucam negde ime jedne osobe, iskoče mi sve fotke gde je to ime dodeljeno. Koliko znam, ovo ili nešto slično, postoji u iPhoto-u, ali bih ja njega nekako izbegla :). Da li to može da se uradi preko quicksilvera koji, za sada, koristim samo za pokretanje aplikacija?

Link to comment

da, iPhoto ima upravo to - zove se Faces i dosta dobro radi, cak je i zabavnone vidim zasto ga izbegavasi ne vidim jednostavan nacin da se to uradi drugacijeP.S. zabavno je automatsko prepoznavanje faca : tagujes jednu fotku, a onda on pretrazuje sve ostale trazeci istu facu i predlaze ti

Edited by braca
Link to comment
da, iPhoto ima upravo to - zove se Faces i dosta dobro radi, cak je i zabavnone vidim zasto ga izbegavasi ne vidim jednostavan nacin da se to uradi drugacijeP.S. zabavno je automatsko prepoznavanje faca : tagujes jednu fotku, a onda on pretrazuje sve ostale trazeci istu facu i predlaze ti
Ne treba meni da pronađem osobu na fotografiji pa da traži ostale fotke, već da uz svaku fotku upišem imena osoba koje se tu nalaze kako bih kasnije kada ukucam ime sve mi fotke bile pronađene. A iphoto izbegavam jer kada se ide preko njega zauzima se mnogo više prostora nego što fotografija zaista ima (neko je i objašnjavao zašto je to tako). Elem, provalila sam (bar sam u početku mislila) kako se to radi sa quicksilverom. Ranije nisam mogla jer mi je iz nekog razloga nedostajao "file tagging module". To sam instalirala, onda bih fotku otvorila pomoću qs-a u prvom prozoru, drugom bih izabrala "add tag" u trećem upisala neka imena (bez zapeta, samo nabrajanje) i enter (ovo je inače tutorijal sa qs zvaničnog sajta, a i logično je). I cvrc, nešto tu nije kako treba. Zapamtio je ukupno dve fotke, s tim što je njima pridodao sva imena koja sam u međuvremenu raznim fotkama dodeljivala.Ostale fotke uopšte nemaju tagove.Možda modul nije dobar? Radila sam sve po tutorijalu koji i nije nešto komplikovan.
Link to comment

danas ukljucio posle duzeg vremna staru toshibu da nadjem neke fajlove. moram priznati da sam se posteno isprepadao od windows user friendly leksike. odvikne se covek. anyway, razlog sto kopkam po starom kompu je riknjavanje usb extnl storage diska (300gb) koji koristim na meku kao back up za multimedia fajlove. filmove, muziku i sl. mogu da skinem ponovo, problem je so su mi tamo stare skanirane fotografije. gledao sam savete na netu, ali nista nisam uradio. finder i disk utility ne vide hd. nije kabl sigurno, to sam proverio. ukljuci se lampica na disku, ali ga ne cujem da vergla. sto mi je ciniti u ovim teskim trenucima? cu probam sve samo da proradi.edit: ubacio 3 slovca

Edited by banecare1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...