Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Probaj da ga dignes u Target modu, sa nekog sistema koji sigurno radi.Ako nece ni tako, onda je najverovatnije RAM crkao.
pa to sam i mislio da uradim, desilo mi se slicno sa mac minijem ranije, pa sam ga tako spasao, samo me brinu ovih 12 iljada pesama i si ovi fajlovi ako ne mogu da ih skinem ni u T modu na tu drugu masinu...(mislim ako mi se opet pojavi da je "stari" HD sjeban pa da nece da ih prebaci)
Link to comment

zato ja svaki petak email, photo/video/audio/doc fojlove i bookmarks bekapujem na eksternal i miran sam. ovo je pola sata nedeljno (i to u background mode-u), a 300GB kosta $75. moj hate je potrosenih $100 za novi punjac. kazu da sam lose namotavao gajtan i pokazali krilca za namotavanje. mb_pro_vs_pb_ti_chargers.jpg

Link to comment

...ajde da nastavim sa svojim mukama...odlucio sam da se oprostim sa fajlovima, posto i kad sam konektovao MBP za drugu masinu u T modu nije hteo da prebaci fajlove, kako krenem da ih prebacujem, zablokira se finder i ko zna sta jos na toj "host" masini...odlucio sam da uradim erase and install, zavrti DVD, radi jedno 15 minuta, predje mozda 1/5 instalacije, onda krene neki ludi zvuk iz kompa (otprilike zvuk kao iz onih starih dial up modema, neko grebanje, lupanje!?) i izbaci mi eror da je instalation failed i da je disk (ne instalacioni,vec macintosh HD damaged) ...kad ga stavim u D mode, test izadje kao da je sve OK, takodje kad mu udjem u disk utility i radim verify disk, sve mu je Ok...nije mi jasno...

Edited by scepa
Link to comment

ako se cuje grebanje/lupanje - ja mislim da je HD stradao hardverski :unsure:inace, niko da prokomentarise "nove" mekove danas?

Mac Mini- $599. 2.0GHz Mac mini. 1GB 1066 MHz DDR SDRAM, GeForce 9400M integrated graphics, 120GB HD, 8x SuperDrive, Mini DisplayPort and mini-DVI, 5 USB Ports, One FireWire 800 Port- $799. 2.0GHz Mac mini. 2GB 1066 MHz DDR SDRAM, GeForce 9400M integrated graphics, 320GB HD, 8x SuperDrive, Mini DisplayPort and mini-DVI, 5 USB Ports, One FireWire 800 PortiMac- $1199. 20-inch 2.66 GHz iMac. 2GB RAM. NVIDIA GeForce 9400M Integrated graphics. 320GB HD. Mini Display Port- $1499. 24-inch 2.66 GHz iMac. 4GB RAM. NVIDIA GeForce 9400M Integrated graphics. 640GB HD. Mini Display Port- $1799. 24-inch 2.93 GHz iMac. 4GB RAM. NVIDIA GeForce GT 120. 640GB HD. Mini Display Port- $2199. 24-inch 3.06 GHz iMac. 4GB RAM. NVIDIA GeForce GT 130. 1TB HD. Mini Display PortMac Pro- $2499. One 2.66GHz Quad-Core Intel Xeon 3500 Processor. 3GB of RAM. NVIDIA GeForce GT 120. 640GB HD.- $3299. Two 2.26GHz Quad-Core Intel Xeon 5500 Processor. 6GB of RAM. NVIDIA GeForce GT 120. 640GB HD.Apple has quietly increased the processor speed of their mid-range 15" MacBook Pro from 2.53GHz to 2.66GHz and the top-of-the-line model from 2.8GHz to 2.93GHz.. The change is unlikely to be noticed in day to day operation but is a distinct modification from the original release. They have also begun offering 256GB SSD upgrade options for the 13" aluminum MacBook and 15" MacBook Pro as well.
Link to comment

Ubaci ti lepo Disk Warrior, butuj sa njega, i odradi prvo hw test pa onda, ako je sve ok, replace directory. Disk Utility je za svakodnevne lakše varijante.

Link to comment

Da, i MacPro sada može da se overklokuje na dugme.Inače, u celoj priči je meni ovo najzanimljivije:

The 24-inch iMac now sells for $1,499.
Ako je monitor PVA ili IPS, super cena.
Link to comment

Nije. Zašto bi bio kada ni prethodni nisu bili.(očekuje se PC horda sa pričom kako 24" monitor sada može da se uzme za 150-200 evra, što znači da Džobs sprovodi pljačku)

Link to comment

Da li se jos nekom desilo da Converter widget kada racuna Currency [exchange rate] pobrljavi? Restartovao sam komp, ali bez promene.gledao nesto u AUS $$ i bio zbunjen, sad vidim da to radi i sa ostalim valutama.picture1bvw.pngp.s. osim ako funta nije toliko trokirala danas :lol:Probacu sutra u ofisu na jos par masina...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...