Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Quote

 

Evropska unija i tehnologija: Univerzalni punjač za sve elektronske uređaje do jeseni 2024. godine

 

Tehnološki gigant Epl (Apple) će novoj zakonskoj regulativi EU sada morati da prilagodi proizvode poput ajfona (iPhones) i ajpeda (iPads). 

Nešto slično desiće se i sa laptopovima, dok se novo pravilo neće odnositi na postojeće uređaje.

 

https://www.bbc.com/serbian/lat/svet-61725537

 

  • +1 1
Link to comment
  • 3 months later...

instalirao Monterey i sada me iz cista mira zeza sa mestom na disku. sa 40GB se spusti na 300MB sto mi poiskljucuje pola programa. za par minuta se vrati na 40GB i tako u krug svakih 50-60 minuta ...kakav shit sto mu gromova.

Link to comment
11 hours ago, banecare1 said:

instalirao Monterey i sada me iz cista mira zeza sa mestom na disku. sa 40GB se spusti na 300MB sto mi poiskljucuje pola programa. za par minuta se vrati na 40GB i tako u krug svakih 50-60 minuta ...kakav shit sto mu gromova.

 

Koji programi su u pitanju?

 

Da li je nesto sto koristi scratch disk (kao Photoshop npr)?

Link to comment
7 hours ago, jms_uk said:

 

Koji programi su u pitanju?

 

Da li je nesto sto koristi scratch disk (kao Photoshop npr)?

 

nemam PS. iskoce mi najcesce Wechat i Telegram zbog manjka mesta. 

Link to comment
  • 3 months later...

Izašao novi Macbook Pro. Radije bih sačekao par meseci da vidim jel ima neki veći problem, ali trenutni kompjuter mi je u stanju poluraspada i već tri meseca gledam da li će se upaliti, pa sam poručio. Najjeftiniji naravno :D. Razmišljao sam prošle nedelje da uzmem stariji, bio je na sniženju oko 400 evra, ali ne direktno od Applea što ima par prednosti. Treba da dođe početkom februara.

  • +1 1
Link to comment

Jel' još kome (pomalo) šizi Twitter na Safariju posle 13.2? Prekjuče je prikaz šiznuo načisto (crni blokovi na sve strane), primirio se posle ubijanja stranice i ponovnog logovanja,  potom je izgled postao OK, ali i nadalje Safari redovno prijavljuje preopterećenje kod učitavanja. 

Link to comment
On 18.1.2023. at 9:51, Venom said:

Izašao novi Macbook Pro. Radije bih sačekao par meseci da vidim jel ima neki veći problem, ali trenutni kompjuter mi je u stanju poluraspada i već tri meseca gledam da li će se upaliti, pa sam poručio. Najjeftiniji naravno :D. Razmišljao sam prošle nedelje da uzmem stariji, bio je na sniženju oko 400 evra, ali ne direktno od Applea što ima par prednosti. Treba da dođe početkom februara.

 

Sta ti je kalifornijska nemacka kineska efikasnost. Stig'o juce, nedelju dana pre roka.

 

258734690_Screenshot2023-01-27at16_24_53.thumb.png.dd8a601fa85fa45056a21b6c6727fc98.png

 

Elem, za dva sata drndanja nisam primetio nijedan problem, sto je realno sve sto me zanima. Naravno, nova masina u prodaji tri dana i prvo sto mora da se uradi je jebeni update. Ali nema veze.

 

viber_image_2023-01-27_15-54-12-808.thumb.jpg.9793d931024708ed98a16f5685a3ce11.jpg

 

 

Edited by Venom
  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...