Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Kao sto Indy kaze, smanjuje temp, redje rade ventilatori (verovatno i efikasnije bez prasine zalepljene na lopaticama).

Ja imam neki set od 50-ak srafcigera, posto odavno apgrejdujem i popravljam sve i svasta sto mogu (ukljucujuci i apple proizvode).


Sent from my iTelephone using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, jms_uk said:

Vidi na ifixit, oni obicno imaju step-by-step teardown za svaki model.

Apropo toga, ja sam moj juce malo ocistio (od prasine) i vakcinisao :lol:

88d4b774f2c4e81feb15e4586ebd750d.jpg
618395e239baffd3cf9f1166daa87cff.jpg
20574aeb6b9650297d530b1a1329eb3a.jpg
1cc367c34cfc67ce584364ba36c9c214.jpg


Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

aha turio si mu i pastu za toplotu, super

 

vidim da moze biti komplikovana zamena zvucnika za neke modele, moras da poskidas sve zivo.

narucio sam srafcigere sa amazona.

 

 

 

Link to comment

@banecare1 Nadam se da je to ventilator a ne hard disk :ohmy: Ti modeli pre retina ekrana su mnogo zahvalniji za rad i apgrejdovanje (baterija, RAM, HDD>SDD itd)...

 

@3opge da, zavisi i od dela i od modela. Kod ovog mog, npr., jedan ventilator se skida sa samo tri srafa - a drugi ista tri srafa plus pre toga mora da se otkaci i izvadi airport card i konektor za I/O card.

Link to comment
1 minute ago, jms_uk said:

@banecare1 Nadam se da je to ventilator a ne hard disk :ohmy: Ti modeli pre retina ekrana su mnogo zahvalniji za rad i apgrejdovanje (baterija, RAM, HDD>SDD itd)...

 

 

odnecu ga u apple store na dijagnostiku. ovaj mi je padao sa 2+ metara na beton, secam se da se deformisala baterija i da se klatio zbog toga. dijagnostika je besplatna, neka kazu sta treba da se menja pa cu da narucim i promenim sam ako je nesto jeftino. ventilatori mogu da se nadju za po 5-6 dolara. 

 

dobicu upalu misica koliko ono cudo ima kila. verovatno najtezi laptop u istoriji :D

Link to comment
On 24.12.2020. at 9:29, jms_uk said:

@banecare1 Nadam se da je to ventilator a ne hard disk :ohmy: Ti modeli pre retina ekrana su mnogo zahvalniji za rad i apgrejdovanje (baterija, RAM, HDD>SDD itd)...

 

@3opge da, zavisi i od dela i od modela. Kod ovog mog, npr., jedan ventilator se skida sa samo tri srafa - a drugi ista tri srafa plus pre toga mora da se otkaci i izvadi airport card i konektor za I/O card.

 

sad sam nesto gledao na youtubeu, izgleda zajebano za ovaj moj model A1398, mora da se skine pun kurac nekih kartica i jos olabavi ploca da bi se izvukao zvucnik, bojim se da nesto ne zajebem.

mozda ga odnesem nekom od ovih malih servisa.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Samo da izvjestim da sam  (izmedju ostalog na temelju reviews koje su dali @jms_uk i @Indy) uzeo Air sa M1 chipom i da izuzev baterija i ekrana, nista me drugo nije impresioniralo.  Posto nista zahtjevno nisam koristio, ne mogu da dam sud o brzini, ali nisam primjetio nista problemticno zasad. Da je u pitanju, neki PC, to bi zapravo  bilo odlicno,  ali posto ovdje u paketu ide i Mac OS, onda sam underwhelmed. Stavise, dosta stvari mi se cini nepotrebno komplikovanje (Finder, Desktop, Command Center) i na Windowsu mi se cini elegantnije rijeseno, kao npr File Explorer. Takodje, MS Office na Mac OS je inferioran onome na PC. 

 

Takodje, jedno veliko razocranje je MacOC i iOS sinhornizacija, Contacts i Photos (oni koje imam na iClodu) se nisu sinhonizovali. Nije mi kljucno jer koristim MS Exchange za kontakte i  OneDrive sa fotografije, ali ocekivao sam da bazicne stvari rade. 

 

Na drugoj strani, iznendjen sam koliko dobro su Safari i Messages uskladjeni, i generalno integracija izmedju racunara i telefona/tableta*, i kao sto vec rekoh, ekran je stvarno izuzetan.

 

Sve u svemu, prvi utisci su 3.5/5, ali cu ga ipak, zadrzati ga jer se nadam da price o pouzdanosti nisu hajp, i za ove speficikacije koje imam, Apple je zapravo jeftniji od MS Surface. 

 

Tako da je za media consumption i poneki Excel/Word dokument koji uradim jednom u mjeces dana dostatan. Ionako za nesto ozbiljnije koristim firminu mashinu.

 

* - sad se zapravo vidi koliko je BlackBerry Bridge koncept bio ispred svog vremena

Link to comment

Ma OK, kapiram da je glavno razočarenje MacOS (što me ne iznenađuje.)

 

Photos bi trebalo da se sinhronizuje sa iCloudom (kao i Contacts), možda tu valja malo pročačkati...

Link to comment

A bešumnost u radu sa tim perfomansama, to te nije impresioniralo? 

 

Kako se ekran ponaša u prostoriji sa dosta svetla, jel reflektivan kao standardni NB glare ekrani?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...