Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

 
sada malo da ih pohvalim: 
dali smo problematicni mbp na servis da mi rese makar tastaturu i za divno cudo, iako notebook nije vise pod garantijom, promenise besplatno tastaturu, zvicnike i bateriju. pride su stavili nove thunderbolt portove (kolega kaze da im se nije svidelo kako izgledaju). besplatno jer tastatura ima duzi rok garancije, a da nju promene treba da menjaju i ostalo. iznenadjujuce za zle kapitaliste, sa kojima sam ovih dana u ratu, ali to nije za ovu temu.
 

Tvoj MBP je iz generacije 2016-19, gde se valjda menja ceo gornji deo ako se menja tastatura (a tu su bese i zvucnici)...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
24 minutes ago, jms_uk said:


Tvoj MBP je iz generacije 2016-19, gde se valjda menja ceo gornji deo ako se menja tastatura (a tu su bese i zvucnici)...


Sent from my iPhone using Tapatalk

ты прав, господин джеймс :tongue:

Link to comment
On 27.11.2020. at 8:37, jms_uk said:

Tvoj MBP je iz generacije 2016-19, gde se valjda menja ceo gornji deo ako se menja tastatura (a tu su bese i zvucnici)...

 

I tvoj isto. :sleep:

 

Tj, isto mi zamijeniše (a model nam je tu) ovako kako je opisano minus besplatno.

Link to comment
26 minutes ago, jms_uk said:

 

Moj je Late-2013 model - skroz drugacija tastatura (koja moze sama da se menja, nezavisno od top case-a).

 

Pa da. Isti nam je model.
Ja tražio samo zamijenu baterije (i čišćenje) a oni mi promijenili tastaturu i top case. Ne mogu sad da tvrdim za zvučnike al' možda i njih. 

Link to comment
2 hours ago, Tpojka said:

 

Pa da. Isti nam je model.
Ja tražio samo zamijenu baterije (i čišćenje) a oni mi promijenili tastaturu i top case. Ne mogu sad da tvrdim za zvučnike al' možda i njih. 

 

Da, my bad - pomesao sam sa jednim drugim modelom sto sam skoro cackao.

 

za nas je:

The battery, keyboard, trackpad, and upper case are all stuck together. If you break one of these components, you will need to replace the entire assembly.

 

ETA: koliko kosta to zadovoljstvo? :unsure:

Edited by jms_uk
Link to comment
  • 3 weeks later...

Nije mi nikad ništa zapelo u nadogradnji još od El Capitan->Sierra nadogradnje (zaključno sa posljednjom). 

 

Viber app preko sistemskog `General Appearance`-a identifikuje da l' da stavi u top bar svijetlu il' tamnu ikonu (i.e. ako je odabran Light appearance, ikona će biti tamna; ako je odabran Dark appearance ikonica će automatski biti svijetla). 

Za Dark appearance to funkcioniše al' problem je kad se koristi Light appearance (koristim) ikonica postaje tamna a sam top menu bar je poprilično zagasit, da ne kažem taman. 
Ostale ikone su to prepoznale i svijetle su al' Viber je taman pa je uopšte nečitljiv. 

 

EZKYNph.png

 

Ne znam sad da l' se to dešava na novi[ji]m modelima. 
Kako god ja sam im se požalio, vidjećemo da l' je do mene odnosno kad će (i da l') riješiti.
 

Link to comment
4 hours ago, jms_uk said:

Koja ti je to verzija Vibera?

 

Ja imam 14.4. i uopste nema opcija da stoji u menu bar-u.

 

14.4.0

 

Tako stoji otkad znam. Na ugašen Viber (Sign Out) sklanja, čim se digne, postavlja. 

Kol'ko mi se čini oduvijek (mi) je tako.

Link to comment
2 minutes ago, Tpojka said:

 

14.4.0

 

Tako stoji otkad znam. Na ugašen Viber (Sign Out) sklanja, čim se digne, postavlja. 

Kol'ko mi se čini oduvijek (mi) je tako.

 

Slep kod ociju, izvini.

 

Kad je guzva gore, pa mi zalici na nesto drugo. Vidi se ok u Light izdanju

 

fjTuF61.png

 

i u Dark verziji

 

c1emrhK.png

 

Zasto je tebi menu bar tako taman ako je Light Appearance podesen? Kod mene last.fm scrobbler ostaje crn u Dark appearance-u

Link to comment
11 minutes ago, jms_uk said:

Zasto je tebi menu bar tako taman ako je Light Appearance podesen?

 

Zato što smo se već dogovorili da sam upgrade-ov'o sistem. :happy:

Imam tamno-tamno plavi menu bar k'o dark appearance i tamno plavi menu bar k'o light appearance. 
Stvar je što bi i na light mode-u trebalo da je light ikona. 

 

Ako bi' drž'o dark mode on, ikonica posvijetli i tad nema problema.

Nego mi se ne svidjaju neke stvari u tom dark modu (ivica nekih prozora i.e. finder window je nekako blesavo bijela na tu tamnu površinu).

 

Posl'o sam pismo nezadovoljnog korisnika Rakuten Viber korporaciji u petak pa ćemo vidjeti šta će reći.

Tražili su neke specifikacije što sam im naknadno dao, sad čekam odgovor. 

 

Edit: Vidim ovde slično se dešava (pauza na 39s), al' ne provaljujem je l' Viber il' nešto drugo. Upravo tako ne provaljujem ni na svom ekranu.

Edited by Tpojka
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...