Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

19 minutes ago, goofs said:


Iskreno ne znam za laptop koji posle sest godina ne mora uz steker da se pali.

 

 

Menja se to, znaš!:D (Mislim, baterija). Ja kupujem svakih par godina novu (ali samo oriđinal Lenovo) za moj Thinkpad, i nema problema... Čim mi vreme na bateriji padne ispod cca 3 sata, šacujem da poručim zamenu. (Ali, to se na ovome lako menja, nije kao da mora da se otvara... mada, ni to nije neki problem.)

Edited by Indy
Link to comment
1 hour ago, goofs said:


Iskreno ne znam za laptop koji posle sest godina ne mora uz steker da se pali.

 

 

Imam Lenovo X230, 2012 godište, kupljen pre 2 godine na buvljaku u Beču :D Baterija oko 5 sati drži... Ne znam da li je predhodni vlasnik menjao, ali čisto sumnjam... Doduše, taj laptop ima 2 baterije, jednu ugrađenu i jednu promenljivu... Ta ugrađena, sama drži oko 3 sata, još uvek...

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, radisa said:

Imam Lenovo X230, 2012 godište, kupljen pre 2 godine na buvljaku u Beču :D Baterija oko 5 sati drži... Ne znam da li je predhodni vlasnik menjao, ali čisto sumnjam... Doduše, taj laptop ima 2 baterije, jednu ugrađenu i jednu promenljivu... Ta ugrađena, sama drži oko 3 sata, još uvek...

 

Drže drže, imam ja Thinkpad Yogu jedno 6 god. staru, solidno drži na 3-4 sata (nisam nikad terao do kraja). Ta se ugrađuje unutra, mada je to samo nekoliko šrafova...

 

X230 je zakon. (A i X220, ali ga malo vreme pregazilo.)

Link to comment

ja imam probleme sa mojim mbp

zvucnik lose radi. 50% vremena radi ok, drugu polovinu kao iz bunara

klavijatura ppponavlllja neka slovvvva, neka guta, tako da ako nne pro erravam dok kucam teksst iz leda ovako

baterija radi slabije, moze jos uvek da izvuce 2-3 sata, ali je u statusu "Service Recommended"

 

zbog rezima kojim raidim, delimicno zbog lenjosti, ne mogu davati glavno orudje na servis na nekoliko dana, tako da se mucim i nerviram. razmisljam cak da predjem na lenovo npr posle 14 godina na apple kompjuterima. na mac sam presao zbog mucenja sa windows i reinstalacija, ali vidim da nema vise drndanja kao pre.

 

Hardware Overview:

 

  Model Name: MacBook Pro

  Model Identifier: MacBookPro14,3

  Processor Name: Quad-Core Intel Core i7

  Processor Speed: 2.8 GHz

  Number of Processors: 1

  Total Number of Cores: 4

  L2 Cache (per Core): 256 KB

  L3 Cache: 6 MB

  Hyper-Threading Technology: Enabled

  Memory: 16 GB

Link to comment
  • 2 weeks later...

Gde se mogu naći starije verzije programa? Konkretno mi treba Microsoft remote desktop 10.2.13 (taj valjda radi na El Capitan-u).

Tražila sam po netu, ali nešto ne mogu da ubodem. Besplatan je pa ga i nema u prodavnicama. A čak i ne znam da li će biti kompatibilan sa ovim što imamo na poslu jer tamo imamo sve novije.

Inače, mek sam kupila 2009. godine (model iz 2008-e ) i još šljaka (uz stavljen ssd).

Link to comment
On 12.11.2020. at 17:18, banecare1 said:

ja imam probleme sa mojim mbp

zvucnik lose radi. 50% vremena radi ok, drugu polovinu kao iz bunara

klavijatura ppponavlllja neka slovvvva, neka guta, tako da ako nne pro erravam dok kucam teksst iz leda ovako

baterija radi slabije, moze jos uvek da izvuce 2-3 sata, ali je u statusu "Service Recommended"

 

zbog rezima kojim raidim, delimicno zbog lenjosti, ne mogu davati glavno orudje na servis na nekoliko dana, tako da se mucim i nerviram. razmisljam cak da predjem na lenovo npr posle 14 godina na apple kompjuterima. na mac sam presao zbog mucenja sa windows i reinstalacija, ali vidim da nema vise drndanja kao pre.

 

Hardware Overview:

 

  Model Name: MacBook Pro

  Model Identifier: MacBookPro14,3

  Processor Name: Quad-Core Intel Core i7

  Processor Speed: 2.8 GHz

  Number of Processors: 1

  Total Number of Cores: 4

  L2 Cache (per Core): 256 KB

  L3 Cache: 6 MB

  Hyper-Threading Technology: Enabled

  Memory: 16 GB

 

sada malo da ih pohvalim: 

dali smo problematicni mbp na servis da mi rese makar tastaturu i za divno cudo, iako notebook nije vise pod garantijom, promenise besplatno tastaturu, zvicnike i bateriju. pride su stavili nove thunderbolt portove (kolega kaze da im se nije svidelo kako izgledaju). besplatno jer tastatura ima duzi rok garancije, a da nju promene treba da menjaju i ostalo. iznenadjujuce za zle kapitaliste, sa kojima sam ovih dana u ratu, ali to nije za ovu temu.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...