Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

9 hours ago, Peter Fan said:

Hvala - odlican pregled. Za ono sto meni treba izvan posla, to je puna kapa.

 

Takodje me insteresuje i pouzdanost hardvera. Trenutno imam jednog iz Airove direktne konkurencije (HP Spectre 360), koji nije uspio da sastavi ni 4 godine, a Sony Vaio je preskup za ono sto nudi, isto kao i Surface, tako da se premisljam da prvi put u zivotu kupim Apple laptop, posto su navodno pouzdani i dugotrajni. E sad ne znam da li je to samo fama, ili ima uporiste u realnosti?

Moj MacBook Pro iz aprila 2011. još uvek radi dobro. 2012. mi je ispao iz torbe i zveknuo na ulicu, malo mu se udubilo kućište na rubu, ali mu ništa osim ove kozmetike nije bilo uništeno. Preživeo je i malo prosute tečnosti, sušila sam ga fenom za kosu 😂. Nikada ga ne gasim, osim kada idem na dug put.

Link to comment
4 minutes ago, Indy said:

Jeste :D

 

Znao sam... :D

 

Ima tih par serija koje su se pravile neuništive... Lenovo T i X, Assus G75 i slično koje mogu po dugovečnosti da pariraju MAC-u... Ali to je sve ređe i ređe i sve skuplje i skuplje... :(

 

 

 

 

Link to comment
6 minutes ago, Indy said:

Uz svo dužno poštovanje prema Macu, ali zaista je vreme za 1 update...;)

 

(Ovo ja kucam na laptopu iz 2012 - jes da nije Mac, ali je poznat po neuništivosti, kao i ja.)

Jeste vreme već par godina. 😊 Da me koristim dosta relativno novi poslovni poslednje 2.5 godine, verovatno ne bih došla do 9.5 godina, nego ~7.

Link to comment
22 minutes ago, mei said:

Moj MacBook Pro iz aprila 2011. još uvek radi dobro. 2012. mi je ispao iz torbe i zveknuo na ulicu, malo mu se udubilo kućište na rubu, ali mu ništa osim ove kozmetike nije bilo uništeno. Preživeo je i malo prosute tečnosti, sušila sam ga fenom za kosu 😂. Nikada ga ne gasim, osim kada idem na dug put.

 

16 minutes ago, Indy said:

Uz svo dužno poštovanje prema Macu, ali zaista je vreme za 1 update...;)

 

(Ovo ja kucam na laptopu iz 2012 - jes da nije Mac, ali je poznat po neuništivosti, kao i ja.)

Kad vec laptometrishete™ da dodam: imam i ja funkcionalan VAIO iz 2010, ali je Windows 7 i necu da ga kacim na web, A sampion dugovjecnosti  mi je bio neki Compaq iz 1998.

(tad je bio preko $2k ondasnjih) kog sam koristio do ~2007 i onda ga dao sestricu u Srbiji koji ga je jos par godina koristio.

 

Inaca, hvala na komentarima. Javicu da li je izbor pao na Air ili Pro, ali mislim da ste me vec ubijedili da predjem na tamnu stranu. Ne znam kako cu bez desnog klika, doduse, Cuo sadm da to na Macu ne postoji :-(

Link to comment
9 hours ago, Peter Fan said:

Hvala - odlican pregled. Za ono sto meni treba izvan posla, to je puna kapa.

 

Takodje me insteresuje i pouzdanost hardvera. Trenutno imam jednog iz Airove direktne konkurencije (HP Spectre 360), koji nije uspio da sastavi ni 4 godine, a Sony Vaio je preskup za ono sto nudi, isto kao i Surface, tako da se premisljam da prvi put u zivotu kupim Apple laptop, posto su navodno pouzdani i dugotrajni. E sad ne znam da li je to samo fama, ili ima uporiste u realnosti?


Da se i ja zapljunem, radim jos uvek na MBP iz 2014te, sve uredno updateovano, baterija mu jos uvek traje po 2-3 sata, komotno film odgledam. Iskreno ne znam za laptop koji posle sest godina ne mora uz steker da se pali.

 

edit: ima desni klik na OSXu, lazu te dusmani. btw, ako su ti MBP i Air obe dostupne opcije, uzmi MBP, nemoj uopste da se premisljas

Edited by goofs
  • Hvala 1
Link to comment

 Model Name: MacBook Pro

  Model Identifier: MacBookPro11,4

  Processor Name: Quad-Core Intel Core i7

  Processor Speed: 2.2 GHz

  Number of Processors: 1

  Total Number of Cores: 4

  L2 Cache (per Core): 256 KB

  L3 Cache: 6 MB

  Hyper-Threading Technology: Enabled

  Memory: 16 GB

 

 

masina snova, radi kao nov, promenio sam mu bateriju za dz kad je bio recall u Apple shopu.

 

 

Link to comment
Just now, 3opge said:

 Model Name: MacBook Pro

  Model Identifier: MacBookPro11,4

  Processor Name: Quad-Core Intel Core i7

  Processor Speed: 2.2 GHz

  Number of Processors: 1

  Total Number of Cores: 4

  L2 Cache (per Core): 256 KB

  L3 Cache: 6 MB

  Hyper-Threading Technology: Enabled

  Memory: 16 GB

 

 

masina snova, radi kao nov, promenio sam mu bateriju za dz kad je bio recall u Apple shopu.

 

 

zasto je bio recall? 

Link to comment
1 minute ago, 3opge said:

 Model Name: MacBook Pro

  Model Identifier: MacBookPro11,4

  Processor Name: Quad-Core Intel Core i7

  Processor Speed: 2.2 GHz

  Number of Processors: 1

  Total Number of Cores: 4

  L2 Cache (per Core): 256 KB

  L3 Cache: 6 MB

  Hyper-Threading Technology: Enabled

  Memory: 16 GB

 

 

masina snova, radi kao nov, promenio sam mu bateriju za dz kad je bio recall u Apple shopu.

 

 

:thumbsup:

 

Model Name: MacBook Pro

  Model Identifier: MacBookPro11,3

  Processor Name: Intel Core i7

  Processor Speed: 2.3 GHz

  Number of Processors: 1

  Total Number of Cores: 4

  L2 Cache (per Core): 256 KB

  L3 Cache: 6 MB

  Hyper-Threading Technology: Enabled

  Memory: 16 GB

 

Moj je Dual Graphics (ima 2GB dedicated graficku) sto mi je bilo vazno i za foto/video editovanje, kao i za CAD programe.

Link to comment
7 minutes ago, goofs said:


Da se i ja zapljunem, radim jos uvek na MBP iz 2014te, sve uredno updateovano, baterija mu jos uvek traje po 2-3 sata, komotno film odgledam. Iskreno ne znam za laptop koji posle sest godina ne mora uz steker da se pali.

 

edit: ima desni klik na OSXu, lazu te dusmani. btw, ako su ti MBP i Air obe dostupne opcije, uzmi MBP, nemoj uopste da se premisljas

 

1 minute ago, jms_uk said:

Ima desni klik :)

 

 

 

a jel rade CTR+ shorcuts?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...