Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

... to za sporo gasenje...uradis mu taj verify disk, i ako je sl. problem koji sam ja imao, pronacice ti "inconsistency of data" sto je prakticno currupted database...tj iz nekog razloga, racuna da ima vise fajlova nego sto stvarno ima ...(bar mi je tako obasnjeno u apple-u, a i video sam na licu mesta) a pritom dok se gasi, toliko mu dugo treba posto pretrazuje bazu podataka, a ne moze da nadje fajlove koji u stvari i ne postoje... ceo proces traje oko pola sata, ako problem nije veci...brisanjem tih fajlova, donekle se resava problem sporoce...tako da... good luck ...znam kak je, ja dnevno dilujem sa 5+ mongolki, ukrajinki :frust: itd. (nije strip club u pitanju :s_w: ).

Edited by scepa
Link to comment
Sto ga uopste gasis? Mozda jednom mesecno, da pocisti keseve, za ostalo sleep.
jednom mesecno dok radi normalno je ok, ako zabusava mora restart.elem, odradio sam verify i repair disk + onyx clean (tnx scepa und larsson). cini mi se da je bolje sada, nista spektakularno, ali bolje je. posto imam time makina back up, mozda nije losa ideja da mu zveknem format disk? potrosio bi jos par sati ako ce ta operacija da mu da krila.
Link to comment
  • 3 weeks later...

u docku mi se umesto ikone za VLC player pojavljuje znak pitanja što me nervira tek toliko da bih želeo to da ispravim, no ne znam kako. Ima li rešenja?hvala:)

Link to comment

Baci znak pitanja (prevuci ga sa docka da bude puf!), otvori VLC iz Apps ako radi, i onda desni klik na ikonicu u docku pa keep in dock. Ako ne radi, baci ga iz Apps i instaliraj ponovo.

Link to comment
u docku mi se umesto ikone za VLC player pojavljuje znak pitanja što me nervira tek toliko da bih želeo to da ispravim, no ne znam kako. Ima li rešenja?hvala :)
Izbaci ga, pa prevuci ponovo iz App foldera.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Dobio sam neki minimac G4 prve generacije a posto ce mi uskoro trebati racunar pisaca masina, mp3 plejer i pregledac neta planiram da ga zadrzim zbog dimenzija. Koliko sam video na njega moze da se ubaci Ubuntu, verovatno neki stariji, interesuje me koja bi najmladja distribucija Ubuntua (moze i neki drugi linux) koja bi radila na ovom racunaru i kako ide instalacija operativnog sistema na makove ili konkretno na ovakvom ako se razlikuje za razne modele.

Link to comment

Mogao bi da tera i 10.5.8, pretpostavljam, mrzi me sad da tražim specifikacije. Ne razumem se u Linuxe, ali što se mene tiče, bolje ganjati native varijante kad se već ima hardvera, a tu definitivno imaš out of the box sve živo za ono što si nabrojao, i samo da češeš jaje uz to.

Link to comment

Veceras sam dobio lozinku za njega a treba jos da nadjem i USB tastaturu da mogu da ga pokrenem.Prema serijskom broju mi na apple sajtu daje dve konfiguracije od kojih je zlabija za bacanje a jaca moze da prodje pa jos uvek ne znam sta imam - procesor 1.2/1.5, RAM 256/512, HDD 40/80, DVD-R/DVD-RW...Koliko vidim, kazu da moze 10.5 leopard a 10.4 tigar je verovatno vec na njemu. Najvise bi mi legao XP ali to izgleda ne moze na ovaj. Linux bi dobro dosao zbog nekih aplikacija koje ne znam da li ce proraditi na OSX. Neka paralela wine-a bi mi koristila ako postoji i radi.Ako je tigar instaliran a hocu da ubacim leopard, jel komplikacija i koliko se razlikuje od instalacije win/lin?Sad vidim da ima i Virtual box za OSX ali pitanje je da li ce ovo moci da potera XP kroz njega a da se ne vuce ko prebijen.

Edited by jimi
Link to comment

Opet kažem, ponavljam™, bolje je koristiti native varijantu, pogotovo za tvoje potrebe. Leopard radi odlično na PPC mašinama, pogotovo za ono što tebi treba. Uglavnom, kad ga pokreneš, idi na jabučicu gore levo u menu baru, pa About This Mac, pa nam kaži ovde šta imaš, a onda kaži šta ti treba od aplikacija. Greota je, XP možeš da teraš na bilo kojoj kanti.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...