Jump to content
IGNORED

Lj.


kurdi

Recommended Posts

sad se nesto setih razmisljajuci o ljuljasci za neki eventualni topic na nauci.neko me je jako davno pitao nazivi koja 4 (cetiri) predmeta na srpskom pocinju na lj.daklem zajednicke imenice, materijalno, nije zivo. man made. nista ljuspa i ljustura, jos manje ljuba i ljubav. makar sam ja tako razumeo pitanje.i ako sam nekada i uspeo da se setim jos necega, sad opet ne mogu da se stim ni jedne osim ove ocigledne.pa ako bi mogli jednom za svagda da zapisemo...

Edited by kurdi
Link to comment

ljubic - tjah... mozda eventualno da zameni ljakse na wild card poziciji.mislim ja ne znam odgovor ocigledno, ali mislim da bi kao trebalo da postoje 4 skroz zvanicne nekolokvijalne reci.i to da budu predmeti, sto ljubic nije bas u najuzem smislu. mislim mozes da ga odstampas ilinarezes na dvd, al nije cini mi se to bas to, rec se vise odnos na sadrzaj. ne gledas t dvd nego ono sto na ekranu izlazi.

Edited by kurdi
Link to comment
ljuljka (kolevka)To je jedino što ima u rečniku (pored ljuljaške). Znači, ostaje sleng.
to moguce da je bilo planirano - ja ne znam rec ali pre mi je realno da se mislilo na nesto zastarelo nego na sleng.a ni ljustilica znaci nema u recniku?ali to deluje skroz uverljivo.bolje od ljubica i ljaksea svakako.
Link to comment

za sada kandidati za prva 4 mesta:1. ljuljaska2. ljuljka - tesko ici protiv recnika, mada ko tako govori, a i ne svidja mi se sto je isti koren kao ljuljaska3. ljustilica - po meni mnogo bolje nego ljuljka, al indy kaze nema u recniku-----------------------4. ljubic - po meni se rec ne odnosi sustinski na predmet.

Link to comment
to moguce da je bilo planirano - ja ne znam rec ali pre mi je realno da se mislilo na nesto zastarelo nego na sleng.a ni ljustilica znaci nema u recniku?ali to deluje skroz uverljivo.---> ja sam ponosna na ljustilicu, nema je u recniku verovatno sto se kod nas ljusti nozem!bolje od ljubica i ljaksea svakako.--->i'm f-ing kidding with you, alooooo
1. ljuljaska2. ljuljka3. ljustilica - savremena rec4. inace ce biti varijacije na ljuljanjep.s.pa sto me zezas, onda Edited by PussyGalore
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...