Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

Hvala lepo.  Prilično je stara fotografija i malo je " nastradala " u obradi.

To je kapetan Dunavske plovidbe u penziji na godišnjem okupljanju preživelih  Locova - kapetana koji su decenijama prebacivali brodove kroz virove Đerdapske klisure pre izgradnje HE Đerdap 1. Ovaj je bio za vreme rata u nemaćkom logoru jer je odbio da isto radi za potrebe Trećeg rajha.

 

"Oficir i džentlmen".

Edited by Musky
Link to comment
22 minutes ago, Musky said:

Hvala lepo.  Prilično je stara fotografija i malo je " nastradala " u obradi.

To je kapetan Dunavske plovidbe u penziji na godišnjem okupljanju preživelih  Locova - kapetana koji su decenijama prebacivali brodove kroz virove Đerdapske klisure pre izgradnje HE Đerdap 1. Ovaj je bio za vreme rata u nemaćkom logoru jer je odbio da isto radi za potrebe Trećeg rajha.

 

"Oficir i džentlmen".

Mislim da znam coveka :sleep:

A verovatno i plovio s njim, par puta, postavljao sam na forumu i neke fotografije.

A sto se Djerdapa tice, Sipski kanal je bio mesto премежденија za locove, ima tu toliko neispricanih i zaboravljenih prica: ako ikad neko bude napisao knjigu o dunavskim locovima i dunavskom brodarstvu, tvoja kapetanska fotografija bi morala da bude na koricama...

Setih se i one stene na ulazu u Djerdap, Бабакај, ime svaka fantastika da mu zavidi...

Sipski-kanal5.jpg

 

Hrvatska-u-Sipskom-kanalu.jpg

 

ulaz-u-Sipski-kanal.jpg

 

Sipski-kanal1.jpg

 

 

Link to comment
23 hours ago, Musky said:

1-P1012313-1.JPG

 

Pre nego što sam pročitao ono što ste niže napisali o fotografiji, pomislio sam: baš je tužna fotka, dobra ali tužna.

Link to comment
23 minutes ago, Bujodrag said:

...tužna.

Naravno da je tuzna: umrla profesija, umrla vestina, umrlo citanje reke, disanje s rekom, umrle ladje, bele i ostale...

Umire i reka...

 

Ostala samo uniforma, retko oblacena, ostao izandjali okvir naocara...

Ostale samo Ruke Čoveka...

Link to comment
Mislim da znam coveka [emoji99]
A verovatno i plovio s njim, par puta, postavljao sam na forumu i neke fotografije.
A sto se Djerdapa tice, Sipski kanal je bio mesto премежденија za locove, ima tu toliko neispricanih i zaboravljenih prica: ako ikad neko bude napisao knjigu o dunavskim locovima i dunavskom brodarstvu, tvoja kapetanska fotografija bi morala da bude na koricama...
Setih se i one stene na ulazu u Djerdap, Бабакај, ime svaka fantastika da mu zavidi...
Sipski-kanal5.jpg&key=5c5c38d7ffe11f788f06344db4866391030d8808b84763b6d0afae2db59a8665
 
Hrvatska-u-Sipskom-kanalu.jpg&key=fe9a11ce5285169ddcfd301c0b0e1d59b433ffa37025284dcfc9095853c7fc22
 
ulaz-u-Sipski-kanal.jpg&key=f81af6b035e40437cc5031e62a36d949fc459022df6c16a3ebdc9ff317be1ef0
 
Sipski-kanal1.jpg&key=7bd19b562e2857882b0a0c0b398fe8e4abb01f24636a9719ac35bc53e4bde39b
 
 
Samo još da dodam da je Sipski kanal toliko bio strateški važan da je tehnički invazija nemaca na Jugoslaviju počela u noći pre bombardovanja Beograda 5. aprila...upravo desantom na Sipski kanal.

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Link to comment
  • 2 months later...

2FJO7VM.jpg

 

 

Neću zaboraviti kako skratih sebi bar dan života nesmotreno osvetlivši fotopapir 30x40, nije to tada bilo jeftino.
Pri očajavanju pade mi na pamet ideja kako da to ipak iskoristim kao "fotografiju".
Bio ubeđenja neko vreme da mi je ideja originalna, a kasnije moćima interneta shvatih da sam zapravo otkrio "toplu vodu", odavno se foto majstori ovako zezali starim trikom.
Kakogod, nisam ništa radirao nakon skeniranja, a šake su moje.  ;)

Link to comment
  • renne changed the title to Fotografije čiji su autori članovi foruma

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...