Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

Mnogo lepa fotka, savrseno osvetljena (i ekspozicionirana), samo... mislim da ovakve fotografije zahtevaju color mode. Zakinuti smo za boju lepih kostima i sminke. Crno-bela fotka moze da ima mnogo veci impact od obojene ali, mislim, ne i u ovom slucaju.
Moglo bi i ovde da se izvuce mnogo vise uz odgovarajucu obradu (puno zatamnjivanja, igranja sa kontrastom i npr uvodjenje soft focus podrucja). "Problem" nije samo sto je c/b, nego i sto je skoro sve savrseno ostro, tako da oko ne zna gde da ide. U slucaju boja, istina, one same bi bile fokus interesovanja. Vecina fotografija kojima se ja divim su monohromatske (ne nuzno c/b) ili dihromatske (gde recimo preovladjuje jedan ton). Jezik boje je u stvari vrlo ogranicen.
Link to comment
Mnogo lepa fotka, savrseno osvetljena (i ekspozicionirana), samo... mislim da ovakve fotografije zahtevaju color mode. Zakinuti smo za boju lepih kostima i sminke. Crno-bela fotka moze da ima mnogo veci impact od obojene ali, mislim, ne i u ovom slucaju.
Moglo bi i ovde da se izvuce mnogo vise uz odgovarajucu obradu (puno zatamnjivanja, igranja sa kontrastom i npr uvodjenje soft focus podrucja). "Problem" nije samo sto je c/b, nego i sto je skoro sve savrseno ostro, tako da oko ne zna gde da ide. U slucaju boja, istina, one same bi bile fokus interesovanja. Vecina fotografija kojima se ja divim su monohromatske (ne nuzno c/b) ili dihromatske (gde recimo preovladjuje jedan ton). Jezik boje je u stvari vrlo ogranicen.
Kolor varijantu možete pogledati ovde <_<edit: a na ovoj c/b sam hteo da stavim naglasak na njihov neobičan pokret i "integrale" od rukava. Edited by micke
Link to comment
edit: a na ovoj c/b sam hteo da stavim naglasak na njihov neobičan pokret i "integrale" od rukava.
meni se mnogo vise svidja crno bela, previse mi je ono zeleno..a i ovako vise istice neke pojedinosti nego sto to one boje rade. wink.gif za integrale, to sam i ja odmah posmilila :]
Link to comment

novi sad sa egzita, elektrana stage negde izjutra, ne secam se:http://picasaweb.google.com/ves604/AnyColo...317911817745362edit: nadam se da ne zamerate sto ne kacim same foto, nego linkice, picasagoogle nema tu opciju (direktan link ka slici) a zaista me malo mrzi da kacim i u photobucket ili funkyimg ili bilo sta n-to.

Edited by I'm with the pilots
Link to comment
Nismo te valjda nasekirali :o ...sorry, samo sam glasno razmisljao. Inace, vise mi se svidja kolor verzija (ako smem da kazem).
Odakle ti samo pomisao da na nekoga od vas mogu da se njaljutim !!!??? tada bi sve ovo izgubilo smisao (meni) , a smajli je onakav jer sam se u tom trenutku baš takvu facu napravio. :)
meni se mnogo vise svidja crno bela, previse mi je ono zeleno..a i ovako vise istice neke pojedinosti nego sto to one boje rade. wink.gif za integrale, to sam i ja odmah posmilila :]
hvala @ minja što baki nisi popravio roletnu vidiš da je kriva :P , lep kontrast jesi li razmišljao o užem a dužem cropu
Link to comment
sf02.jpg
lepo, da si samo malo 'stejdzovao' sa jednim jarko crvenim mlazom 'krvi' bilo bi savrseno.
A ponekad volim i bojice, kad su "faktor".Iz Toskanetoscana.jpg
bas eye candy, indy.u prvi mah mi je zasmetalo malo plavog, ali ne...koja lepa perspektiva, koju moc ima zemlja nad nebom na ovoj slici.
Link to comment
Gde je Mićke? On je bio aktivan... fale i drugi fotografi, Aion, itd. Zovite ih "tamo" vi što možete.-----------------------------------Evo jedne iz regiona Marche, blizu gradića Montecarotto (digitalac + manipulacija selektivnog kolora). Tekst na zidu, slobodno interpretiran na engleskom: "A bee comes to a rose, it sucks and then it goes; all in all, it celebrates the things small".rosa2.jpg
mnogo, ali mnogo dobro fotka indy.da dodam samo i svoj slobodni prevod dela textaTutto sommato, la felicit? ? una piccola cosa - sve u svemu sreca je u malim stvarimaili jos slobodnije da ne kazem pesnickijie -_- - u malim dozama.edit1: inace zvirnula sam ti u flickr.com koji imas u potpisu. ti bas znas da pravis fotke.edit2: dodacu i ja neke foto kad se setim (ovaj grasse me asocirao, imam ih dosta odande...) ali moje nisu lepe jer nista ne podesavam. Edited by sta dalje
Link to comment
  • renne changed the title to Fotografije čiji su autori članovi foruma

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...