Jump to content
IGNORED

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

8 hours ago, gone fishing said:

ljudi gledaju jer su titovi blizanci konkurentni u basketu, jer su ograničeni i smatraju el za vrhunsko takmičenje što ona naravno nikada neće biti dok postoji nba

 

tenis fan priča o elitizmu i gledanju sportova samo u kojima su srbi dobri? i ograničenim fanovima koji precenjuju značaj sporta koji prate?

 

Michael Jordan Lol GIF

Link to comment

Raskinuo sa SBB-om pre dva meseca i evo ih sad zovu 12 meseci po dinar.. Ja pitao što mi to ranije kao starom korisniku nisu ponudili, kao kaže žena ponuda je samo danas i sutra, direktno iz "direkcije" i da mogu da raskinem sa operaterom sa kojim sam sad..

Da sam znao, strpio bih se par meseci pa uzeo ovu ponudu, ovako me smara da stalno nešto menjam, ostajem na jebenom Yettelu i molim se alahu da konačno poprave jebenu TV uslugu..

Nek se kolektivno nose u tri lepe, svi su isti..

Sent from Tapatalk

Link to comment

SBB počeo da blokira svoje kanale (Novu, N1 i Sport klub) na Yettelovoj i Orionovoj mreži onima koji koriste zajmljeni Eon nalog od nekog sa SBB-ovom kablovskom tj. ne plaćaju sopstveni Eon van mreže. Na MTS-ovoj mreži ti kanali su takvim korisnicima blokirani već godinama.

 

Quote

KORISNICI POBESNELI! Stigla nova tura blokada, EON sada blokira UM kanale kod Yettel-a i Orion-a!

Sudbonosni dan je došao, i nakon što je United Cloud konačno ažurirao spisak IP adresa koje pripadaju fiksnom pristupu Yettel-a (Hipernet  ili druge broadband usluge za firme), kao deo poslovnog poteza United Grupe, sada je i Orion telekom po prvi put na toj listi, a dodate su i mnoge Supernova IP adrese uključujući i neke segmente IPv6. Ukratko - sada više ne možete da gledate United Media kanale (kao što su N1, Nova S, Sport Klub, itd.) ukoliko koristite EON nalog u mreži (koji ste npr. "pozajmili" od nekog) već ćete morati odvojeno da ugovorite EON van mreže (tzv. OTT paket).

Podsećamo, Yettel Hipernet na MTS optičkoj infrastrukturi i pozajmljeni EON nalog tj. slot za Smart TV app su bili omiljena kombinacija tehnički potkovanih korisnika u prethodnih godinu dana od kako je Yettel uveo tu uslugu, ali je EON i dalje dozvoljavao pristup kanalima United Media sa Yettel tj. CETIN IP adresa, jer su sve registrovane na mobile broadband.

Međutim, izgleda da se United Cloud "dočepao" spiskova IP adresa koje Yettel koristi kao outbound opseg za CGNAT na broadband servisima, te su od danas te IP adrese na bleklisti. IP adrese mobilne mreže i dalje funkcionišu za kanale United Media na nalozima "u mreži".

Bitno je još jednom napomenuti, zarad neinformisanih korisnika, da gledanje UM kanala ne blokira Vaš provajder Interneta već isključivo United Cloud tj. vlasnik EON platforme, na zahtev nosioca prava United Media za kanale Sport Klub, Nova S, N1, itd.

Takođe, ovime je "ubijena" još jedna tzv. "dobitna kombinacija" Orion optičkog Interneta, koji je dostupan već od 1275 dinara za 1500 Mbps, uz kombinovanje sa "pozajmljenim" EON nalozima.

Nadalje, ovi korisnici će morati da ugovore SBB EON van mreže uslugu, ili da pređu na SBB koaksijalnu infrastrukturu ukoliko im je ista dostupna.

Ovaj potez je obuhvatio i dodavanje novih IP opsega Supernove kao i delova IPv6 prefiksa koje Supernova koristi na bleklistu, pa je sada i drugim korisnicima koji su do sada "prolazili kroz prste" blokirano gledanje UM kanala na nalozima u mreži.

https://telesrbija.com/korisnici-pobesneli-stigla-nova-tura-blokada-eon-sada-blokira-um-kanale-kod-yettel-a-i-orion-a

 

 

 

 

Edited by vememah
Link to comment

Koja ironija da SBB EON u Bosni radi sa skoro svim kanalima (osim RTS 1 i RTS 2), čak i na m:tel mreži, dok u Srbiji ne radi toliko kanala van SBB mreže.

Link to comment
On 7. 3. 2023. at 23:23, vememah said:

SBB počeo da blokira svoje kanale (Novu, N1 i Sport klub) na Yettelovoj i Orionovoj mreži onima koji koriste zajmljeni Eon nalog od nekog sa SBB-ovom kablovskom tj. ne plaćaju sopstveni Eon van mreže. Na MTS-ovoj mreži ti kanali su takvim korisnicima blokirani već godinama.

 

https://telesrbija.com/korisnici-pobesneli-stigla-nova-tura-blokada-eon-sada-blokira-um-kanale-kod-yettel-a-i-orion-a

 

 

 

 

 

Dobro, ovo je bilo očekivano da se desi pre ili kasnije. 

  • +1 1
Link to comment

Meni je istekao ugovor sa SBB pre 3 meseca. Muž me nagovara da pređemo na Yettel. 
E sad, jel može mali rezime svega što piše ovde?

1) Yettel ima sve kanale koje ima i SBB? Samo kad šaltaš kanale, duže se čeka? To mi nije problem jer TV palim jednom u mesec dana (ako i toliko).

2) Gledam Youtube i slušam Spotify 99% vremena. Jel net ok za to?

3) Ako zoveš da sbb da se isključiš od njih, zovu te i ponude ti nešto povoljno (godinu dana dinar). Ako je to isti opseg cena kod Yettel, onda da prihvatam, jer me mrzi da se zezam sa majstorima, vraćanjem opreme, potpisivanjima?

 

Link to comment
8 minutes ago, Tihajeza said:

Meni je istekao ugovor sa SBB pre 3 meseca. Muž me nagovara da pređemo na Yettel. 
E sad, jel može mali rezime svega što piše ovde?

1) Yettel ima sve kanale koje ima i SBB? Samo kad šaltaš kanale, duže se čeka? To mi nije problem jer TV palim jednom u mesec dana (ako i toliko).

2) Gledam Youtube i slušam Spotify 99% vremena. Jel net ok za to?

3) Ako zoveš da sbb da se isključiš od njih, zovu te i ponude ti nešto povoljno (godinu dana dinar). Ako je to isti opseg cena kod Yettel, onda da prihvatam, jer me mrzi da se zezam sa majstorima, vraćanjem opreme, potpisivanjima?

 

Yetel nema N1 i Novu...

Link to comment
5 minutes ago, radisa said:

Yetel nema N1 i Novu...

 

Ne znam šta da mislim o tome... Ako padne Vučić neću imati gde da gledam live? Uvek mogu da pratim forum za toliko.
Mada istina, i ovo 1% što gledam tv, bi palo na 0.3%.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...