Jump to content
IGNORED

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

Ako neko ima penzionere koji koriste penzionerski popust (mojima je isticao krajem maja), u SBBu mi rekose da su automatski produzili i za narednih 12 meseci bez potpisivanja novog ugovora.

Edited by Nesh
Link to comment
On 28.4.2020. at 14:12, zgembo said:

Jel može EON da se instalira na neki od ovih box-ova kao da je na nekom drugom uređaju (tablet, telefon ... ), u smislu da ulazi u onu kvotu od 8 dodatnih uređaja? 
Pretpostavljam da šljaka preko Wifi, za razliku od SBB-ovog boxa?

Izvinjavam se ako je već bilo.

 

Eon-u se može pristupiti i preko browsera. 

Link to comment
55 minutes ago, variola said:

 

Eon-u se može pristupiti i preko browsera. 

Znam da može preko browsera, nego imam ne-smart TV na kome bi mi odgovaralo da imam Eon, a ne razvlače mi se kablovi po celom stanu. Na stranu što bih morao i da doplatim za onaj njihov dodatni box. 

U paketu imam mogućnost da instaliram EON kao Smart TV app, pa me zanimalo da li može tako da se instalira na nekom od ovih box-ova.

Link to comment
4 hours ago, zgembo said:

Znam da može preko browsera, nego imam ne-smart TV na kome bi mi odgovaralo da imam Eon, a ne razvlače mi se kablovi po celom stanu. Na stranu što bih morao i da doplatim za onaj njihov dodatni box. 

U paketu imam mogućnost da instaliram EON kao Smart TV app, pa me zanimalo da li može tako da se instalira na nekom od ovih box-ova.

 

Shvatam da bi za taj tv uzeo kao dodatak neki (ne eon) box? Ne bi trebalo biti problema da se na njima instalira eon app sa google play. Ali, zato sam i napisao, čak i da ne može da se instalira eon app, browser sigurno može (ili je čak i preinstaliran) pa preko njega da se gleda. Sad, tih boxova ima raznih, pošto ne želiš kablove, treba obratiti pažnju da wi-fi dobro funkcioniše. Da, nisam malo u toku pošto koristim neki stariji paket, jel u tim novim paketima sbb ograničava da se koristi isključivo preko app (ako je to uopšte moguće ograničiti) ili može kao i ranije?

Edited by variola
Link to comment

Da da, treba mi neki android box za taj TV. Fora je u tome što daju mogućnost da se, osim preko aplikacije sa google play-a, gleda preko aplikacije koja se direktno instalira na TV (samo na novijim televizorima može, od 2017. na ovamo). E sad, negde sam pročitao da na nekim box-ovima može tako da se instalira, jer ako instaliraš app sa google play-a onda je malo cimanje za prebacivanje, jer ti se ponaša kao da si instalirao na telefonu, recimo, ne možeš da menjaš kanale kao na TV-u, i tako.

Link to comment
12 minutes ago, djeneralche said:

Samo nemoj da se razocars za druge stvari, mnoge aplikacije koje postoje u regulanom storu ne postoje na Android TV.

Instalirao bih Netflix i HBO GO, za Netflix reče neko da radi kako treba.

 

Ostale stvari tipa Kodi ili igrice mi nisu interesantne.

Link to comment

Za Netflix  moraš da pitaš eksplicitno, jer je drug kupio neki na oglasima za koji su mu prodali priču da nije fabrički instaliran, ali da ,možda može da USB-a, a ispostavilo se da ne može.

Ima nekih tih "telefonskih" boksova koji rade EON /naravno tablet varijantu, koja se kod SBB-a broji kao telefon).

Mislim da se Android tv uređaji kod SBB-a broje kao "smart tv", a to nije u svim paketima.

Link to comment
11 hours ago, dvb-t manijak said:

Za Netflix  moraš da pitaš eksplicitno, jer je drug kupio neki na oglasima za koji su mu prodali priču da nije fabrički instaliran, ali da ,možda može da USB-a, a ispostavilo se da ne može.

Ima nekih tih "telefonskih" boksova koji rade EON /naravno tablet varijantu, koja se kod SBB-a broji kao telefon).

Mislim da se Android tv uređaji kod SBB-a broje kao "smart tv", a to nije u svim paketima.

Pa ovaj Xiaomi ima netflix dugme na daljinskom, trebalo bi da radi. A meni baš i treba neki uređaj koji će EON da prepozna kao Smart TV, imam u paketu jednu Smart TV instalaciju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...