Jump to content
IGNORED

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

5 minutes ago, radisa said:

Kupio je neki Čeh, koji je usko povezan sa KKR... Tj, KKR nije mogao nikako da kupi, zbog animonopolske komisje, pa su se dogovorili da ovaj kupi, a da oni uprvaljaju...

Koliko sam ja ispratio, Telenor nije hteo da proda samo srpsku (i eventualno crnogorsku) filijalu već sve u ovom delu Evrope. Taj Čeh je istom prilikom kupio i Telenorove filijale u Mađarskoj, Bugarskoj i Crnoj Gori.

5 minutes ago, radisa said:

Koliko sam ja razummeo SLim bi da kupovinom United Grupe zaokruži ceo Balkan kao svoju prćiju...

Ma OK, nije nerazumno da on to želi, više me zanima kako misli da ostvari, ako već United kako tvrdiš to nije mogao (što opet nema puno logike pošto bi i s Telenorom bio tek uporediv s Telekomom, a ne osetno veći).

Link to comment
On 16.7.2018. at 11:35, Garnirung said:

Ima i na Vektoru Sportklub i Arena 1, a uz doplatu i ostale Arene, ali sličan problem kao sa Poštom, nema svuda

 

Zvao sam postaNET danas.

Definitivno ne može ništa na Voždovcu. Kažu "nije nas rejon".

Link to comment
11 hours ago, vememah said:

Koliko sam ja ispratio, Telenor nije hteo da proda samo srpsku (i eventualno crnogorsku) filijalu već sve u ovom delu Evrope. Taj Čeh je istom prilikom kupio i Telenorove filijale u Mađarskoj, Bugarskoj i Crnoj Gori.

Ma OK, nije nerazumno da on to želi, više me zanima kako misli da ostvari, ako već United kako tvrdiš to nije mogao (što opet nema puno logike pošto bi i s Telenorom bio tek uporediv s Telekomom, a ne osetno veći).

 

ma.daj, kako? united je profitabilniji od telenora i telekoma zajedno.

Link to comment
9 hours ago, BlackGeorge said:

 

Zvao sam postaNET danas.

Definitivno ne može ništa na Voždovcu. Kažu "nije nas rejon".

Probaj Radijus Vektor da pitas, njih ima na Vozdovcu.

Link to comment
10 hours ago, nenad said:

ma.daj, kako? united je profitabilniji od telenora i telekoma zajedno.

Lepo, na srpskom tržištu, jer je to ono što regulator gleda.

 

Evo podataka iz redovnih godišnjih finansijskih izveštaja okačenih na APR.

 

SBB - Serbia Broadband - srpske kablovske mreže doo (korisnici Total TV-a iz Srbije takođe sklapaju ugovore sa SBB-om):

Poslovni prihodi:
2017: 22,57 mlrd din
2016: 20,93 mlrd din

Neto dobitak:
2017: 2,91 mlrd din
2016: -0,65 mlrd din

 

Telenor doo:

Poslovni prihodi:
2017: 45,49 mlrd din
2016: 45,59 mlrd din

Neto dobitak:
2017: 9,00 mlrd din
2016: 8,91 mlrd din

 

Telekom Srbija ad:

Poslovni prihodi:
2017: 85,85 mlrd din
2016: 87,10 mlrd din

Neto dobitak:
2017: 14,58 mlrd din
2016: 15,16 mlrd din

Edited by vememah
Link to comment

Pa da, ali SLim kupuje zeo UG, mi smo tu samo segment...

 

Uzgred, oko neto dobitka zvaničnih podataka privatnih kompanija :lolol:

 

I uzgred2, gledaš samo SBB, da bi imao celu sliku treba da gledaš i povezane kompanije, koje su deo UG-a... Nije to baš tako trivijalno...

Link to comment
1 hour ago, nenad said:

ma da, ovi podaci o neto dobitku su sprdnja. EBITDA cele grupe se meri u stotinama miliona EUR, sto je, rekao bih vise of telenora I telekoma zajedno.

Debelo grešiš.

 

EBITDA u 2017:

Telekom Srbija grupa (dakle sa Arenama i oba mtel-a): 349 miliona evra (od čega Telekom Srbija 237)

United grupa (u svim zemljama): 225 miliona evra (od čega SBB 91)

Telenor Srbija i Crna Gora: 154 miliona evra

 

Izvori:

http://static.mts.rs/pdf/poslovanje/KI-2017-srpski.pdf (strane 77 i 80, korišćen srednji godišnji kurs od 120 dinara za 1 evro)

http://pg.jrj.com.cn/acc/Res/CN_RES/INVEST/2018/1/15/9136d88d-23ee-4cec-8474-a62b2a6608ce.pdf (strane 10 i 11)

https://www.telenor.com/wp-content/uploads/2018/04/PRINT-Annual-Report-2017-Q-2c0cfabfa3feafcc0dfa502048ccd79f.pdf (strana 59, korišćen srednji godišnji kurs od 0,106 norveških kruna za 1 evro)

1 hour ago, radisa said:

Pa da, ali SLim kupuje zeo UG, mi smo tu samo segment...

Pa nije bila diskusija o tome šta Slim kupuje, već o tome zašto regulator ne bi odobrio da SBB tj. UG kupi srpski ogranak Telenora.

 

Regulatora zanimaju pre svega udeli u broju korisnika i prihodima na pojedinim tržištima (fiksna telefonija, fiksni broadband, mobilna telefonija, mobilni broadband, payTV), ne zanima ih koliko je efikasna neka firma u izvlačenju profita.

Edited by vememah
Link to comment

koliko se ja secam ta telekomova EBITDA je debeloooooo precenjena u zvanicnim izvestajima, bar je to bio zakljucak u prethodim DDovima.

 

ali nevezano za to, moguce je da si u pravu vezano za zastitu konkurencije.

Link to comment

Khm, treba da bude više od 5x precenjena da bi UG imao veću EBITDA od zbira Telekomove grupe i lokalnog Telenora.

Edited by vememah
Link to comment

Finansijski pokazatelji su go k...

Telekom ne može da se igra za holandskim antilima i sličnim stvarima, UG može...

Bitna stvar je penetracija, bitna stvar je platežna moć onih kod kojih su penetrirali, bitna stvar je koliko je lako širiti infrastrukturu...

Tu su egal, stim da SBB/Telenor samim tim što nisu državne firme, mogu dosta fleksibilnije da posluju, sa jedne strane, sa druge ne bacaju pare na gluposti (uglavnom)...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...