Jump to content
IGNORED

Češka


srdjann

Recommended Posts

Dakle, za one koji ne znaju ;) lekar sam, sa godinu dana iskustva u Domu zdravlja i budući da sam radio na određeno i da postoji velika šansa da ne nađem novi posao u Beogradu i okolini jedna od opcija je svakako emigracija a brljajući po netu nađoh na pilot projekat legalne imigracije koji maksimalno olakšava sve birokratske procedure...Sad, pre ulaska u isti projekat neophodno je naći posao pa me zanima kakva je potražnja za lekarima (i pride medicinskim sestrama jer želim da i moja devojka naknadno dođe), zatim kakva je struktura potražnje (stručna, regionalna...), kakve su plate, i kakva je uopšte perspektiva.Hvala unapred! :)

Link to comment
Dakle, za one koji ne znaju ;) lekar sam, sa godinu dana iskustva u Domu zdravlja i budući da sam radio na određeno i da postoji velika šansa da ne nađem novi posao u Beogradu i okolini jedna od opcija je svakako emigracija a brljajući po netu nađoh na pilot projekat legalne imigracije koji maksimalno olakšava sve birokratske procedure...Sad, pre ulaska u isti projekat neophodno je naći posao pa me zanima kakva je potražnja za lekarima (i pride medicinskim sestrama jer želim da i moja devojka naknadno dođe), zatim kakva je struktura potražnje (stručna, regionalna...), kakve su plate, i kakva je uopšte perspektiva.Hvala unapred! :)
Dođite odmah, ili malo kasnije, svejedno, posao ćete dobiti odmah. Češko medicinsko osoblje se masovno seli na zapad, ovdje prazninu popunjavaju imigranti. O platama na žalost, ne znam, stalno se žale. Trenutno je počela velika reforma zdravstva, uvedena ja financijska participacija pacijenata. Za pregled se plaća 30 Kč, cca 1,2 ?. Ne pratim to baš, ali otprilike problem je u tome što Češka ima sistem zdravstvene skrbi naslijeđen iz socijalizma, što je u neskladu s današnjim tržišnim odnosima, pa se pojavljuje problem nedostatka para za zdravstvo. Taj projekat regulirane imigracije kvalificiranih osoba bi vam sigurno sve olakšao. Stavi post i na pripadajući topic tamo, ima par "Čeha" koji će vjerovatno znati više.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Hvala, tisuću puta hvala... :)Imaću sve ovo u vidu, trenutno mi je opcija emigracije "na ledu" jer još uvek, verovatno bezuspešno, dajem priliku majčici otadžbini...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...