Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Ova poslednja daretova recenica je upravo cela poenta. Kroz dva meseca ce se sve saznati ili se nista nece znati (ako tender propadne). U svakom slucaju, ako vam sada neko kaze da zna sta ce biti sa Jatom i dali ce ga neko kupiti i ko bi to mogao biti, taj vas laze, posto takvu informaciju ne bi bili u stanju da vam daju ni Tadic i Dinkic licno.Sada je tesko vreme za avijaciju na globalnom nivou, to je industrija velikih brojeva, koja kao takva zahteva ogromna ulaganja, a povracaj kapitala i prelazak u plus se moze ocekivati tek kroz odredjeni broj godina (koji nije mali). JAT-ova flota mora da se obnovi i to je prioritet broj jedan za novog vlasnika, sto u startu znaci milioni i milioni eura investicija. Da od JAT-a moze da se napravi ozbiljan regionalni igrac, moze, da ima perspektivu, ima, da treba puno para, treba, pa ko voli nek izvoli.

Link to comment
Problem je što je avijacija skup sport i zahteva velika ulaganja... A Jatu su potrebni novi avioni... Novi B737 je oko 50 mil, ATR-ovi oko20miliona, a mlazni regionalni CRJ ili Embrajer npr oko 30-40 mil pa računaj...
koliko bi bio dry lease za neki noviji 737?
Link to comment
koliko bi bio dry lease za neki noviji 737?
Tesko pitanje. Sve zavisi koji tip 733 se uzima, koje godiste, od koje kompanije. Koliko ja znam, dare ispravi ako gresim, nema neka utvrdjena cena dry lease za 737-500 je toliko i toliko, vec kako se dogovoris sa kompanijom od koje uzimas avion.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Rusima bi Jat bio kamen oko vrataAndrej Dirgin, analitičar ?Broker Credit Service" , Moskva (BIZNIS)Ruski premijer Vladimir Putin neće pritiskati ?Aeroflot" da kupi srpski ?Jat ervejz", da ga ne bi doveo u krizu u kakvu je upao drugi ruski nacionalni prevoznik ?Er Junion"Ruski nacionalni avio-prevoznik ?Aeroflot" nikako ne može da utemelji sopstvena ?vazdušna" vrata u Evropi, uprkos tome što mukotrpno radi na tom projektu već duže vreme. Menadžment kompanije odavno želi da dobije kontrolni deo u jednom od evropskih prevoznika, međutim još nisu došli do čvrstog zaključka šta im zapravo treba i kakva kompanija im tačno odgovara. Sa druge strane, analize pokazuju da bi realizacija ideje o ?Aeroflotovom" prodoru u Evropu bila više stvar imidža, nego što bi donela realnu ekonomsku korist toj kompaniji. http://www.biznisnovine.com/cms/item/stori...amp;sectionId=1

Link to comment

Moja prognoza je da I tender za JAT Airways propada i da se priča nastavlja... Kreće se u lizing aviona uz Dinkićev blagoslov (čitaj Dinkić-plan B)Jat Tehniku kupuje neka Jevrejska šema... Na radost svih pobornika svetske jevrejske zavere... Da ponovo imaju čime da ispiraju usta...Inače, istina je da pravi budući scenario niko ne zna... Ni Vlada, ni Menadžment, ni članovi tenderske komisije...

Link to comment
Moja prognoza je da I tender za JAT Airways propada i da se priča nastavlja... Kreće se u lizing aviona uz Dinkićev blagoslov (čitaj Dinkić-plan B)Jat Tehniku kupuje neka Jevrejska šema... Na radost svih pobornika svetske jevrejske zavere... Da ponovo imaju čime da ispiraju usta...Inače, istina je da pravi budući scenario niko ne zna... Ni Vlada, ni Menadžment, ni članovi tenderske komisije...
To se apsolutno poklapa sa mojim saznanjima, a informacije imam iz zaista pouzdanih izvora, gotovo da ne moze biti pouzdanije
Link to comment
Moja prognoza je da I tender za JAT Airways propada i da se priča nastavlja... Kreće se u lizing aviona uz Dinkićev blagoslov (čitaj Dinkić-plan B)Jat Tehniku kupuje neka Jevrejska šema... Na radost svih pobornika svetske jevrejske zavere... Da ponovo imaju čime da ispiraju usta...Inače, istina je da pravi budući scenario niko ne zna... Ni Vlada, ni Menadžment, ni članovi tenderske komisije...
To se apsolutno poklapa sa mojim saznanjima, a informacije imam iz zaista pouzdanih izvora, gotovo da ne moze biti pouzdanije
Link to comment

Nemojte se preterano zanositi. Cak i ako na scenu stupi plan B i vlada uleti sa parama i kupi par aviona, to ce verovatno biti nesto mladji 733 ili 734 od postojecih, uz eventulano jedan ili dva 70 ili 100 seater-a. Regional jet-ovi tesko da mogu sada da budu kupljeni.

Edited by Ledja
Link to comment
Nemojte se preterano zanositi. Cak i ako na scenu stupi plan B i vlada uleti sa parama i kupi par aviona, to ce verovatno biti nesto mladji 733 ili 734 od postojecih, uz eventulano jedan ili dva 70 ili 100 seater-a. Regional jet-ovi tesko da mogu sada da budu kupljeni.
Nisam rekao da hoće, naprotiv siguran sam da neće, ali kažem da bi flotu trebalo bazirati na toj vrsti aviona.
Link to comment

Moguće je da će posle prodaje Jat Tehnike, Jat Airways biti prinuđen da pravi svoj montažni hangar i svoju tehniku u manjem obimu, jer će mu cene novog vlasnika sadašnje Jat Tehnike biti previsoke...A možda i neće...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...