Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Nema noćenja u Kairu, tako da troškovi posade nisu veći. Jedina noćenja su SKP, SJJ, TGD i TIA, ali to su letovi na kojima Jat mora da bazira svoje buduće poslovanje. Da je pameti, već bi tako i bilo.Pokušaću negde da izbunarim Load Factor za Kairo...
Mora da je bila neka ekonomska fora. JAT je (ili vlada) verovatno unajmio neke konsultante da ga upakuju za prodaju, i oni su poceli da "seku".
Link to comment
Mora da je bila neka ekonomska fora. JAT je (ili vlada) verovatno unajmio neke konsultante da ga upakuju za prodaju, i oni su poceli da "seku".
Mnogo je stvari određeno da bude sasečeno, ali je malo toga urađeno.Doduše, prošle godine je Jat po prvi put bio profitabilan. I to baš u godini pred prodaju :lol: otJel može da se promeni ovo JAT u nazivu teme u Jat Airways ili samo Jat?
Link to comment

Pa sad to oko imena je inače problem, država po kojoj je dobijeno više ne postoji, a opet treba osigurati prepoznatljivost...ne znam, šta ostali misle?

Link to comment
Pa sad to oko imena je inače problem, država po kojoj je dobijeno više ne postoji, a opet treba osigurati prepoznatljivost...ne znam, šta ostali misle?
Verujem da su svi ovde čuli za ČSA Czech Airlines, a to ČSA je skraćenica za ČeskoSlovensk? Aerolinie, takođe državu koja više ne postoji.
Link to comment

Lako je preci sa ČeskoSlovensk? Aerolinie na Česko Aerolinie, pa skracenica i ne mora da se menjaFazon bi bio da su Slovaci zadrzali ČSA :)Sta znam, iz mog ugla (laickog), nema JAT bog zna kakvu reputaciju i ugled, pa da se drze tog J kao pijan plota.

Edited by nbg4ever
Link to comment

To Airways su dodali verovatno zbog originalnog imena kompanije (Aeroput - tako se čak zvala i nekoliko godina posle ww2). Logičnije bi bilo da su vratili staro ime. Možda nisu hteli da zvuči previše slično Aetoflotu. :rolleyes:

Link to comment
Lako je preci sa ČeskoSlovensk? Aerolinie na Česko Aerolinie, pa skracenica i ne mora da se menjaFazon bi bio da su Slovaci zadrzali ČSA :)Sta znam, iz mog ugla (laickog), nema JAT bog zna kakvu reputaciju i ugled, pa da se drze tog J kao pijan plota.
Ali ČSA je skraćenica od ČeskoSlovensk? Aerolinie, a ne Česko Aerolinie, za to bi bila ČA.Da bi analogija bila potpuna, to bi bilo kao kad bi Jat promenio ime u JAT Serbian Airlines. Meni mnogo ružnije od Jat Airways. Ali to sam samo ja i to je trenutno najmanji problem u Jatu :lol: Mnogo veći problem je akutni nedostatak aviona, što dovodi do 'konsolidacije saobraćaja', odnosno svakodnevnog menjanja reda letenja.
Link to comment
Lako je preci sa ČeskoSlovensk? Aerolinie na Česko Aerolinie, pa skracenica i ne mora da se menjaFazon bi bio da su Slovaci zadrzali ČSA :)Sta znam, iz mog ugla (laickog), nema JAT bog zna kakvu reputaciju i ugled, pa da se drze tog J kao pijan plota.
Gresis, Jat ima i te kakvu istoriju i reputaciju zahvaljujuci toj istoriji. Jat je 80-ih godina bio 16 kompanija u Evropi, a za ime Jat i cuveno jaje zna ceo svet, tako da zadrzavanje tog imena je apsolutno dobar potez bio. Niko nije poznavao Jat kao Jugoslovenski Aerotransport, vec bas kao JAT, kratko i jasno :)
Link to comment

OK, ali u cemu se ta reputacija ogleda, odnosno da li kompanija ima nekakvu konkretnu korist od nje?Kada bi je preimenovali, da li bi imala manje putnika, da li bi placala vecu cenu za nove avione, gorivo,...?Dakle pitam, ne kritikujem. Uvek mi je delovalo da pored tog argumenta o reputaciji, odredjen uticaj ima i nasa poznata azurnost tipa petokrake na tablicama, sfrj licne karte, itd.

Link to comment
OK, ali u cemu se ta reputacija ogleda, odnosno da li kompanija ima nekakvu konkretnu korist od nje?
U, bez obzira na trenutno stanje, bezbednosti, u obucenosti kabinske i cockpit posade, u trening centru u Vrscu koji je jedan od najboljih u svetu, u slotovima, veoma strucnim lekarima kompanije, cateringu, mehanicarima, koji od nemoguceg naprave moguce-totalnu DC-9 krntiju od 35 godina su, dok je letela, za cas osposobljavali za letenje, itd...@ Ledja-JAT-ovo jaje jeste bilo najlepsi simbol jedne avio-kompanije.:) Edited by uros_s78
Link to comment
U, bez obzira na trenutno stanje, bezbednosti, u obucenosti kabinske i cockpit posade, u trening centru u Vrscu koji je jedan od najboljih u svetu, u slotovima, veoma strucnim lekarima kompanije, cateringu, mehanicarima, koji od nemoguceg naprave moguce-totalnu DC-9 krntiju od 35 godina su, dok je letela, za cas osposobljavali za letenje, itd...@ Ledja-JAT-ovo jaje jeste bilo najlepsi simbol jedne avio-kompanije.:)
Da znas da jeste, jaje je bilo hit :) Cuo sam od kume da je Jat u UK proglasen za naj fanki kompaniju u Evropi, zbog onog spota sa poznatim licnostima i semafora na repu :D
Link to comment
Čudi me da su ukinuli iz ekonomskih razloga, broj turista odavde za Egipat svake godine beleži rast.
Па управо су из тога разлога укинули редовни лет за Каиро, убацили сезонске чартере за Хургаду и Каиро. Лепо човек написао али нсии пажљиво читао :)
Link to comment
On je istakao da će na tenderu biti ponuđeno 51 odsto vrednosti kompanije, po početnoj ceni od 150 miliona evra, uz mogućnost da u drugom stepenu država odluči da proda i do 75 odsto kapitala. "Odluka će zavisiti od toga da li je kupac iz Evropske unije, imajući u vidu Sporazum o uspostavljanju otvorenog neba koji smo potpisali. Uslov koji, uz cenu, kupac mora da ispuni je da Jat zadrži status nacionalnog avioprevoznika i srpsku zastavu, kao i mesto u upravnom odboru kompanije", rekao je Dinkić.Sta je istakao? Besmislica, to mora da je za unutrasnju upotrebu. Zna i on, mora da se folira, misli da opozicija nece to primetiti.51% prodato i goodbye JAT.Ima tu jos jedna stvar, koja je nekada bila shala a danas je jos vise istina: Kako postati milioner?Pocni kao milijarder i onda kupi avio kompaniju.
А шта је сас дугови Јата (више није ЈАТ)? Јел и то иде у пакету (за постајање милионером) или не?
Link to comment
А шта је сас дугови Јата (више није ЈАТ)? Јел и то иде у пакету (за постајање милионером) или не?
Dugovi su prema državi (najveći deo je za kupovinu 737), a s obzirom da je država vlasnik, za očekivati je da će dugovi biti otpisani.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...