Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

29 minutes ago, laser lotus said:

Nisam pohvatao šta je na kraju tvoj prijedlog - da raspustimo vojsku i sačekamo 10/20/50 godina i garnituru ultra sposobnih političara/generala/naroda pa je onda oformimo iz pepela? Da iz ovih stopa uđemo NATO pa da malo vježbamo nekih drugih 10 aviona po Baltiku? Možda da osciliramo između ta dva već kako koja vlast zajaše?

Nemam predlog i to moje nemanje je, otprilike od iste vrednosti (i pomoci) koliko vase (bez ironije, zaista :)) scenarisanjetm...

Uostalom, nisam ni shvatio bilo cije pisanje ovde kao predlaganje bilo cega ili bilo kome, nego jednostavno kao pokusaj pretresanja raznih elemenata vezanih za problematiku.

Sto se oscilacija tice, Srbija i onako oscilira, mada bih ja pre rekao da glavinja, ali 'ajde, mada je osciliranje ipak neka politika...

Ali ne mogu, a trudim se da ozbiljno shvatim pisanje (eno par topika gore) koje kaze:

Quote

Znamo i vidimo da je u praksi opremanje slabo a kadar beži na sve strane, ali to nije zbog toga što je za vojsku osposobljena jedna eskadrila Migova nego samo i isključivo zbog toga što se preterano i predimenziorano krade i što državni prihodi na angro završavaju u privatnim džepovima.

Istovremeno sa:

Quote

Za eventualne sukobe dole na jugu nabavljaju se helikopteri i dronovi (nešto već stiglo, nešto će tek da stiže).

A da pri tom ocekuje da ga se shvati ozbiljno, na stranu uobicajena, a ovde izostala pitanja: ko, kako, zasto, gde, itd, itd...

 

Kao sto ne mogu da ozbiljno shvatim bilo kakvo pisanje o vojsci, pa i avijaciji :isuse: bez pocetne premise da ako nesto radis, moras da znas sta hoces, ili, jos gore, grdje: ko si, sta si...

Pretpostavljam da nemas iluzija, bas kao ni ja, da na to pitanje u Srbiji danas niko nema odgovor, pod pretpostavkom da ne smatras da je tvoj predlog :) o raspustanju vojske i cekanju nekih super pametnih alternativa bledoj nadi da neko nadlezan danas u Srbiji zaista, izistinski - nesto suvislo i na sta bi se - u slucaju nedajboze - dalo osloniti.

Osim mozda, pa..., znas vec koga, onih koji bi koliko sutra da se provesele u Prizrenu ili jos po nekim mestima...

 

Inace, tema je, ako je do ozbiljne price, itekako interesantna i price vredna, ali bez gadjanjaprebrojavanja aviona, scenarijima, itd, itd...

Jer je vojska, svaka i uz sav prateci idiotluk ma o kojoj vojsci da se radi - mnogo, mnogo vise od toga.

 

BTW: nigde nisam rekao, cak ni kao primisao, da bi vojsku trebalo raspustiti.

Link to comment

Dakle, da sumiramo:

Da znam gde bih pao, ja bih seo.

Ili analiziranje radi analiziranja a bez konkretizacije.

 

Kad bih ja tako funkcionisao, nikad u životu ne bih mrdnuo iz kreveta.

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Dakle, da sumiramo:

Da znam gde bih pao, ja bih seo.

Ili analiziranje radi analiziranja a bez konkretizacije.

 

Kad bih ja tako funkcionisao, nikad u životu ne bih mrdnuo iz kreveta.

Mislis ovako nekako:

2 hours ago, Filozof manijak said:

esid: moj kolega za RSI kaže: pre bih pustio ženu da spava gola pored Bred Pita, nego je pustio na radničke igre.

Pametnome dosta!

Konkretno, bez analize, duhovito i sa naravoucenijem.

I tako skakucuci od topika do topika sa po jednom prostom, redje prostoprosirenom recenicom...

'Ajde lepo pusti ljude da, ako hoce analiziraju ili rade sta im se vec radi...

Ili bi mozda za sve bilo jos i ponajbolje da ne mrdas iz kreveta, funkcionisanje je zajebana stvar...

Ukratko - obidji.

 

Link to comment
  • 1 month later...
7 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

a ranije su morali do beograda ili niša

 

ovo je pretpostavljam neki atr, traktorče al će da stigne

mora da je pilotu bio slab signal za mobilni, a nije ponio mapu, pa se zagubili malo:Jova:

Link to comment
Just now, Skyhighatrist said:

Aman, greška u onoj objavi, poleteo je u 13:29 (scheduled 13:00), okačio sam fotku sa flightradara,  vreme leta 1:07 :lolol:

Ladno nisam video... :isuse:

 

Da 1:09 je ok, normalni ATR...

Link to comment
25 minutes ago, radisa said:

Jbt, 3 sata i 20 minuta od Kraljeva do Soluna...

 

Jel' on negde stane uz put, da popije i pojede nešto, da putnici protegnu noge?

 

Cesna sa dva sedista bi preletela tih 260 milja za manje vremena.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...