Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

-uz ovo naplaćivanje i redukovanje prostora još uvek daju 2x23 kg besplatnog prtljaga u ekonomskoj klasi :o

 

Otkad je u Er Srbiji besplatno 2x23 kg? Dok je jos uvek bio Jat, bilo je 1x30 kg (tolerisali su do 32-33 kg, zavisi koliko je pun avion), kada je preuzeo kontrolu Etihad to je smanjeno na 1x23 kg.

Link to comment

Ako je poenta da teraju ljude da rade online check-in, to je OK (pod uslovom da je to neka bas dz karta - ako platim kartu 300 evra za ,,evro-mediteranski saobracaj" i onda mi traze jos 30 za cekiranje, to je bezobrazluk, ali ako je karta bila 150 evra - OK), ali mogao bi Aerodrom Beograd da krene da prihvata mobilni check-in tj. ne-fizicki boarding pass. Sestra mi se juce cekirala online za Er Srbijin let, ovi su joj poslali mobile boarding pass uz napomenu da ne on vazi na BEG (pa zasto se onda slali?). Naravno odstampala je onaj u PDFu i to je bilo OK. Kapiram da ovde nije problem toliko u aerodromu koliko u pandurima na pasoskoj kontroli, koji iz nekog razloga vole da pecatiraju boarding pass-ove (praksa koju nisam sreo nikuda na zapadu). Secam se pre vise godina (5-6 a mozda i vise) neka zena je dosla na pasosku kontrolu sa odstampanim boarding pass-om sa online check-ina (neki LCC, easyJet recimo) i ovi na pasoskoj su je vratili u fazonu "to vam nije boarding pass, sta vam je to, morate dole na salter da vam izdaju ,,pravi", ne zanima nas". A ja kada sam u tom periodu jedanput uradio online check-in za Lufthansu, kada sam otisao da predam kofer oni su mi eksplicitno rekli da nisam cekiran vec da sam ,,samo rezervisao mesto" jer u BEG to mora rucno...bar su avanzovali malo od tog vremena, sa jedno 10 godina zakasnjenja u odnosu na razvijen svet

Link to comment

koji iz nekog razloga vole da pecatiraju boarding pass-ove (praksa koju nisam sreo nikuda na zapadu).

 

Ali je zato razvijena i dalje zivi na (bliskom i daljem) istoku.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Najvise sam ,,voleo" kada lupe pecat na onaj masan papir od boarding pass-a, pa odma zadenu u pasos, i to krene da se razmrljava i ostavlja fleke. Tako su mi ,,uflekali" sliku u jednom od pasosa. 

Link to comment

Najvise sam ,,voleo" kada lupe pecat na onaj masan papir od boarding pass-a, pa odma zadenu u pasos, i to krene da se razmrljava i ostavlja fleke. Tako su mi ,,uflekali" sliku u jednom od pasosa.

Dobro je, nisam jedini :lol:

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment

Dobro je, nisam jedini :lol:

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Čuj jedini. :lolol: Ta idiotska praksa je mnogima uflekala slike i drugo po pasošima. 

Link to comment

Videh i ja tu novu tarifu kod koje se placa 30 evra za cekiranje na salteru, i vec sam htela da psujem ali sam videla da su konacno uveli i online za FRA, cega nije bilo do sad.

 

 ali mogao bi Aerodrom Beograd da krene da prihvata mobilni check-in tj. ne-fizicki boarding pass. Sestra mi se juce cekirala online za Er Srbijin let, ovi su joj poslali mobile boarding pass uz napomenu da ne on vazi na BEG (pa zasto se onda slali?). Naravno odstampala je onaj u PDFu i to je bilo OK. Kapiram da ovde nije problem toliko u aerodromu koliko u pandurima na pasoskoj kontroli

Mi smo vise puta imali samo mobilni check-in (LH/Austrian/Swiss) na nasem aerodromu, nikakvih problema nije bilo ni na pasoskoj. Verovatno je to kako/ko se zalomi.

 

Mislim da sam jednom pisala ovde, kada sam se prvi put cekirala online za JU let, pisalo je izricito da se mora odstampati, no ja sam ipak imala samo na mobilnom. A onda su mi na kraju svejedno dali pravi boarding pass prilikom ostavljanja prtljaga.

Poslednjeg puta kada sam bila na nasem aerodromu sam imala ponovo slucaj izdrkavanja zemaljskog osoblja, cekirala sam se online, i otisla pravo u red da ostavim prtljag. Nije bilo dve osobe ispred mene ali mi zena nije dala da stanem tu, nego sam morala da idem na salter za moj let. Mnogo mi se vise svidjaju aerodromi gde jedva mozes da nadjes nekog da pitas, sem na info-pultu, nego ovo kod nas gde ima n prepreka da bi dosao do aviona. Novitet za mene i vrhunac lose primene montipajtonovskog humora je to sto kada dodjes na gejt, te prvo proveri jedna osoba pre nego sto zbilja udjes na gejt, a onda kada ostavljas rucni prtljag na proveru (dva metara dalje), ti jos jednom taj covek tamo trazi boarding pass i pasos. Mislim izmedju ta dva koraka..ja nemam gde da odem...gde je tu logika?

Link to comment

Logike nema, budi srecna sto je ukinut dupli skener (secas se, bio je prvo jedan pre pasoske kontrole, pa onda na gejtu).

 

Mislim da jedan od problema na beogradskom aerodromu ta dvojna ili cak trojna nadleznost - proveravaju te radnici aerodroma, panduri, a ponekad i radnici aviokompanije. I izgleda da niko tu nikom ne veruje, pa se svi pokrivaju jer ako nesto nije u redu, ne mogu da se vade ocigledno da ovaj drugi/treci nije odradio svoj posao. Po zapadu uglavnom nije tako, na skenerima i sl. su uvek radnici aerodroma ili nekakvi panduri, a na gejtu samo radnici aviokompanije (ili ground handling firme koja radi na tom aerodromu za tu aviokompaniju).

 

Takodje, glavni sigurnosni problem beogradskog aerodroma je nerazdvojenost dolazecih i odlazecih putnika, oni se ,,mesaju" i tebi iz aviona izlaze ljudi koji ti na aerodromu nisi kontrolisao, i prolaze pored gejtova gde cekaju oni koje vec jesi kontrolisao i koji su tvoja odgovornost. To je verovatno razlog za dodatnu paranoju i sve te provere.

Edited by hazard
Link to comment

Logike nema, budi srecna sto je ukinut dupli skener (secas se, bio je prvo jedan pre pasoske kontrole, pa onda na gejtu).

 

Mislim da jedan od problema na beogradskom aerodromu ta dvojna ili cak trojna nadleznost - proveravaju te radnici aerodroma, panduri, a ponekad i radnici aviokompanije. I izgleda da niko tu nikom ne veruje, pa se svi pokrivaju jer ako nesto nije u redu, ne mogu da se vade ocigledno da ovaj drugi/treci nije odradio svoj posao. Po zapadu uglavnom nije tako, na skenerima i sl. su uvek radnici aerodroma ili nekakvi panduri, a na gejtu samo radnici aviokompanije (ili ground handling firme koja radi na tom aerodromu za tu aviokompaniju).

 

Takodje, glavni sigurnosni problem beogradskog aerodroma je nerazdvojenost dolazecih i odlazecih putnika, oni se ,,mesaju" i tebi iz aviona izlaze ljudi koji ti na aerodromu nisi kontrolisao, i prolaze pored gejtova gde cekaju oni koje vec jesi kontrolisao i koji su tvoja odgovornost. To je verovatno razlog za dodatnu paranoju i sve te provere.

 

Ovo za nepoverenje si lepo istakao, slican utisak imam i ja.

A vidis, nerazdvojenost putnika mi uopste nije pala na pamet, mada toga ima i na terminalu 2 na Fraportu (mozda i na prvom, ne secam se vise).

Link to comment

U Minhenu npr. pustaju da se na ne-Schengen gejtovima mesaju dolazni putnici iz UK, ali ne i iz Srbije [mora da se prodje sigurnosna kontrola prvo].

Link to comment

postoji li jos stari terminal na CDG?

tamo je uvek vladala topla atmosfera sa beogradske zeleznicke stanice, islamisti spavaju po podovima ili (ponekada) prostestuju, duvanski dim kao u pushnici, kurve i dzeparosi cirkaju po barovima, sedista se raspadaju dok se kroz buku prolama dozivanje putnika srpske stjuardese sa neutvrdjenog gejta.

Link to comment

Na baš-baš dosta USA i CAN aerodroma dolazni i odlazni putnici su izmešani. Tačnije, ne mogu da se setim gde nisu...

Bilo koji USA aerodrom za dolazne putnike iz ne-US destinacija.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...