Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Toshiba - ne secam se da se neko zalio na nju
Par ljudi koje poznajem se zalilo na ove nove low-budget Toshibe. Najvise zamerki je islo na trajanje baterije, los ekran i crkavanje rezaca. Dobro je sto im se to desilo dok su laptopovi bili pod garancijom. Sto se moje Toshibe (Satellite A20) tice radi k'o zmaj! B) Evo, vec je gazi 4. godina, a ne pokazuje nikakve znake umora. Jedino sto sam morao da zamenim je adapter, posto je poceo da se topi kabl, a i to je bilo zamenjeno u garantnom roku. Inace, da sada uzimam novi laptop izbor bi pao na Lenovo. :)
Link to comment

Izvinite na izrazu, ali glupavo je preporucivati 1 brand in general.Nijedan laptop/noutbuk od 450-500E ne moze da bude "dobar", ko god da ga napravio. Eventualno moze da bude dobar za taj novac.Evo da budem malko konstruktivan: HP NX7300 kosta oko 60000din, i dobar je za taj novac (CoreDuo T2250, 1.5GB, 15.4@1280X800). Zamerka: 80GB hd, sto se lako resava.

Link to comment
Izvinite na izrazu, ali glupavo je preporucivati 1 brand in general.
Bice da nisam razumeo sta si zeleo ovim reci, jer kako sam ja shvatio ispada da si isto radio u kvotovanom postu, u mom prethodnom komentaruedit: pojasnjenje Edited by Maltese
Link to comment

U od prilike poslednje dve godine koristio sam dva Dell-a D600, Dell 1505, IBM T43 i trenutno T60p (lenovo)Obe D600tice su mi crkle - na jednoj ploca na drugoj disk. 1505 i dalje fercera. T43 povremeno ima probleme koji rezultiraju u reboot-u. T60p sam tek poceo da koristim.Glede kvaliteta IBM/lenovo je mnogo kvalitetniji pod prstima. Lepsi materijali i manje zvuka krivljenja plastike pod prstima. Tesko mi je oceniti performanse s' obzirom da retko koristim heavy programe, pogotovo ne graficke. Uglavon kojekakve management aplikacije za crtanje sarenih laza. Koristim VNC ili Putty za remote desktop koji i moja nokia E90 moze da koristi bez vecih problema. U zadnje vreme sam instalirao neko nesto komplikovanijih aplikacija za run time tracing i debugging u arm procesoru. Zavidna razlika u korist t60p spram t43. Delove sam po nekad - vrlo retko - koristio za kompajliranje u VS 6.0 :yucky: Ako je budzet issue - mislim da trenutno Dell daje najvise muzike za banku. Licno, radije bih ulozio koji dinar extra u thinkpad.

Link to comment
Bice da nisam razumeo sta si zeleo ovim reci, jer kako sam ja shvatio ispada da si isto radio u kvotovanom postu, u mom prethodnom komentaruedit: pojasnjenje
Ako sam ja dobro razumeo, zelis reci da sam preporucio Acer-a in general? U onom quotovanom postu na vrhu stranice?Tamo pise:
Koliko mi se cini, trenutno Acer ima nekoliko best buy modela u 15-17" kategoriji, makar na domacem trzistu. Aspire 7520G i 5920G
Dakle, ne "Acer izuva, brandX je kofa", vec "Acer Aspire 7520G i 5920G su masine sa dobrim cena/performanse odnosom, i smatram ih za bestbuy u svojoj kategoriji."
Link to comment
Nijedan laptop/noutbuk od 450-500E ne moze da bude "dobar", ko god da ga napravio. Eventualno moze da bude dobar za taj novac.
Ja se bas razmisljam da uzmem sebi jedan za n.g. ako naletim na neko snizenje, a budzet mi je otprilike bas toliki.Sluzio bi za mobilno gledanje filmova, internet i neku prostiju igricu za ubijanje vremena. Koliko uopste "los" moze da bude nov laptop, kakva god da je konfa ?? I zna li neko da li neka firma prodaje iste uz garanciju od 2 ++ godine ?
Link to comment
Ajde da ne sirimo suvise pricu, ali preskocio si prvi deo kvota
Prvi deo kvota govori bas o tome da vise nema apsolutno dobrih, i apsolutno losih, tj. da veliki brendovi prave i lose (sem dobrih), kao i da mali brendovi prave i dobre (sem losih) proizvoda.
Link to comment
Ja se bas razmisljam da uzmem sebi jedan za n.g. ako naletim na neko snizenje, a budzet mi je otprilike bas toliki.Sluzio bi za mobilno gledanje filmova, internet i neku prostiju igricu za ubijanje vremena. Koliko uopste "los" moze da bude nov laptop, kakva god da je konfa ?? I zna li neko da li neka firma prodaje iste uz garanciju od 2 ++ godine ?
MSI je davao garanciju od 3 godine za neke modele, ako se ne varam. Inace, oni imaju (ili su imali) jeftin model sa 17" wide ekranom, sto je zgodno za gledanje filmova. Cak je bio i pristojne izrade. Ne znam tacan model, ali secam se da je imao numericku tastaturu, ako ti to pomaze.
Link to comment
MSI je davao garanciju od 3 godine za neke modele, ako se ne varam. Inace, oni imaju (ili su imali) jeftin model sa 17" wide ekranom, sto je zgodno za gledanje filmova. Cak je bio i pristojne izrade. Ne znam tacan model, ali secam se da je imao numericku tastaturu, ako ti to pomaze.
Za neverovati ali taj MSI u opste nije losKupio sam ga kao poklon sestri i jedina mana koju sma naleteo je mikrofonija ...inace odusevljen sam numerickom tastaturom. Veoma izdrzljiv prilicno lagan sasvim ok a i cena je vise nego prihvatljiva ( u aprilu je kostao oko 600eur)
Link to comment
Prvi deo kvota govori bas o tome da vise nema apsolutno dobrih, i apsolutno losih, tj. da veliki brendovi prave i lose (sem dobrih), kao i da mali brendovi prave i dobre (sem losih) proizvoda.
Stvar je u tome da su verovatno sve brand-name masine napravljene na istom mestu, isti proizvodjac, Kina. Ne samo Win laptopovi nego i Apple se radi na istom mestu.Otprilike kao - da li je bolji Jugo 45, Jugo 55 ili Jugo 60? Edited by Yoyogi
Link to comment

U Tempu je sutra nekakav ACER ASPIRE 5315 LX.ALCOC.005 za 30 hiljada... :rolleyes: Valja li to za neke najbazicnije potrebe(net + ofis)?15.4" WXGACeleron M5301.73 GHzHDD 80 GBRAM 512 MBUMALinux, 3rd WiFi BG, 6CELL 2.0

Link to comment
Stvar je u tome da su verovatno sve brand-name masine napravljene na istom mestu, isti proizvodjac, Kina. Ne samo Win laptopovi nego i Apple se radi na istom mestu.Otprilike kao - da li je bolji Jugo 45, Jugo 55 ili Jugo 60?
Hmpf...naravno da to nije tačno. Na jednom mestu - u Kini, ali znaš li kolika je Kina? Isti proizvođač malo sutra. Nije isto da li se za masovnu proizvodnju angžažuje Foxconn, Flextronics, Watross, Yuanghui LTD ili neko sedamnaesti. Dalje, te kompanije imaju brdo fabrika u kojima je kontrola kvaliteta na različitom nivou. Treće, sam naručilac bira kakvi mu uređaji i koje klase trebaju. To ti je isto kao što na svetu imaš 3 proizvođača LCD panela - Samsung, AU Optronics i LG Philips. A najbolji televizori su u globalu Sharp i Sony. Zašto? Zato što im se isporučuju paneli prve klase i zato što oni prvi biraju i plaćaju adekvatno za to. Zato kada gledaš u Sony KDL-S32 i Neo 32RTL-KCBF prethodno ih prikačivši na komp da bi eliminisao filtriranje tjunera (koje je opet neuporedivo bolje kod Sony-ja) slika je sve samo ne ista, iako imaju iste panele.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...